Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Followers 0
l@ik

Nierówna praca silnika po odpaleniu.

13 posts in this topic

Posted (edited)

Witam

Silnik 2.0 DTH zawsze odpala bez względu na mróz

Problem dotycz pracy silnika zaraz po odopaleniu przez około 15 sekund pracuje nierówno tak jakby nie odpalił sie na wszystkich garach. Po tym czasie problem znika przy ponownym odpaleniu wszystko jest ok nawet jak go zgasze po tych 15 sekundach i go zapale. Sytuacja sie powtarza jak Viki stoi >24h bez odpalania lub bedzie totalnie zimny silnik. Dodam również żę potrafi mi zgasnąc po odpaleniu dlatego trzymama go na sprzegle i wtedy już nie gaśnie ale nadal pracuje nierównomiernie i też ok 15 sekund.

Może ktoś zna dobrego i kumatego mechanika w okolicach Warszawa Ursus, Pruszków, Grodzisk Mazowiecki bo czuje ze bez wizyty w warsztacie sie nie obejdzie.

Dziękuje i Pozdrawiam

Edited by l@ik
0

Please login or register to see this link.

moze to to
0

Hym a może padnięta któraś ze świec zarowych ?? podbny objaw da się zauważyć..

0

cześć,kolego ja przerabiałem ten temat cale te mrozy, az dziwo ze moje auto odpalało, jak odpaliło pracowało bardzo nie równo aż zaskoczyło po jakis 20 sekundach na wszystkie gary.w poniedzialek wykreciłem swiece żarowe i wielkie zdziwienie jedna tylko grzała, wymienilem wszystkie 4 sztuki i nie chowalem ostatnie dwa dni auta na noc do garażu żeby zobaczyć jak odpala rano , po podgrzaniu swiec może ze dwa razy zakręciło i odpaliła od razu równa praca silnika zero dymu jaki mi towarzyszył wcześniej przy odpalaniu jak grzała jedna świeczka.pozdrawiam życze rozwiazania problemu

0

l@ik

napisz chociaż czy "check" się świeci

0

Ja mam również tak po odpaleniu obroty falują kilka sekund a potem ok.tylko pytanie czy check zawsze sie zapala jak któraś ze świec nie grzeje?.Bo u mnie się nie zapala

0

Dzieki za zainteresowanie

Co do "checka" nie swieci sie nic i nie ma zadnych wpisow sprawdzalem.

Co do swiec wszystkie 4 wymienialem w tamtym roku na "bosch" i juz by padły ale sprawdze.

Oby to były tylko swiece

Pozdrawiam

0

Posted (edited)

Witam.

A masz może założony gdzieś na przewodach paliwowych zawór zwrotny by paliwo się nie cofało? Ja tej zimy przerabiałem, a w sumie nadal przerabiam temat zapowietrzania się auta. Też mam tak, że po odpaleniu zimnego silnika obroty chwilę falują. Mam póki co założony zawór zwrotny przed filtrem bo bez niego w ogóle nie odpalała. Podejrzewam, że może być nieszczelność na uszczelniaczach wtrysków. Choć sam jeszcze ich u siebie nie wymieniałem. Ale takie opinie krążą po forum.

Edited by lukas311
0

Please login or register to see this quote.

witam tak mialem jak jedna świeca mi padla to mi zapalał sie chcek na około 1min

0

Sprawdz czy wszystkie świece są odpowiednio wkręcone: gwint od świecy musi być schowany w gwincie w głowicy, jeżeli wystaje kilka zwojów to masz przyczynę.

0

JA TEZ SIE PODEPNE TUTEJ

oto moj film ,tez mam cos takiego

co moze byc przyczyna?????

0

Powietrze w układzie paliwowym

0

Na falowanie obrotów po zapaleniu pomogła u mnie wymiana uszczelniaczy/trawersów na wtryskach.... Auto zupełnie ine

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

0