Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
bracho7

Awaria w skrzyni

Polecane posty

Napisano (edytowany)

Witam Szanownych Kolegów mam problem ze skrzynią, a mianowicie jadąc na pierwszym biegu (bardzo wolno i spokojnie) usłyszałem chrupnięcie . Gdy wjechałem do garażu zobaczyłem że zrzucam olej ze skrzyni. Nie mam kanału więc podlewarowałem ją i odkręciłem dekiel(pod mechanizmem różnicowym) . Był przedziurawiony a w środku leżały 3 kawałki zębów . Przez telefon mechanik stwierdził że skrzynia do wymiany. Moje pytanie : mówi prawdę czy naciąga (nadmieniam iż zaoferował mi skrzynię za 1 tys. zł) , a może próbować coś naprawiać bez wymiany całej skrzyni ? Może miał ktoś podobną awarię.

Vectra B 1,8 16V Ecotec 1998 r

TEMAT ZAMYKAM ZAKUPIŁEM SKRZYNIĘ

Edytowano przez bracho7

Mówi prawdę poleciał Ci mechanizm różnicowy w skrzyni, bardzo powszechna bolączka silników 1,8 2,0 oraz skrzyń f18. Naprawa jest nie opłacalna gdyż mechanizm kosztuje majątek i jest bardzo cięzki do kupienia. Poszukaj na allegro skrzyni powinno udać Ci się wyrwać coś taniej, pamiętaj aby była z takiego samego silnika i miała takie same przełożenia.

Pozdrawiam

JarekS

Niestety kolega JarekS ma racje

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

Sam niedawno doświadczyłem tego samego.

Udało mi się wychaczyc skrzynie za 600zl i jak na razie jest git

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

W pracy mam dostęp do do precyzyjnych maszyn typu frezarki numeryczne itp więc będe próbował reanimowac starą skrzynie poprzez zrobienie nowych satelitek mechanizmu róznicowego ze stali jakościowej(narzędziowej)stal ta jest bardzo wytrzymała na tarcie i nacisk kilkufziesięciu ton

Jak myślicie / Moze się udać?

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

...jak ci sie uda poprawic fabryke to jestes zarobiony. zycze powodzenia...bo sam chętnie kupił bym u ciebie poprawnie wykonane koła dyfra. pozdro

myślę że może się udać z tym że takie wytoczenie to jest nie problem, później pasowało by to zahartować, jeżeli masz dostęp to kombinuj, później wsadź wszystko do swojej skrzyni (nie trzeba wyciągać skrzyni żeby wymienić satelity ) i testuj

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Jestem jedną z licznych osób której też się mechanizm różnicowy posypał

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20"> ale nie tys zł bo to przesada. Ja kupiłem od Anglika od kolesia co rozbiera używane samochody i wydałem 500zł za skrzynie i przy okazji robiłem sprzęgło

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20"> jeżeli miał bym wydać tys zł to wolał bym reanimować mechanizm różnicowy. Kiedy się go zrobi na nowo to prawdopodobnie wytrzyma do końca żywota autka.

Tyle że za tysia go niestety nie kupisz, kiedyś gdy mi padl kosztował 1790 pln

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.