Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

sdfsdf.jpg

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Jacek04

Zamiana Omege B 2.5 TD na Vectre B 2.0 DTI

Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.

Jetem szczęśliwym posiadaczem Omegi B 2.5 TD(s)

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

Please login or register to see this link.

Mam opcję zamiany na Vectre B 2.0 DTI

Please login or register to see this link.

Zaoferowałem dopłatę 1000zł z mojej strony.

Wizualnie zawsze mi się podobała Vectra i to bardzo, patrząc na tą konkretną też nie widzę nic szczególnego do zrobienia. Tył zderzak i odprysk na masce (gościu jeszcze mówił że gdzieś błotnik lekko).

Chodzi mi o stan techniczny. Wiadomo sprzedający zapewnia że będzie ok. Wiem że padają tam często pompa i przepływomierz. Jak poznam, pod maską lub podczas jazdy że coś z owych elementów jest do wymiany ? Utrata mocy ?

Na co zwrócić uwagę przy kupnie.

Ps.

Drzwi od strony kierowcy i siedzących za nim pasażerów wydają się być w innym odcieniu. Nie sądzicie ? Może to tylko złudność zdjęcia

Edited by prezes

Bedzie Ci brakowało przyspieszenia

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> i ksenonów, przynajmniej ja to tak odczułem. Mając i jedno i drugie 

A pompa i przepływomierz tak często nie padają. Miałem dwie Vectry 2.0 DTI i w tej, którą miałem 4 lata i przejechałem ponad 90000 km przepływka nie padła, pompe robiłem,

drugą miałem krócej, ale nie robiłem w niej ani jednego ani drugiego.

Z tymi pompami to bywa różnie. Mogą nawalić lecz nie muszą. Ja osobiście robiłem, lecz mam znajomych ktorzy śmigają bez problemowo. Poszukaj może poliftowej viki, zawsze ciut lepiej wygląda.

Co do tych drzwi to miałeś rację. Różnią się od pozostałych elementów karoserii, coś mogło się wydarzyć.

A czego sie spodziewać po samochodzi 12 letnim, normalne że coś sie czasem przydażyć może

/emoticons/default_blink.png" alt=":blink:">

Na co zwrócić uwagę przy kupnie ?

Kiedy rozpoznam że przepływka lub pompa już "padają" ?

Please login or register to see this quote.

Mają inny odcień i w ogóle są jakoś dziwnie osadzone..

nie poznasz czy padną czy nie. Jak bedziesz miał szczeście to Ci nigdy nie padnie (mam na mysli że szybciej Ci sie auto znudzi i zmienisz)

A jak juz padnie czy jedno czy drugie to bedzie check

Problem z przeplywka moze wystepowac np tylko przy wyzszych obrotach - problem z wkrecaniem sie na obroty, nierowna praca...

Przeplywka w porownaniu z pompa nie jest zadnym problemem

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Od zawsze mi się podobały Vectry B. Mam nadzieje że będzie wszystko ok, kupię powymieniam płyny, olej, filtry. Słyszałem że też warto wymienić Łańcuch mimo że jest bezobsługowy. Prawda ?

Jeszcze pytanko co do szyb w tej vectrze. Czy te reklamy da się usunąć z szyb?

Guest andrzejbe

Reklamy usuniesz bez problemu. Jednak cały lewy bok, od krawędzi maski do słupka C krzywe i w innych odcieniach. Ten egzemplarz zaliczył chyba porządny dzwonek całą lewą stroną. Ogólnie egzemplarz wydaje mi się mocno zmęczony.

Guest riv11

Mam podobne wrażenie. Drzwi po lewej stronie są chyba w ogóle źle spasowane- ale może to tylko takie wrażenie.

Ponad to sprzedający pisze, że ma "światła przeciwmgłowe" a ja ich nie widzę.

Co do awaryjności to ja w mojej viki jeszcze nic nie robiłem, ani pompy ani niczego innego a ma już ponad 200 tys.

Chyba warto poszukać wersji poliftowej.

Pozdro.

Generalnie na zdjęciach to nie oglądanie, ale tu już widać, że faktycznie coś z tą lewą stroną nie tak. Przód też jakiś taki nie specjalny. Dodam tylko, że uszkodzenie pompy objawiać się może problemem z odpaleniem, ale to już przy stanie agonalnym prawie. Ogólnie jeśli wszystko lata nieźle, to nie zgadniesz kiedy padnie niestety.

No i co do przebiegu to bym był sceptyczny. średnio 17 tysi rocznie kombiakiem w dieslu? Raczej mało prawdopodobne...