Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Marcin_Czosnek

Dziwna sytuacja kierownica samoistnie sciąga w prawo.

Recommended Posts

Nie mam jak sprawdzić teraz. Ale to są oryginały strukturalne.

Please login or register to see this quote.

Takie?? 

Please login or register to see this link.

Dokładnie 👍

Mam identyczne... I niestety ściąga. Jeszcze zastanawiam się czy czasem nie mam luzu na maglu albo sankach 😕

Wymien małe tulejki na wachaczach z przodu i powinno być lepiej albo idealnie jeśli nie masz sprezyn kyb 

Na jesień sam robiłem kompletny remont tylnego zawieszenia+ nowe drążki kierownicze i nowe opony. Geometria wyszła cacy i na szczęście prowadzi się super nic się nie pogorszyło w prowadzeniu.Na dobrą sprawę trzeba byłoby wymienić resztę elementów z zawiechy ale skoro nie ma luzów to już sam nie wiem 🙁

Posted (edited)

Hmm w sumie racja, nie drogie a coś się wyjaśni Sprężyny mam Sahsa 😁

Edited by tomascor

Wymien tulejki i na zbierznosc 👍 ja bende zakładał właśnie te małe poliuretanowe 

Też się zastanawiałem jak napisałeś żeby wymienić. Żeby mieć święty spokój, a jak myślisz sworzeń nie dostanie po grach?? 

Moim zdaniem sama mała krzywdy nie zrobi jeśli jest sprawny duże kupiłem nowe lema 

No nic dzięki za podpowiedzi. :)

Wyjme wahacz i sprawdzę co trzeba wymienić 😊

Dostaje niestety ja juz tak kombinowalem, ori booge wywalilem i wsadzilem polibusze i poltora roku i z prawej strony jak pojechalem z zona na sciezke diagnostyczna to swozen kulisty wahacza sobie chodzil gora.dol kilka.mm luzu dostal, niestety czerwone polibusze mpbs sa ciut za twarde jak do tego typu zawiasu, najlepiej sprawuja sie firmy powerflex'a w vb mialem i nie bylo problemu w vc jest troche inne rozwiazanie konstrukcyjne i dlatego poliuretan jest troche nie za bardzo ze wzgedu na sworzen kulisty wprasowywany w wahacz, to jest taki minus z przodu z tylu natomiast mam jeszcze ori zawieszenie ale plywajace juz mi siadly i tez myslalem o powerflexie ze wzgledu na dolny alu wahacz z mocowaniem sprezyny ale cena.o zgrozo...2970 zł kosztuje zestaw tulei przy średnicy 47 mm
2570 kosztuje zestaw przy tulei 38 mm zestaw jest kompletny ze specjalnym smarem ....wiec jednak wole lema wlozyc :)

Tak też mi się wydawało że jak usztywnie jedno to gdzieś ta energia musi pójść :), dięki panowie za pomoc pomyślę i podzielę się decyzją :)

Zależy ile tysięcy już miał ten sworzeń ze się rozsypał 🤔

30tys, ori wahacz GM, tuleje z napisami BOOGE SAAB , nie martw sie na bezpieczenstwie sie nie oszczedza :)

Dla zainteresowanych 

Please login or register to see this link.

Posted (edited)

Właśnie pogadałem z starszym Panem diagnostą, i on twierdzi że ludzie wydają krocie na wymiany wahaczy, ko cowek drążków czy skrajnie przekładni a zapominają o podstawie, gumy sanek ( odnośnie ściągania), i dość logicznie wytłumaczył, po pierwsze do nich prykrecone są wahacze i magiel to jeśli będzie luz na tych tulejach to całe zawieszeń ie będzie pływało. Drugie będzie sciagalo zwłaszcza w autach z długą półosią. Co do pierwszego logiczne co do drugiego nie bardzo kumam, a i jeszcze jedno co powiedział Że w vc lubią koronować sanki co za tym idzie dziwne zachowanie auta i możliwość ściągania. 😋

Edited by tomascor

W sensie że korodować ;) Tak lubią, co niektórzy już wymieniali ,tylne zresztą też. Przyzwyczailiśmy się że Vectry C są ładne i zadbane mimo upływu lat bo buda w ocynku.Zapominamy natomiast że elementy podwozia nie wytrzymują takiej próby czasu i rdzewieje tam prawie wszystko co jest zresztą normalne. Trzeba tego po prostu pilnować i wymieniać na czas.

Dokładnie, będę robił wahacze to obejrzę dokładnie sanki, obawiam się że te tuleje to bez zdemontowany sanek będą nie do sprawdzenia chyba że będę miał duży luz. 

W Vb tez zmienialem przednie sanki , tez byly w takim stanie ze w miejscach gdzie sa tuleje mocowania ramy, niestety brak oslony silnika jak i sanek prowadzi do korozji w miejscach mocowania, przez co korozja sieje spustoszenie na samych tulejach , guma po takim czasie tez parcieje, wiec jak przy okazji robicie wymiane sprzegla i sciaga sie sanki to mozna profilaktycznie wymienic tuleje sanek, u mnie  juz raz zmienialem w vc tulejki :) nieniestety w vb juz tak kolorowo nie bylo i trzeba bylo drugie sanki i nowe tulejki 

Miałeś jakieś obawy tulejek czy profilaktyka?? 

Poki co ja zawsze zagladam tam dalej z ciekawosci :) niektorzy nawet nie wiedza ze jak auta sie nie garazuje to trzeba profilaktycznie zdjac wszelakie oslony odplywow wody czy to z dachu do szyby czolowej, podszybie ,odplywy szyberdachu odpiac badz wystarczy taka sprezynke kupic i przeczyscic nawet klape bagaznika w Hb/gts trzeba uniesc i przeczyscic do czystego i wywoskowac zeby lepszy byl splyw zanieczyszczen, tak samo tylne lampy tez wystarczy raz na jakis czas wykrecic tam.to sie nieraz zbiera nie mowiac o odplywach w drzwiach , zwlaszcza jak ktos z oplem troche sie mial to wie z czym sie takie zaniedbanie wiaze viki to juz 4 opel w moim uzytkowaniu to wiem co mowie.

W vb byl taki objaw.ze stuki.na dziurach, stukanie przy wrzucaniu wstecznego ruszanie pod wzniesienie , wszystko dalo sie sprawdzic na dlugim kanale diagnostycznym zeby potwierdzic dlatego do vc to juz profilaktyka doswiadczenia , bujalo saniami jak mocowanie magla bylo ok to bylo czuc jak skreca sie kolami jak sanki pracuja w vb 2 tuleje wyzej byly to byly ok ale te nizej.polozone mocowania to skorodowane na tyle ze te tulejki w starych sankach to duzo sily do wybicia nie bylo co uzywac, do wprasowywania uzywalem smaru grafitowego 

Czyli idę dobrym tropem, u mnie trzymając kierownicę prosto czuje jak lekko auto myszkuje i czuć pływanie tak jak by się całe zawieszenie przemieszczalo. 

A za nim doszlem ze to sanki to cale zawieszenie przez mechaniorow zmienilem z amorami sprezynami odbojami poduszkami lozyskaami nawet poduchy silnika zmienialem ale jak juz nerwa mialem to sam zaczalem badac , moj brat mial podobnie w audi 80b4 , jak mu poradzilem wymiane tulei sanek i tylko na te markowe problem z stukaniem o sciaganiem mu zniknal  :)