Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest tomekmvt

Nie chce odpalic

Recommended Posts

Please login or register to see this quote.

Pompa do regeneracji -sterownik i zacierający się tłoczek .

Guest keyks

Potwierdzam

Ponadto mechanik gdzie naprawiałem moją (już byłą) vectre powiedział, aby nie wrzucać filtra paliwa m-ki FILTRON gdyż on zapowietrza układ i ... na pełny bak paliwa wlać "setke" miksolu a pompa pochodzi do końca żywotności autka.

Na kompie nie wykazało ci jeszcze błędu ale to już jest poważny objaw, że pompa sie sypie

Edited by keyks

Guest ArturL

Panowie, nie straszcie kolegi. To zwykłe zapowietrzanie się układu. Znalezienie źródła często bywa upierdliwe ale innego wyjścia nie ma - sprawdzanie każdego elementu. Jak? Jest na forum.

Nie straszę tylko podpowiadam .Sam to przechodziłem wężyki trójniki zaworki ssak obudowa filtra gumki uszczelaniacze wtrysków razem 1200 zyli i co ? guzik .....2 miesiące wożenia Viki od jednego mądrego do drugiego mechanika. Każdy ma swoją teorię na zapowietrzani-montują zaworki przed filtrem za filtrem-gdyby były potrzebne montowała by je fabryka.

Zgadzam się że może wężyk- przelew sparcieć .ale metoda jest taka- wmówić pacjentowi że to pikuś wymienić wszystko a na koniec powiedzieć :już nie mam pomysłu to chyba pompa.

Na koniec powiem tak: przeżyłem -zapłaciłem -wiem.

Guest pawel210684

Dzieki serdeczne za odpowiedz.Pompe mi wymontowali i wyslali do regeneracji. Juz zrobiona ale jeszcze nie wrocile.

Dowiedzialem sie tylko tyle, ze walniety nastawnik (czy jakos tak0 kata wtrysku.

Czy moze byc to przyczyna?

Bo jjak pompe zregenerowali, i sie okaze, ze jakas inna pie****a byla, to chyba mnie... trafi.

A tak serio, moglo to byc przyczyna moich klopotow?

Dzieki wszystkim za wskazowki i pomoc, dzieki wlasnie wam mozna nie osiwiec do konca.

Guest keyks

... Opel

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Powodzenia

......to była ta przyczyna...każdy już tak miał lub go to czeka....

Guest pawel210684

no i problem pozostał. We wtorek przyszla pompa, zalozyli, w srode odebralem auto a dzis(czwartek) juz zapowietrzone.

powiem tak, g**no prawda, że filtry marki Filtron zapowietrzają układ paliwowy, może niech ten mechanik logicznie wytłumaczy w jaki sposób miałyby to robić, skoro wymieniasz tylko sam wkład, a puszka i dekiel pozostają te same ?

Guest keyks

Ja tylko napisałem co mi ten człowiek powiedział, nie wgłębiałem sie w to stwierdzenie a jechać do niego nie bede

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Pozdrawiam

Odkopuję temat bo mam podobny problem jak tutaj opisany. Chciałbym spróbować odpalić autko Plakiem ale niestety przebywam teraz w Niemczech, kojarzy ktoś jakiś odpowiednik tego "cuda" który by był dostępny w tym kraju?

pozdrawiam

Są różne zapachy w sprayu do czyszczenia deski rożdzielczej i tym potraktuj.

W każdym markecie/sklepie motoryzacyjnym kupisz spray/nabłyszczacz do kokpitu. Producent np. Topcar, Caramba. Byleby pisało na butelce kokpit

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

a myślicie że będzie to lepsze od np takiego ustrojstwa które dzisiaj na stacji widziałem?

Please login or register to see this link.

?

Nawet odmrażacz do szyb(duża pucha) może posłużyć za plaka;P

co kolwiek co jest w spray:) no tylko nie gaz;P

ON - wlany do pojemnika po płynie do mycia szyb-takim z dyszą-również uruchomi zapowietrzoną Viki.

a właśnie...

jeśli mam słaby aku i ledwo kręci PLAK coś da ?

No chyba żartujesz. Aku to podstawa.

Sam plak cudów nie zdziała jak ci silnik ledwo kręci to nie uzyska kompresji to w tedy plaka sobie możesz w 4 litery wsadzić

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

<szczerzy zęby>

niezapomnę jak kumpel w golf mkII nawalił plaka zamknął - zbierał dolot z parkingu:>

We wszystkim trzeba mieć umiar

Koledzy u mnie podobny problem. Auto stoi pod chmurką, niższa temp i się pojawia problem z odpaleniem. Kilka razy trzeba próbować i załapie, potem już nie ma problemu, najgorzej jest ten "pierwszy raz". Poczytałam forum, ale niestety sama nic nie zdziałam. Mogę gdybać co jest. Dodam że był u mechanika, filtr paliwa czysty, sprawdził świece (1 wyjął i jest ok), a pozostałe... przypiął jakiś kabelek i też powiedział że jest Ok, ale to nie daje mi pewności czy aby na pewno sprawdził pozostałe. Akumulator naładowany, paliwo w zbiorniku. Poczytałam o odpaleniu na oplaka, myślicie że może być zapowietrzony i ten sposób mu pomoże? Termostat w porządku, był wymieniany i wskazuje temp lekko powyżej 90oC, czujnik temp także.

Szkoda mi go tak "chechłać" za każdym razem, auto jeździ raczej dłuższe trasy, nie ma jazdy 2-3 km. Czekam na jakieś podpowiedzi.

Trzeba zacząć od wykluczenia zapowietrzania, potem sprawdzenie błędów i pracy przestawiacza w pompie. Jednym słowem auto do dobrego mechanika i tyle. My tu na forum wszyscy będziemy sobie gdybać ale na odległość ciężko coś powiedzieć. W naszych dieslach niestety problemy z odpalaniem niejednokrotnie są bardzo złożone i do sprawdzenia jest masa rzeczy :/ Na pewno zostaw w spokoju termostaty itp. Skup się tylko i wyłącznie na układzie paliwowym plus wskazania czujników odpowiadających za dobór parametrów rozruchu. Wszystkie podpięcia pod kompa i odczyty parametrów pracy mechanik niech wykonuje tylko i wyłącznie po nocnym, przynajmniej 10-12h postoju. Wtedy z rozruchem zawsze jest najgorzej.

Zanim zaprowadzę do mechanika, możesz powiedzieć czy zająć się odpowietrzeniem na tzw. plak? Czy ta metoda nie zdziała cudów i nie odpowietrzy jak należy?

Odpalanie na plak niewiele da. Chodzi o to że często jak jest zapowietrzony porządnie układ to plak pomaga jedynie odpalić auto żeby go nie chełtać nie wiadomo ile.Wtedy auto chodzi na plaku zaciągnietym z filtra powietrza a w tym czasie zaciaga sobie paliwo z baku. Jednak aby usunąć problem zapowietrzania trzeba znaleźć miejsce gdzie dostaje się powietrze i je uszczelnić. Dopiero to wyeliminuje problem zapowietrzania.

Co do mechanika, jeśli nie znasz się za bardo na takich sprawach a chcesz uniknąć wykorzystania i naciągania na kasę polecam Ci jechać z kimś kto jakiekolwiek pojęcie ma. I najlepiej zawież do kogoś kto siedzi w dieslach. Ja ze swoim przerabiałem kilku specjalistów od wszystkiego i żadnego pożytku z nich nie było oprócz tego, że wzięli kasę i dalej to samo.

Edited by szklarz