Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
misiu-m18

olej silnika

Polecane posty

Napisano (edytowany)

Panowie pytanie typowo laika z góry sorry.

czy olej ma wpływ na grzanie się silnika i spalanie ropy czy może nie ??

bo mam w tej chwili olej mobil1 xhp

i koleś jak chciałem dokupić z litr powiedział mi że to do ciężarówek i maszyn budowlanych taki jest zalany od kąd kupiłem w kwietniu czeka mnie wymiana dopiero

Edytowano przez misiu-m18

Gość P

Oczywiscie, ze ma na jedno i drugie. Olej jest medium pracujacym miedzy ruchomymi (walki, tloki....) a stalymi elementami silnika. Jesli medium bedzie zbyt "geste/lepkie" to spalanie bedzie wyzsze, bo bedzie potrzebna wieksza ilosc energii do pokonania oporow. To samo sie tyczy temperatury, ale troche w mniejszym stopniu. Olej jest rozpylany na elementy, przy ktorych jest nawyzsza temperatura w silniku (komora spalania, zawory, popychacze..) i czesciowo odbiera to cieplo. Od wlasciowosi oleju zalezy ile tego ciepla jest w stanie odebrac i oddac (niektore jednostki maja chlodnice oleju) i do jakiej temperatury nie nastapi zerwanie "filmu olejowego" - czyli ciaglosci powloki smarujacej.

Wrzuc zapytanie do wujka googla. Ksiazki o tym sa napisane i nie jeden mgr sie z tego doktoryzowal:21:

tak właśnie podejrzewałem ale spytać dla pewności jeszcze warto a słyszał bądz miał ktoś taki olej jak ten co napisałem wyżej

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

wydaje sięże to będzie ten

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.