Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
wanted7

brak pierwszwgo biegu i wyciek

Recommended Posts

Witam! Mam nową przypadłość otóż po wrzuceniu 1. biegu coś przeskakuje w silnikuu i to dość głośno(oczywiście nie ma jazdy), na biegu jałowym przepchałem około 5 m przeskoczyło też tak samo ze 2 razy. Do tego mam wyciek czerwonego płynu, w zapachu dośc intensywny- nie mam pojęcia od czego on jest. Spotkaliście się już z czymś podobnym?

Edited by wanted7

Ten czerwony płyn to olej ze skrzyni biegów.

Miałem wyciek jak wysypał mi się mechanizm róznicowy ale wtedy wszystkie biegi chodziły.

Bez warsztatu się niestety nie obejdzie

Chyba nie przejadę 150km w takim stanie? mam tam znajomego mechanika, bo tu w wawie to podejrzewam ze ponizej 1000zł nie zejde. Orientujesz sie jak to wychodzi cenowo?

Edited by wanted7

Jeśli wyciekł Ci olej ze skrzyni to proponuje nie jechac

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

pisząc o mechanizmie róznicowym,przytoczyłem Ci tylko swój przykład.Nie wiem co się stało w twoim przypadku.

Najlepiej zeby obadał to fachowiec.

Inne biegi wczodzą?

Blokują Ci się przednie koła?

POleciałCi mechanizm różnicowy w skrzyni powszechna bolączka silników 1,8 i 2,0 w połączeniu ze skrzynią f18. Nie przejedziesz na tym 150 km nawet nie sądzę ayś przejechał 5, nie warto ryzykować można dopiero narobić sobie bigosu. Satelita z mechanizmu pod wpływem siły odśrodkowej przebiłą Ci pancerz skrzyni stąd ten wyciek. Szukaj używki nawet jest kilka na forum więc nie powinieneś mieć problemu, porozmawiaj z osobami które ściągają samochody na części. Pamiętaj że musi być z Twojego modelu silnikowego żeby miała takie same przełożenia jak Twoja.

Na jałowym coś przeskakuje delikatnie blokując koła, ale nie na tyle żeby nie można było go pchnąć.. Na wszystkich innych biegach normalnie chodzi(ł) Przy 1. biegu cały czas coś przeskakuje (jakby tryby jakieś) tak samo jak na jałowym. Średni koszt? Orientujecie się?

Please login or register to see this quote.

Skrzynia 600-800 pln + robocizna ok 200-400 w zależności gdzie