Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
ga1av

Zaślepiona, plastikowa rurka - do czego służy?

Polecane posty

Witam,

Mam pytanie dotyczące wnętrza komory silnika (właściwie to mój ojciec ma takie pytanie). Ostatnio wymieniał grill w swoim Oplu i po ściągnięciu zaintrygowała go jakaś rurka plastikowa, znajdująca się przed chłodnicą, na wysokości tablicy rejestracyjnej. Owa rurka jest zaślepiona i lekko przetarta (nie jest powyginana). Ojciec się zastanawia do czego ona służy, a że nie znalazłem tej odpowiedzi w google, zadaje pytanie tutaj. Samochód oczywiście jest sprawny. Proszę o wyrozumiałość jeżeli pytanie zadałem w złym dziale i dziękuje z góry za odpowiedź. Pozdrawiam

PS. nie mam zdjęcia tego elementu więc domyślam się, że może być ciężko z zdefiniowaniem go.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

na 99% pytasz o rezonator powietrza. Ma on za zadanie "uformować" optymalnie powietrze w układzie dolotowym.

Jak zapytasz google o "rezonator powietrza", to zaspokoisz swoją ciekawość

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

czy to silnik z LPG?

daj info co za silnik

jakie auto itp

Napisano (edytowany)

Dzięki za szybką odpowiedź. Zapytam jeszcze - ona ma być zaślepiona? Jeżeli zdejmę zaślepienie to się coś stanie/usprawni?

To jest 2.0 Diesel, rocznik '97, Combi. Niestety nie znam dokładniejszych danych o silniku.

Edytowano przez ga1av

po zdjęciu grilla to rezonatora nie widać

ja bym stawiał na chłodnicę płynu wspomagania

tylko nie powinna być zaślepiona

Napisano (edytowany)

Grisza, ale rezonator powietrza jest przy nadkolu, a kolega mówi o rurce przed chłodnicą. Ja u siebie nie mam rezonatora, rurki też tam żadnej zaślepionej nie widziałem, a auto jeździ bardzo dobrze.

EDIT: Grzechu był szybszy.

Może chodzi o zaślepione rurki klimatyzacji, które tak naprawdę nie są zaślepione, tylko są na nich jakieś czujniki.

Edytowano przez Primex

Napisano (edytowany)

zgadza się - rezonator jest przy nadkolu (ale nie w dieslu 2.0), a ta "rurka" to element układu rezonatora o numerze katalogowym 58 34 713 i generalnie służy do poboru powietrza do filtra i odpowiedniego jego "uformowania".

Przyznaję, że użyłem chyba zbyt dużego skrótu myślowego pisząc o tej rurce "rezonator", bo jest ona jedynie częścią układu, a nie właściwym rezonatorem

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edytowano przez Grisza

Gość ulter25

to bedzie rurka co idzie do filtra od powietrza.jest zalepiona.i ona chyba grzeje powietrze

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

to jest ta rurka gorna na zdjeciu typuje ja

Pokazałem ojcu fotkę z tego linku - to nie jest to. On mówi, że to jest zwykła, prosta, plastikowa rurka.

Sam się nad tym zastanawiałem, bo mi ta rurka o wentylator chłodnicy haczy. W EPC nie ma żadnej konkretnej nazwy. To rurka od dolotu, możliwe że ma coś wspólnego z rezonansem.

A wspomaganie dobrze działa? Ja po stłuczce miałem uszkodzoną rurkę (ale nie była zaślepiona) właśnie mniej więcej w tym miejscu. Bynajmniej tak mechanior mówił że to od wspomagania. Zgięła się przy uderzeniu.

No to moze najlpiej niech twoj ojciec zrobi fotke tej rurce i wtedy bedziemy myslec co to za ustrojstwo

Co do wspomagania - zdarza mi się, że czasem korzystam z tej Vectry i zauważyłem, że jak pokręce do oporu kierownice to zaczyna się wydawać taki pisk. Nie wiem, może to tylko taki sygnał, że się dalej nie da

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

może to

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć attachment

a który element tego czegoś jest plastikowy?

Niestety to nie jest to. No kurcze, sorki ale nie mam teraz mozliwosc zrobić fotki. Ojciec poczytał wasze odpowiedzi i skłonił się do wersji z rezonatorem (znalazl coś jeszcze przy nadkolu). Ja się na tym nie znam, nie mam wykształcenia technicznego nawet. Dzięki za szczere chęci i pozdrawiam.

Napisano (edytowany)

to jest ta część rezonatora co doprowadza powietrze . otwór zasysający jest za grilem obok zamka a ta tuba poniżej na wysokości belki zderzaka koło wiatraka klimy. u mnie nieraz lubi sie wypiąść i ocierać o wiatrak

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Edytowano przez rafałczarny

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.