Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Marcin_Czosnek

Dziwna sytuacja kierownica samoistnie sciąga w prawo.

Recommended Posts

Posted (edited)

Czyli dziadek całkiem głupio nie gadał 😊. "większość wymienia całe zawieszenie a sanek nie rusza" 

Myślę że wstawię ori nie kosztują majątku. 

Edited by tomascor

Z doswiadczenia wiem ze i magiel moze zyc swoim zyciem, na wylaczonym zaplonie w 2 osoby jedna w kanale druga w kabinie energicznymi ruchami lewo w prawo sprawdza sie tuleje obejmy mocowania maglownicy w vb sa obejmy z gumowymi podkladkami w vc sa tulejki, tam tez moze pojawic sie luz to jest wazne, krzyzaki jak w vb tak i w vc sa z nimi problemy tez po duzych przebiegach pojawia sie luz, o tym sie nie zapomina, zdejmuje sie sanki w profile zamkniete wosku do profili psiknac nie zaszkodzi warto.naprawde , z tylu tam gdzie tuleje glowne rowniez wydmuchac kompresorem ewentualnie odkurzaczem wyciagnac nakrete z picia dopasowac do srednicy zewnetrzej rury zrobic otwor kawalek wezyka srednica nie mniejsza jak 0,8mm wlozyc w nakretke ,klejem na goraco obkleic wezyk w korku zalozyc do rury odkurzacza, odsunac nie za duzo lewe powierze w rurze odkurzacza i mozna caly syf z niedostepnych zakamarkow wyjac i wtedy wosk psikac :) takie domowe patenty :)

W maglownicy dla doswiadczonych tez jest kasator luzu mechanizmu maglownicy :)

Please login or register to see this quote.

Vc ma takie rozwiazanie ze nie jak w typowych vw czy audi silnik wzdloznie i skrzynia przez srodek leci i sa polosie wzglednie rowne dlugoscia sobie,tylko przekladnia skrzyni biegow jest umiejscowiona z lewej strony , lewa polos jest krotka ,natomiast z prawej strony,ze wzgledu na silnik poprzeczy w komorze jest tzw. dluga polos napedowa od skrzynki przekladni az do piasty :)

Hmmm byłem prawie pewny że w vc magiel jest na sztywno montowany do sanek. Oglądałem kilka sanek wyjetych z auta i nigdzie nie dopatrzylem się tulejek. Ale fakt to tylko zdjęcia. 

Posiadaja na bank :) w vw tez taki patent jest troche dziwne rozwiazanie, tutaj juz np. Czesc osob zaklada obejmy z poliuretanu badz tulejki poliuretanowe , a sprawdzales drazki czy w jablku luzu nie ma ? Mozna odpiac same sworznie z piasy i poruszac pod katem pracy zawieszenia i w pewnym polozeniu tez jablko moze miec luz, mialem tak z vc juz podnosisz co troche i ciagasz do siebie z wyczuciem i tez moze byc luz,w vc drazki sa dobierane do wielkosci kol musisz wiedziec jakie ori byly kolka ewentualnie jak drazek ma luz i kwalifikuje sie do wymiany to lepiej wziasc swoj bo bo vin'ie to roznie im wychodzi :)

Posted (edited)

Jeśli dobrze kojarzę to drążki poszły na pierwszy ogień i nic to nie dało. Dwa jak auto jest odpalone i ruszam prawo lewo szybko kierownica to słychać taki głuchy stuk. Oczywiście żaden diagnostą nic nie znalazł zawieszenie "sztywne". A w ogolule jak widzą że coś było ymieniane to olewaja temat. 

Co do kasacji luzu mechanik kręcił jakąś sróbą w maglu i podobno nie da się nic zmienić. 

To znowu lipa bo nie mam nikogo kto z sercem podszedł by do tego żeby poszukać powodu takiego zachowania. 

Edited by tomascor

Z doświadczenia wiem ze w tych autach znaczenie maja sprezyny i małe tulejki. Jeśli sprezyny to nie kyb to warto wymienić małe tulejki bo koszt jak za flaszkę 

I tak zrobię bo od czegoś trzeba zacząć. 

A ten gluchy stuk to nie jest taki przypadkiem jakby odglos przeskakujacej sprezyny , ze jak wejdziesz do auta na odpalonym slychac jak kiera krecisz i jak stoisz przy aucie krecisz kiera slychac ? U mnie tez sie to pojawilo , wypialem kolumne i co sie okazalo lozysko lewe macphersona sie juz wyrobilo :/u mnie slychac jak kiera odbijasz raz lewo raz w prawo o 90stopni , co najlepsze srezyna sie przestawila o 1cm w gniezdzie amortyzatora u dolu przez ta gumowa podkladke sprezyny ktora sie rozlazla :)

Co do montazu z racji tego ze jest to amortyzator sachs , sprezyny sa cale, nie ma sladu pekniecia wiec zostaja, wlatuje nowy amor sachs, nowe odboje, nowe lozyska, nowa oslona harmonika amortyzatora ktora tez spadla z mocowania lozyska bo juz powihrowana ,i nowe lozysko, wszystko raczej bedzie sachs'a jak dostane :) ja zamawiam w Moto-net krakow bo unich najtaniej kupilem amory na tyl sport  tez sachs :) przy okazji sie dowiedzialem ze sachs zmienil numerycznie katalog amorow ori z tylu sa 300 063 a nowe 300 067 , zobaczymy jak z przodem wyjdzie poki co tylny zawias i zaciski.sie robia :)

Tomascor jak masz checi i mozliwosc nagrac te gluche stuki przy aucie i wyslac mi na mesengera , moze akurat mamy ten sam objaw :)

300 063 to  do standardowego zawieszenia. 300 067, a obecnie nowy nr 317 044 do GTS

Posted (edited)

W weekend nagram, szczerze Mcpersona mam całego nowego od poduszki przez łożyska i Amory ze sprężynami, nowe nakładki na sprężyny. 

Edited by tomascor

300 063 .... Dziwne ze do zwyklego jak w gtsie mialem takie i po vinie wyszlo sport 300 067 

Nawet teraz sprawdzalem 300 063 wyskakuje sachs vectra c gts sport tyl .

Do GTS przedlifta szły 300 065 i 300 067. Różnią się siłą tłumienia i do innych wersji silnikowych. Zastąpione odpowiednio 317 343 i 317 344.

Sprawdzam w katalogu wlasnie zaktualizowalem :)

Faktycznie teraz to cale g w katalogu zostaje sporo juz nie jest dostarczanych przez producenta badz zastapione sa numery do 2,2 dti gts zrobilo sie ubogo cos 😕

Numery 063/065/067 ktory kupilem doslownie pol roku temu :) nie sa juz dostarczane przez producenta 

Jak masz przedlifta ( to na pewno XJ2 ) szukaj sachs 317 344. Będzie :ok:

Ale jest jeszcze wielu sprzedawcow w sieci ktorzy uzywaja starych numerow.

No i sprawdzam katalog i mam racje :) zamiana numerow zawieszenia sport do 2,2dti nastepujaco 300 063-300 067-317 344 :)

Dziwne, że 300 063 zamienili na 317 344, skoro ostatnio kupiłem 317 343, który był 300 065

Tak tu sie zgadza 300 065 zastapiony jest 317 343 po katalogu nie wystepuje w 2,2dti sport tylko 2,2 DGi ,wiec masz chyba benzyniaka ja mam ropnika i dla 2,2dti juz sa inne numery :) sachs zaczal znow mieszac z numerami 😛