Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
tomas k

Róznice miedzy softem 3 a 4

Polecane posty

Witam po nieszczęsnych próbach walczenia ze zwiększeniem mocy w mojej 2.2dti okazało sie ze ci fachowcy zmienili mi soft z 4 na 3 co zauważyłem następnego dnia gdy silnik ostygł i nie miał chęci przez to grzać świec a wcześniej robił to zawsze jakie jeszcze zmiany wprowadza ten soft ??

Napisano (edytowany)

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

4-ka ma tę przewagę na 3-ką, że zawiera poprawiony moduł sterowania świecami żarowymi właśnie - ułatwiono i poprawiono rozruch zimnego silnika...

Jesteś pewien, że zamienili Ci 4 na 3? Czy to było w ASO? Przecież to bez sensu i taka operacja musi być podjęta świadomie, to znaczy dwukrotnie jest konieczność potwierdzania takiego przeprogramowania. Poza tym taka zmiana softu jest możliwa tylko poprzez Techa2, oryginalnego komputera i oprogramowanie. Chyba, że fachowcy "wgrywali" Ci mapę gotowca ściągniętą z netu albo od innego użytkownika... To kolejny dowód na to jak nie należy "mapować" sterownika silnika...

Jeśli masz problemy z uruchamianiem silnika możesz jeszcze spróbować wymienić czujnik temp. cieczy (dwupinowy) ale na oryginalny (Bosch), jakieś 90 zł w ASO...

Hmmm... co do powyższego to tak jakbyś sobie instalował starsze sterowniki do płyty głównej czy karty graficznej, zupełnie bez sensu...

Edytowano przez Piotreq

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Tak jestem pewien sam posiadam mały interfejs diagnostyczny (opel scaner)i wcześniej wersja softu było 4 a teraz jest 3. Nie robiłem tego w ASO tylko w garażu tuningowym gość sie starał podnieść moc za wszelką cenę nie wiem co tam wykombinował ale wiem ze zmienił mi soft skapowałem sie następnego dnia gdy temp była wyższa od 5C viki nie grzała świeczek a wcześniej to robiła wiec podłączyłem kompa i sprawdziłem ze zamiast 4 jest 3 dzwoniłem już tam do nich dzięki bogu ze skopiowali stara mape i wgrają ja ponownie zawsze konczy sie to tak samo zawsze cos nie tak jest jak tylko chcę sobie coś polepszyć

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.