Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Paweł7

czujnik poziomu paliwa

Polecane posty

Gość Paweł7

witam wszystkich forumowiczów

Panowie może mi ktoś powiedzieć czy do VB 1.6b, 95r. będzie pasował czujnik paliwa z innej wersji i innego rocznika? wczoraj wysiadła mi pompa paliwowa, mechanik wymienił mi na nową (zainwestowałem w org. Bosha) ale przy okazji okazało się, że czujnik jest uszkodzony, a konkretnie płytka jest pęknięta i czasami nie wskazuje poziomu. Poszukałem na allegro można za nieduże pieniądze kupić jakiś używany ale są przeważnie z innej wersji (1.8 lub 1.6 16V) zresztą nie wiem czy można im wierzyć z jakiej wersji dany czujnik pochodzi

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> tak więc proszę kogoś kto zna się na tym o pomoc

ew. jeśli ktoś ma taki do sprzedania to jestem bardzo zainteresowany

z góry dziękuję za pomoc

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

układ pomiarowy zbiornika jest taki sam dla wszystkich silników

90512092 / 12 54 516 MIERNIK PALIWA

Gość CZAREKKAZ

Podepnę się

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

A tak wogóle to gdzie on się znajduje bo właśnie wymieniałem dzisiaj pompę paliwa na nową i po złożeniu wszystkiego okazało się że wskazówka leży na zero

/emoticons/default_mad.gif" alt=":angry:"> no i zastanawiam się czy przy wymianie pompy mogłem czegoś nie zauważyć???

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Czujnik wygląda tak jak na aukcji

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

a przymocowany jest do obudowy pompki paliwa. Może przy wymianie pompki odpiołeś wtyczke od czujnika, sprawdz jeszcze raz.

Gość CZAREKKAZ

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

No to wszystko jasne, jak wyjmowałem pompę to napewno coś naruszyłem i tu jest przyczyna.

Muszę tam zajrzeć jescze raz. Dzięki i pozdrawiam.

Gość Paweł7

wczoraj dotarł do mnie czujnik poziomu paliwa, zamontowałem i jest ok, wyglądał trochę inaczej niż mój oryginalny tzn pływak miał na innym drucie i wygięty w inną stronę, zmieniłem na ten "mój" w obawie, że może o coś zaczepiać jednak źle pokazywał poziom, zamontowałem więc cały jaki przyszedł i już jest ok

CZAREKKAZ

w zbiorniku masz główną wtyczkę na pokrywie oraz 2 wtyczki pod pokrywą (jedna od pompki i druga od czujnika paliwa), jak włożysz czujnik to zabezpieczenie z haczyka powinno się zatrzasnąć oraz "pływak" musi się swobodnie podnosić w prawidłową stronę

aha trochę się namęczyłem żeby założyć uszczelkę i zamknąć pokrywę (nie wiem jak to w innych wersjach wygląda) w warsztacie mechanik nie raczył mi jej założyć wychodząc z założenia, że i tak będę czujnik zakładał to sam to zrobię, w konsekwencji czego później w samochodzie było czuć benzynę

pozdrawiam

Gość CZAREKKAZ

Powiem tak, czujnik mi się sam odwiesił po dotankowaniu paliwa więc nie musiałem tego drugi raz ruszać

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

ale odnośnie pokrywy zbiornika i uszczelki to normalnie masakra

/emoticons/default_angry.png" alt=":angry2:"> Ile ja się namęczyłem żeby to ustrojstwo zamknąć

/emoticons/default_wacko.png" alt=":wacko:">

Koniec końcem jakoś zatrzasnąłem tą pokrywę i super uszczelkę ale zeby obrócić ten pierścień blokujący to bez smaru się nie obyło.

Rozumiem bezpieczeństwo, zapach paliwa, ale to mocowanie to mogli jakieś inne opatentować

/emoticons/default_dry.png" alt="<_<"> zapewne wyszli z założenia że nikt tam przecież nie będzie zglądał zbyt często więc nie ma się co przejmować (cud że nie zaspawali)

Pozdrawiam

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.