Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
_arson

Tmperatura cieczy podczas jazdy?

Recommended Posts

Witam! Prosilbym o pomoc w nastepujacej sprawie: podczas jazdy np. autostrada temperatura cieczy waha sie w okolicach pierwszej bialej kreski na wskazniku, w zwiazku z tym mam pytanie czy jest to prawidlowa temperatura? dodam ze podczas postoju temperatura podskakuje w okolice 90, wentylator sie normalnie wlacza (czyli po przekroczeniu 90), ogrzewanie chodzi bardzo dobrze, cieple powietrze leci po kilku minutach jazdy.

Please login or register to see this quote.

Chyba coś jest nie tak. ja mam co prawda VB ale chyba wszedzie powinno być podobnie. temperatura czy to na autostradzie czy w korku powinna byc w okolicach 90st w praktyce u mnie na autostradzie jest ok 85 a w korku 90-95. Ja obstawiam problemy z termostatem, cały czas zbyt otwarty

Wpisz w wyszukiwarke Termostat i znajdziesz dużo info na ten temat, sporo już o tym było

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Termostat wymieniony na Wahlera i niestety problem dalej występuje :/ Przy okazji wymienilem plyn chlodniczy i weszlo go niecale 4 litry, troche dziwne jak na 7 litrowa pojemnosc.

Guest krzycho2.0

Ja miałem podobnie,po wymianie termostatu było już lepiej ale nie całkiem trochę pomogło płukanie chłodnicy była nieźle zabita

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Wymieniales pompe wodna?

Moze niewyrabiac juz i daje za slaby obieg.

Pompa wodna wymieniona 15 tys temu na skf'a. Jeszcze mam takie pytanko czy to normalne ze jak temperatura dochodzi do pierwszej bialej kreski to wybija plyn ze zbiorniczka (przy czym zbiorniczek jest otwarty)?

Please login or register to see this quote.

Zbiorniczek musi być zamknięty, bo tam są zaworki nadciśnieniowy i podciśnieniowy. Układ musi być zamknięty aby sprawnie działał. Czy na samym początku jak odpalisz zimny motor to w zbiorniczku widać bąbelki ?

Nie widać bąbelków, nie ma majonezu, płynu nie ubywa.