Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tomekmvt

Nie chce odpalic

Polecane posty

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Tak jak pisałem wyżej, poczytaj tematy na forum, jest tego bardzo dużo. Napewno lepie nie dopusczać do niskiego stanu paliwa, przy naprzykład jakichś wzniesienich i jakich kolwiek przechyłach auta, paliwo przelewa sie po zbiorniku i może przez to sie zapowietrzyć. Na temat paliwa to sam sobie musisz wyrobić opinie, każdy powie Ci inne "swoje" zdanie. Generalnie lepiej tankować na dużych "znanych" stacjach, ja cały czas tankowałem na orlenie "zwykłego" diesel-a teraz spróbowałęm shella, ale dopiero 2 tankowanie i cieżko coś powiedzieć. Poczytaj forum, to sporo sie dowiesz.

Gość tomekmvt

Ok dzieki za wszystkie odpowiedzi , bede jeszcze mial ich mnustwo bo to wiadomo nowy samochod nowe problemy. Nie mialem jeszcze diesla to moj pierwszy bede musial sie przyzwyczaic bo to calkiem inny silnik. A wiesz moze cos na temat stacji benzynowych Bliska bo u mnie w miescie tylko taka jest czy to sa w miare dobre stacje mozna tankowac smialo?

Jest to też wieksza sieć stcji, ludzie tankują i nic sie nie dzieje

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20"> Jeżeli nie jesteś jej pewien to popytaj znajomych, którzy na niej tankują, jakie mają spostrzeżenia.

Słyszałem se do dizelkow dolewa sie jakas czesc paliwa ale ja praferuje dolanie JAGODZIANKI NA KOSTKACH (denatury ) na 10 l paliwa nic mu nie bedzie jak wlejesz 0.5litr. denatura usuwa wode i rospuszcza parafine z układu .potem zamiast chchlowac go na rozruszniku wez przekrec zaplon usłyszysz jak pompka podaje paliwo wyłocz zapłon poczekaj chwilke i znow powtorz ta czynnoasc kilka razy a powinno przepchnonc ci powietrze i cały ten syf z ulkłady . Tylko nie bierz bryczki na chol bo moga cie czekac wydatki pozniej pasek zgobi jakies zabki i pozamiatane nie jest to wskazane w silnikach 16 zaworowych chyba ze sa one bezawaryjne czyli takie jak pasek poleci to si nic silnikowi nie stanie. Sproboj tego jasa tak odpaliłem swoj bo tez krecił a nie chciał załapac .Powodzinia

Gość tomekmvt

No to moze na poczatek tak sproboje a potem jak nie bedzie innej mozliwosci to bedzie trzeba innych sposobow probowac.

Proponuje koledze uzupełnić info o diesel-ach :25: Po włączeniu zapłonu nie ma żadnej pompki żeby "podpompowała" paliwo ze zbiornika, denaturatu to ja bym nie lał, są lepsze preparaty do paliwa, wystarczy w sklepie motoryzacyjnym doradzić sie

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">. Co do zapalania na "zaciąg", to jeżeli jest silnik 2.0 diesel opla to jest łańcuch i nic sie nie stanie. W przypadku 1.7 to jest już tam pasek i nie zleca sie odpalania na "zaciąg" Chociasz w "delikatny sposób" da rade odpalić. :25:

Zimowy olej napędowy np.BP Ultimate ma obniżona temperaturę wytrącania sie kryształków parafiny do minus 25 stopni.

To owe kryształki powodują zatykanie się fitra paliwa a w konsekwecji brak mozliwości odpalenia silnika.

Dolanie pewnej ilości benzyny lub nafty do oleju letniego lub przejsciowego powoduje że parafina nie wytrąci się w nizszych temperaturach.

Denaturat moim zdaniem nie rozpuści parafiny,zareaguje z woda w paliwie .to dobry sposób na benzyniaki.

Jesli juz parafina się wytrąciła to jedynym sposobem jest albo ogrzanie auta w garażu lub mechaniczne czyszczenie układu paliwowwego razem z wyrzuceniem zatkanego filtra.

Nieodpowiednie paliwo w baku przy tęgich mrozach to czesta przyczyna kłopotów z odpaleniem silnika.

Zimowy olej napędowy np.BP Ultimate ma obniżona temperaturę wytrącania sie kryształków parafiny do minus 25 stopni.

To owe kryształki powodują zatykanie się fitra paliwa a w konsekwecji brak mozliwości odpalenia silnika.

Dolanie pewnej ilości benzyny lub nafty do oleju letniego lub przejsciowego powoduje że parafina nie wytrąci się w nizszych temperaturach.

Denaturat moim zdaniem nie rozpuści parafiny,zareaguje z woda w paliwie .to dobry sposób na benzyniaki.

Jesli juz parafina się wytrąciła to jedynym sposobem jest albo ogrzanie auta w garażu lub mechaniczne czyszczenie układu paliwowwego razem z wyrzuceniem zatkanego filtra.

Nieodpowiednie paliwo w baku przy tęgich mrozach to czesta przyczyna kłopotów z odpaleniem silnika.

Po dodaniu denaturatu do diesla robi się prawie kasza, ostatnio spuszczałem taki "syf" dla kolegi z vectry, wlał 0,5l na 20 litrów, paliwo wyglądało jak gęsta zupa.

Gość tomekmvt

Wiec najpierw sroboje normalnie odpalic odkrecajac filtr paliwa i dolac do niego paliwa jak nie bedzie pelny . Potem jak tak nie odpali to sproboje tym plakiem tylko wczesniej musze dolac wiecej paliwa bo jest malo . Potem zostawie niech samochod pochodzi z 10 minut powinien sie za ten czas odpowietrzyc jak nie zasysa gdzies powietrza lewego.Jak go juz bede mial to mysle zeby tankowac przez zime jakies zimowe paliwo ale nie wiem czy to jest sens ? Wiecie moze czy te zimowe paliwa sa naprawde lepsze na zime czy to tylko taki chwyt reklamowy?

Zimowy olej napędowy na pewno jest lepszy bo przygotowany jest wraz z tym tajemniczym dodatkiem obnizającym temperaturę zamarzania paliwa do minus 25 stopni.

To nie jest chwyt reklamowy tylko konieczność .

Gość tomekmvt

A z kad wiesz ze to nie chwyt reklamowy? Przeciez nae wszedzie sprzedaja zimowe paliwo i ludzie tankuja i jezdza. Ja osobiscie nie bardzo wieze w te wszystkie dodatki na zime. To jest tylko moje zdanie bo nie jestem specem od tego . Dalej nie moge odpalic mojego auta naie wiem co to moze byc juz?

To napisz chociaż czego próbowałeś przy odpaleniu, jakie teraz są objawy i błędy.

Gość tomekmvt

Ja dokladnie nie wiem bo jak pisalem wczesniej nie mam jeszcze tego samochodu tylko jest u brata. Ale z tego co mi brat mowil to dolal paliwa bo jak pisalem bylo malo i probowal odpalac mowil ze samochod tak jakby juz zalapywal ale nic no i akumulator sie rozladowywal i nic dalej sie nie dalo zrobic . ciekawe co to moze byc musi sprobowac w inny sposob ale to w sobote bo nie ma czasu wczesniej . Musiala byc jakas przyczyna tego zapowietrzenia tylko nie wiem jaka no i oby to bylo tylko zapowietrzenie.

Gość tomekmvt

A jeszcze jedno czy istnieje jakies niebezpieczenstwo takiego czestego odpalania samochodu? to znaczy krecenia az do rozladowania akumulatora bo i tak nie odpala a juz brat duzo kombinowal z tym.

Gość ArturL

Jest kilka: zatarcie mechaniczne pompy wtryskowej, uszkodzenie sterownika pompy wtryskowej, zatarcie / przepalenie rozrusznika, co daje: ok. 2000zł + ok. 300zł = ok. 2300zł. Poza tym, większych

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> trudności nie powinno być.

Gość tomekmvt

No to nie takie male trudnosci

/emoticons/default_mellow.png" alt=":mellow:"> Trzeba na to uwazac . Musze powiedziec o tym wszystkim bratu bo to moze sie zle skonczy dla mojej kieszeni. zobaczymy w sobote bo tam jakis mechanik ma mu jakas pompke pozyczyc do odpowietrzania moze po tym odpali.

Brat mowil mi ze probowal odpalic z ta pompka pozyczona od znajomego mechanika i jak podpompowal paliwo ta pompka omijajac filtr paliwa to samochod odpalal i chodzil rowno, a gdy paliwo szlo przez filtr paliwa to samochod chodzil do czasu gdy mial podpompowane paliwo prrzez ta pompke i potem gasl. Co to moze byc ? podpowiedzcie cos jak mozecie.

Gość ArturL

No proste przecież - obudowa filtra paliwa jest nieszczelna (pęknięta lub uszczelki) lub połączenia przewodów paliwowych. Trzeba dokłądnie obejrzeć.

Gość tomekmvt

No moze i proste dla tych co sie znaja ale ja pierwszy raz mam diesel i dla mnie to czarna magia brat troche wiecej sie zna . A ta obudowa filtra jest wymienna i te uszczelki? Jak tak to kto wie ile te czesci kosztuja?

Gość keyks

Witam

Ja autko postawiłem po południu a wieczorem już nie odpalił. Wcześniej nie wykazywał żadnych objawów usterki.

Sprawdziłem układ i stwierdziłem, że nie podaje ciśnienia na wtryski. Transport do speca dieslowca, podłączenie do kompa i ... usterka pompy

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20"> Koszt naprawy (pompa, uszczelniacze pod wtryskami, przelewy, filtr paliwa (założyłem filtrona ale jak określił spec- filtron zapowietrza układ)) 1 rok gwarancji, 2500zł

Porażka i nie życze nikomu takiej diagnozy

Gość tomekmvt

Oby to u mnie nie bylo choc bardzo sie tym martwie bo juz tyle to odpalanie trwa i dalej nic chociaz odpalil tylko przez filtr paliwa jak sie podlaczy to gasnie oby to nie byla pompa bo bedzie katastrofa.

Gość keyks

Jak ci odpalił to nie bedzie pompa. Pod końcówke węża z baku co dochodzi do filtra podepnij pompke do przetaczania cieczy i sprawdź czy jest swobodny przepływ paliwa

Gość tomekmvt

No brat tak robil i mowil ze jak napompowal paliwa to odpalila i chodzila normalnie ale jak podlaczyl przez filtr to gasla po jakim czasie jak juz paliwo wypompowala i napewno zanim zaciagla nastepnego paliwa to bylo powietrze i nie mogla przepchac tak brat mysli.

Gość tomekmvt

Panowie auto odpalone teraz juz smiga normalnie jest co dziennie jezdzone i nic jak narazie sie nie zapowietrza, oby tak dalej. Nie wiem tylko co moglo byc przyczyna tego zapowietrzenia ? mala ilosc paliwa? moze i to to nie wiem sam . Teraz pytanie rezerwa w vectrze to okolo 10 litrow tak? to ile ma byc zawsze paliwa w baku zeby sie nie zapowietrzal uklad?

Gość pawel210684

Witam wszystkich forumowiczów.

Z góry prosze o nie pisanie w stylu było, poszukaj.Szukałem, patrzyłem- nie pomogło.

Mam wielki problem z moja VB.

Napisze po koleji.

W polowie stycznia pojechałem do NIemiec po samochód. Nagrał mi go wujek od swojego szefa. Auto w 100% pewne. Byl jedynym właścicielem. Serwisowany do samego końca, pełna dokumentacja, wymiany i wszystko na bierząco. Jeden właściciel. Zadowolony jak arab po 11 września wróciłem sobie do domku. Ponad 1000 km, żadnej awari, zamulenia, nic.Igiełka. Tak było ok miesiąca. W międzyczasie powymieniałem: olej, filtr oleju, filtr paliwa, powietrza, płyn chłodniczy, swiece żarowe,klocki i innych pare dupereli.

Przez ponad miesiąc codziennie jezdziłem do pracy (40 km w jedna strone), autko na prawde rewelacja, spalanie ok 6,5 nic dodac nic ując.

11 marce w czwartek pojechałem do pracy, rano jak odpalalem, to tak nim zalapał, to minelo jakies 10 s krecenia rozrusznikiem. Mysle można wybaczyć.po poludniu jak wracalem z pracy, wsiadlem, rozruch i pokrecilem ok 10s i nie zapalil.Odczekalem pare sek i zalapał od rau.

Dzien pozniej rano ja do pracy a Viki nie!!! Nie odpaliła krecilem kilka razy, dluzej, krócej ogólnie bez rezultatu.

Po poludniu zadzwonilem do znajomego mechanika, kazał "przyjechac". Auto na linke i do niego. Psikną plakiem i odpalil. Mysle co jest.Mowi, ze czesto przelewy pruchnieja po zimie.No to jazda powymieniał.Po poludni dostalem samochod i znow pali idealnie.Rano sobota auto ni drgnie.Wymienił filter paliwa, znowu plak i chodzi.Niedziela rano nie!!!.

W poniedziałek do niego, on mowi, ze na dieslach to on tak nie bardzo.Dobra na plaka mi go odpalil i pojechalem do mechanika, ktorego mi polecili zanajomi.

Postaiwlem u nich, odpowietrzyli, i oddali.Dzień pozniej (wtorek) znowu na lince do nich. i tak od tej ppory do dziś (znowu nie odpaliła) chodzi 1-2 dni i nic. Stoi na warsztacie i kombinowali ale stwierdzili ze nie wiedza.

W trakcie tego powymieniali uszczelniacze na wtryskach, uszczelke kolektora ssacego.

Dodam, ze wykluczyli awarie pompy wtryskowej. Komputer nie pokazuje zadnych błedów.Założyli zawór zwrotny na wezu zasilajacym, przed filtrem. Mowia, ze w przeody paliwowe( lacznie z pompa wtryskowa) napompowali 4 atm i nie bylo nic slychac, zeby jakas nieszczelność.

Z moich obserwacji to tak: Auto jak odpali, albo go odpala, jezdzi płynnie, nie kopci nie szarpie, nie moli, igla ogolnie. jak go zgasze, to czy po 1h, czy po 5h pali na dotyk.postoi noc i zapowietrzone! Doszedlem do tego, ze z zasilajacego chyba sie nie cofa, bo jak go odpialem i zaciagnalem, to od razy napilem sie ropy. okpialem od filtra przewod idacy do pompy, wyciagnalem go na maxa w pion, zeby ucieklo powietrze i strzykawka wlalem ok 150-200 ml ropy.Zapialem ale nie zalapal.

Blagam pomocy, juz nie wiem co robic czy jezdzic od mechanika do mechanika, czy jak grom.Jak ona zalapie to chodzi igla ale jak zapowietrzy to na amen.

Ratujcie prosze

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...