Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest marlonsm

STOP się świeci a hamulec nie wciśnięty

Recommended Posts

Guest marlonsm

Witam wszystkich ! To mój pierwszy post ale zaczną od upierdliwego problemu. Mam fajną sytuację z moją Vectrą a mianowicie pali mi się światło stopu pomimo nie wciśniętego pedału hamulca. Czy ktoś wie jak się z tym problemem uporać ?

pod pedalem hamulca masz czujnik tam szukaj na poczatku problemu .

Please login or register to see this quote.

dokładnie,na stówe sie zacioł i nie odbił wraz z pedałem..

Albo cofnął pedał butem do góry i odgiął włącznik i teraz caly czas jest załączony - kiedyś tak miałem

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Wystarczyło dogiąć ręką jego mocowanie i po problemie

To ja mam znowu tak, że wystarczy że oprę nogę o hamulec (nawet nie przycisnę) i już się zapalają światła stopu.

Chciałem jakoś lekko cofnąć czujnik żeby większy dystans miał, ale z tego co pamiętam chyba się nie da :22:

Ktoś może coś w tej sprawie podpowie ?

Nie przeszkadza mi to i przed hamowaniem już "uczula" kierowcę jadącego za mną więc zmniejsza ryzyko najechania na mnie ... ale z ciekawości pytam

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

Miałem coś podobnego. U mnie opuściła się ta osłona plastikowa która jest nad pedałami (wypadł ten biały plastik w kształcie-powiedzmy-litery "L") i lekko nacikała na hamulec. Wystarczyło spowrotem go podciągnąć na swoje miejsce

Guest eddi87

Wyjmij czujnik i pociągnij końcówkę tą którą dociska pedał siebie, ona jest na ząbkach i ma jakiś centymetr regulacji, wtedy czujnik będzie miał dłuższy kontakt z pedałem hamulca gdy będziesz go wciskał.