Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

sdfsdf.jpg

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
tomas k

Róznice miedzy softem 3 a 4

Recommended Posts

Witam po nieszczęsnych próbach walczenia ze zwiększeniem mocy w mojej 2.2dti okazało sie ze ci fachowcy zmienili mi soft z 4 na 3 co zauważyłem następnego dnia gdy silnik ostygł i nie miał chęci przez to grzać świec a wcześniej robił to zawsze jakie jeszcze zmiany wprowadza ten soft ??

Please login or register to see this quote.

4-ka ma tę przewagę na 3-ką, że zawiera poprawiony moduł sterowania świecami żarowymi właśnie - ułatwiono i poprawiono rozruch zimnego silnika...

Jesteś pewien, że zamienili Ci 4 na 3? Czy to było w ASO? Przecież to bez sensu i taka operacja musi być podjęta świadomie, to znaczy dwukrotnie jest konieczność potwierdzania takiego przeprogramowania. Poza tym taka zmiana softu jest możliwa tylko poprzez Techa2, oryginalnego komputera i oprogramowanie. Chyba, że fachowcy "wgrywali" Ci mapę gotowca ściągniętą z netu albo od innego użytkownika... To kolejny dowód na to jak nie należy "mapować" sterownika silnika...

Jeśli masz problemy z uruchamianiem silnika możesz jeszcze spróbować wymienić czujnik temp. cieczy (dwupinowy) ale na oryginalny (Bosch), jakieś 90 zł w ASO...

Hmmm... co do powyższego to tak jakbyś sobie instalował starsze sterowniki do płyty głównej czy karty graficznej, zupełnie bez sensu...

Edited by Piotreq

Please login or register to see this quote.

Tak jestem pewien sam posiadam mały interfejs diagnostyczny (opel scaner)i wcześniej wersja softu było 4 a teraz jest 3. Nie robiłem tego w ASO tylko w garażu tuningowym gość sie starał podnieść moc za wszelką cenę nie wiem co tam wykombinował ale wiem ze zmienił mi soft skapowałem sie następnego dnia gdy temp była wyższa od 5C viki nie grzała świeczek a wcześniej to robiła wiec podłączyłem kompa i sprawdziłem ze zamiast 4 jest 3 dzwoniłem już tam do nich dzięki bogu ze skopiowali stara mape i wgrają ja ponownie zawsze konczy sie to tak samo zawsze cos nie tak jest jak tylko chcę sobie coś polepszyć

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">