Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

bartek_gol

co zastowsować do felg od vw do viki?

Polecane posty

Witam.

Jako że wiosna zbliża się dużymi krokami

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20"> , mam pytanie odnośnie założenia felg w mojej Viki. Kupiłem alufelgi które wcześniej jeździły w golfie i stąd moje pytanie, czy muszę zastosować jakiś dystans-przejście na otwór centrujący? Z tego co sobie przypominam to w vw jest troszkę większy, momo że rozstaw śrub jest taki sam. Skąd takie coś wezmę? Z góry dziękuję za pomoc.

pozdrawiam

Bartek

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

potrzebujesz pierscienie centrujace mozesz je kupic

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

albo jakis tokarz co wytoczy,ja polecam metalowe,z plastikowymi roznie bywa

Napisano (edytowany)

Zmierz może pierw srednice otworu w tych alufelgach, chyba, ze to są fabryczne felgi.

srednica piasty w oplu wynosi 56,6

a w vw 57,1

Edytowano przez Hołek

Podjedz na jakąś wulkanizacje i zapytaj o pierścienie centrujące, powinni Ci pomóc.

dzięki Panowie za pomoc

Gość Ramalho

Ja W swojej jeździłem na VW felgach i bez żadnych pierścieni i nic się nie działo. dwa lata tak śmigałem i nic nie rozbiłem w zawieszce!

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć attachment

ja też jeździłem na felgach od VW ATS Cup

Gość Ramalho

I stosowałeś pierścienie ?

nie

Gość Ramalho

no właśnie.. Wsio pasuje. Niemiec to Niemiec:)

raczej ciężko zrobić pierścień z 56,6 na 57,1

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> a jeżeli by się udało to raczej pewnie jednorazowe

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edytowano przez mmaciekk

dokladnie. co to bys mial 5 dyszek to ledwo co kartka papieru ma jedna dyche tzn (0.1mm) sory za te 5 dych i dyszke zboczenie zawodowe jestem operatorem obrabiarek

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Dzisjaj byłem u wulkanizatora założyć opony zimowe do mojej VB. Kupowałem dwienowe opony zimowe i chciałem założyć na dwie felgi które to kupiłem ale wulkanizator powiedział że to jest felga od Volkswagena jest 0,5 mm za duża i powyżej 100 km/h moga występować bicia.

owe opony założył mi na stare felgi GM.

Miał rację czy poprostu chciał na wiosnę zarobić na przekładce opon??

Nie koniecznie miał racje, jak byś niezałożył to byś niewiedzial jak faktycznie jest. Te 0.5 to troche mała różnica jak na moje oko, ale może są inni którzy mieli z tym do czynienia to mnie poprawią.

a ja, z wlasnego doswiadczenia wiem ze lipa z taka jazdą. u mnie bicia wysteopwaly juz od predkosci 60 km/h. nigdy wiecej nie bede bawil sie w felgi "nietypowe".

pozdrawiam

To nie musiała być felga a właściwie otwór centrujący, ja u siebie przed założeniem pierscieni centrujących z 56.6 na 60 niemiałem bicia nawet przy 120 więc sory...... ale ktoś bajeruje....

nie mam PO CO bajerowac, mowie jak bylo. felgi ladne, proste, ale od vw. wywazane kilka razy, gosc z wulkanizacji nie wierzyl ze tyle razy sam wywazal i od razu zle bylo, dopóki sie nie przejechal.

ja posluchalem znajomego ze nic sie nie bedzie dzialo bo przeciez sruby dociągna. moze cos mam zwalonego z autem, ale teraz mam org alu GM i jest bez problemu.

Witam!

Przepraszam, że odświeżam temat ale chyba lepsze to niż zakładanie setnego tematu o felgach a nie moge znalezc konkretnej odpowiedzi.

Mam okazje kupić felgi od jakiegoś starszego modelu VW Passata 4x100, 7J x 15 H2 i osoba sprzedająca nie zna rozmiaru ET.

Tutaj zdjęcie felg:

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Myślicie, że z oponami 195/50 na seryjnym zawieszeniua w Viki A C16NZ bedą jakieś problemy? ET przypasuje?

Z góry dzięki za odpowiedź

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

nie będzie nic obierało

przy seryjnym zawieszeniu profil 50 to mało będzie duży prześwit

60 ładnie wypełnia

Dobra. Na tych felgach siedzi profil 50mm ale oponki popękane a w garażu mam jakies GT3 195/60 wiec opon pod dostatkiem. Problem taki, że nie wiem od ktorego passata są te felgi więc nie moge sprawdzic jakie jest CH i ET. Ktos wyzej napisał "niemiec to niemiec"

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> i zastanawiam sie czy mogę brać je w ciemno bez przymiarki (bo nie mam takiej możliwości) i trzymać sie niemieckiej podobnosci a pozniej najwyżej bawić sie dystansami i pierścieniami centrującymi? czy lepiej poprosic osobę, żeby pobawiła sie suwmiarką

z tym rozstawem śrub ET felg jest ET35,38,45 w pasacie

a do Vectry A masz ET 49 ale do ET35 możesz spokojnie zakładać

Dzieki bardzo Maciek za ta informacje. Pewnie w takim razie je wezme i odswieze na własna ręke a czy znaczek VW zostanie to zobaczymy

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

Pozdrawiam

nawet się nie zastanawiaj i zdzieraj go a po za tym ja bym je nie brał nawet jak by mi za darmo dawali

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.