Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Marcin_Czosnek

Dziwna sytuacja kierownica samoistnie sciąga w prawo.

Recommended Posts

U mnie niestety wszystko wskazuje na maglownice, na krzyżaku  jest delikatny luz. Natomiast na mailu słychać sztuki. 

Please login or register to see this quote.

To zostaje ci regeneracja albo zakup nowej a jak regeneracja to nie w firmie CRM odradzam jak nic.

Posted (edited)

Prawdopodobnie te zielone nakladki nie pasuja do GTS, maja byc koloru niebieskiego ponoc chodzi o zwoj typ i model zawieszenia, dowiedzialem sie nawet ze z vinu dobierane sa odboje amortyzatora bo wychodzily rozne rodzaje wszystko oczywiscie wleci sachs :) a w ASO wyslali by do mnie te nakladki pod sprezyny ??

Edited by Zbigniew23071993

Tego to nie wiem, ja kupowałem na miejscu w swoim mieście.

Jaka cena byla za obie ? Niestety do ASO to mam spory kawal auto rozebrane nie mam nawet jak , jak cos kupuje to zdalnie u sprawdzonych dostawcow :)

Nie pamiętam bo to było 7 lat temu, ale chyba około 40 zł komplet.

A moglbys sie dowiedziec czy mieliby niebieskie do 2,2 dti gts i jaka cena ? :)

A masz kogoś kogo możesz polecić?? 

Czytam trochę o tych regeneracjach to nie jest różowo, w większości przypadków ludzie narzekają że jakieś telefonia kierownicy są itp. 

Ja robiłem w ubieglym roku w Argo Częstochowa. Polecil mi ich kumpel bo słyszał ze tam robią ludzie którzy śmigają busami miedzynarodowo. Na chwile obecna jest ok choć moja praktycznie nie miała luzu tylko wyciek. 

Właśnie z luzami to jest kłopot, ceny lecą na łeb na szyję w górę. 400zl to samo uszczelnienie. Jak dochodzi zębatka to 200zl na dzień dobry dodatkowo. 

Damian dzięki za podpowiedzi, jutro do nich zadzwonię.

Tez raczej w tamta strone Polski bym patrzyl w lubelskim nie moge ci nikogo polecic tam gdzies pod czestochowe sie tez wysyla sprzegla jak i regeneracje czegokolwiek

Posted (edited)

Jeszcze jedno mnie zastanawia, czy luz przy szybkim ruszaniu. Czy jeśli czuć na kole a nie na np sprężynie to magiel?? 

Dziś otworzyłem okno i trzymając za koło szybko ruszyłem kierownica, czuć ewidentny luz i słychać stuk. Ale jak chwyciłem za drążek to szczerze coś tam mega delikatnie było czuć nic więcej. 

Badań szukam bo sam sobie nie wymienię a mechanik nie wiem czy nie chce naciągnąć. Niestety w mojej okolicy brak rzetelnego mechanika. Co mogę robię sam. 

Edited by tomascor

Posted (edited)

Luz na maglu sprawdzisz jak zdejmiesz osłonę z drążka. Wtedy kiera na max w jedna stronę i sprawdzasz czy to luz na listwie. Moze drążki masz tylko do zmiany. Regeneracja plus płyn plus zbierznosc plus nowe osłony mnie wyniosła prawie 800 zł. 

Edited by DamianSig

Jak pisalem wczesniej tez mialem to samo, myslalem ze mnie wtedy szlak trafi nowe ori wahacze wlozylem laczniki sprawdzalem wszystko a sie okazalo ze jak rozebralem wszystko wykrecilem drazki to sie okazalo ze jak drazek pracuje.jak zawieha gora- dol to w gornym polozeniu byl delikatny luz na jablku drazka a tez stukalo jakby cos naprawde mocnego luzu dostalo, po wymianie pomoglo tylko tez drazek musialem sciagnac i zanosic do sklepu bo problem byl z dobraniem, sciagac i montowac to proponuje tylko kluczem typu huzar do.drazkow bo tu wiekszosc popelnia blad tego typu ze te uniwersalne klucze co sa i sie montuje nowy drazek zaciska tylko w 2 miejscach jablko drazka nie miejsce gdzie jest na klucz tylko jablko co powoduje przy dokrecaniu nieodwracalne odksztalcenie jablka drazka co powoduje szybkie wybicie takiego drazka w srodku :) klucz huzar ma 3 punkty podparcia i na szczescie nie sciska jakblka tylko miejsce na klucz :)

Po co ci drogi  klucz Huzar skoro drazek technologicznie jest przystosowany do odkrecania zakrecania normalnym kluczem? Nie ma co wydziwiac VC to nie samolot.

Jak sie nie ma zrobionego do konca kanalu tak jest :) nie trzeba sie meczyc tez z wykrecaniem huzar przelatuje przez caly drazek nie trzeba udziwiac jak w vw musialem ciac klucz i udziwiac zeby wykrecic :)