Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Aleksander1978

Opel Vectra B - świece żarowe

Polecane posty

Gość Aleksander1978

Witam,

Mam problem z zapaleniem samochodu po kilku godzinnej przerwie, wymieniłem akumulator i dalej był problem.

Dlatego sprawdziłem świece żarowe i okazało się za trzy są do wymiany, pojechałem do warsztatu i poprosiłem o wymianę świec. Na drugi dzień problem się powtórzył i dlatego sam zacząłem sprawdzać co jest nie tak i okazało się ze w warsztacie nie dokręcili mi świec żarowych, jak pojechałem do warsztatu z prośba o dokręcenie to powiedzieli mi ze nie da się dokręcić do końca, a nie zrobią tego na siłę bo mogą złamać świece. Czy nie dokręcone świece mogą być przyczyną nie zapalenia samochodu? Czy mam je dokręcić na siłę?

Mam Opla Vectrę B diesel 2,0.

Z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam....

Alek

Kolego świece powinny być dokręcone, wiadomo że nie aż do momentu przekręcenia gwintu ale tak aby poczuć opór Twoi mechanicy powinni je tak właśnie dokręcić pozatym siłę dokręcenia napewno da się znaleźć w jakiejś książce obsługi vectry b. Jeżeli autko nie odpala po kilkugodzinnej przerwie to może być związane z pompą wtryskową.

przyłącze sie do tematu. czy przy wymianie swiec warto gwinty posmarowac smarem miedziowym czy wkrecac bez niczego???

Gość damian17td

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

wiesz co ja wymienialem w poniedzialek swieczki i chlopaki dali mi w sklepie jakis smar ja posmarowałem ,zeby nie miec klopotu w przyszlosci z wykreceniem ,chociaz o dziwo teraz mi latwiutko poszło tylko na cieplym silniku

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

jeśli chcesz po jakimś czasie(przy wymianie) je wykręcić bezproblemowo - to smaruj

jeśli Ci nie zależy (czytaj: niech się martwi przyszły właściciel) - nie smaruj

ale generalnie - smarować

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_rolleyes.gif" alt=":rolleyes:">

Koledzy mały związek z powyższymi odpowiedziami ale może komus się przyda

/emoticons/default_rolleyes.gif" alt=":rolleyes:"> a, zatem niedająca się wykręcić/pokruszona świeca żarowa/ przekręcony gwint to sprawa trudna ale do zrobienia koszt około 150 zł/ szt robią to w zakładach gdzie obrabiają silniki (planowanie głowic itd.., )

Gość acid311

wystarczy zwykly wd40 i powoli dokrecasz i wracasz troche to zajmie ale swiece wchodza do konca

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> to niezłych mechaników masz u siebie jesli ci swiec niedokrecili :)ciekawe czy u siebie w maluchach tesh by tak robili

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.