Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
kowalmarcinek

Jak przygotowac zderzak do malowania????

Recommended Posts

Witam!

mam ogóle pytanie do znawców - lakierników

Posiadam zderzak Do malowania .

Chce go przygotować odpowiednio...

Będę go lakierował w kameleonie( nie chce aby coś było nie tak)

Boję się o naszych specjalistów ,że mogą zrobić to nie dokładnie i mogą źle przygotować do malowania

Głownie chodzi mi o takie "głębokie " odpryski starego lakieru

Czy starą powłokę trzeba zedrzeć do czrnego PURU?

Czy tylko wygładzic papierem...

Foto:

Please login or register to see this link.

Ja ja robiłem u siebie zderzaki to przeszlifowałem całość, żeby zetrzeć klar potem poszpachlowałem to co było trzeba i całość zmatowałem papierem wodnym. Następnie prysnąłem wszystko podkładem, zmatowałem i na to kolor chwila przerwy i klar.Jeżdżę rok i jeszcze nic nie odpadło. Jak masz gdzieś przetarcia do PURU to można by go prysnąć podkładem do plastików, wtedy lakier lepiej złapie. Pamiętaj o porządnym zmatowaniu całości.

Please login or register to see this quote.

ok czyli nie ma sensu a nawet jest niewskazane aby szlifować do PURU?

Tylko się zmęczysz

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

to wiem ale czy jak oddam do malowanie ktos mi nie odwali lipy??? ( złe przeczucia)

Chcę go w miarę ogarnąć (zrobic to czego moze nie zrobic lakiernik " bo mu sie nie chce")

macie lakiernika godnego polecenia w warszawie ?

W lubelskim też jestem -może tam ktoś jest godny polecenia?

Edited by kowalmarcinek

Z przygotowaniem do malowania nie ma wiekszych klopotow.

Matujesz papierem 120-200 calosc (po to aby miec gladkie przejscie w miejsca odprysku),potem dobrze jest prysnac szpachla natryskowa. Ona sie fajnie rozlewa w odpryski,ryski itp. Potem matujesz papierem 800 i masz gotowa baze pod lakier.

Nie kazdy lakiernik wezmie od Cebie element jesli go sam nie przygotowywal. Po malowaniu moga wyjsc jakies niespodzianki,jak na przyklad niedoszifowyny rog. Wtedy bedzie klopot ze wskazaniem winnego. Ty bedziesz twierdzic ze zrobiles wszystko perfect,a on Ci powie ze bylo kiepsko zmatowane,i juz beda zgrzyty.

Wg mnie to oddaj surowy zderzak do lakiernika a on juz dobrze bedzie wiedziec jak to zrobic. Jak spartoli robote to bedzie przynajmniej on winny a nie "zaden"

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

dzięki za podpowiedź! I zrobię tak jak piszesz. Racja niech lakiernik sam przygotuje. A myślę ,że będzie bez kłopotu ja będzie znał się na dobrej robocie. Możecie mi kogoś polecić w Warszawie? Ile w Wawie za lakierowanie jednego elementu?

Tylko nie zapomnij powiedzieć lakiernikowi o uelastyczniaczu > zapobiega spękaniu lakieru

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

moim zdaniem zrób to sam jesli umiesz malowac....bedziesz miał pewnośc..a za lakiernika i to w kameleonie zapłacisz sporo....jesli twój lakier.Jesli lakiernika to b.duzo zapłacisz.w moich okolicach srednio za element 200-450pln.Gdybyś mieszkał bliżej to mógłbym ci go zmalowac bo na codzien maluje tyle że konstrukcje stalowe na profesjonalnych agregatach i robimy grubości 1/10 mikrona a PICO i PRIMEX napisali jak to zrobić.

Edited by voytec123

Tak mi się przypomniało że kameleona maluje się najpierw na czarno a potem dopiero "kameleona" chyba że masz jakiś tani ten lakier, i nigdy nie wyjdzie dokładnie to samo za drugim lakierowaniem, no i cena samej bazy..... , ostatnia cena jaką miałem to 2 tysie za litr ale dodam że dobry lakiernik po pomalowaniu auta na czarno zużyje 0,5-0,7 litra na cały samochód, (sprzedaję lakiery samochodowe od kilku lat)

pzdr

heh nigdy nie malowałem auta. Ale pistolet i kompresor nie jest mi obcy. Na codzień maluję powierzchnie projekcyjne voytec123 malowałes kameleonem? Jest jakaś różnica w nakładaniu lakieru miedzy kameleonem a zwykłym lakierem???

heh nigdy nie malowałem auta. Ale pistolet i kompresor nie jest mi obcy. Na codzień maluję powierzchnie projekcyjne. voytec123 malowałes kameleonem? Jest jakaś różnica w nakładaniu lakieru miedzy kameleonem a zwykłym lakierem???

Edited by kowalmarcinek

Nie,osobiście nie lakierowałem kameleonem ale byłem świadkiem malowania auta w kameleon.Waldi1111 ma racje najpierw czarna baza potem lakier i na koncu bezbarwny i mamy kameleona

/emoticons/default_happy.png" alt="^_^" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/happy@2x.png 2x" width="20" height="20">

Czarną baze daje sie po to by było widac efekt bo jak niektórzy nie wiedzą lakier kameleon jest bezbarwny(tez byłem zdziwiony )

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

Prawy uchwyt masz do naprawy bo jest pęknięty....

to jest jakiś kameleon opla -chyba tani,,,

w jak dobierasz kod lakieru kameleon???