Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Followers 0
Aleksander1978

Opel Vectra B - świece żarowe

7 posts in this topic

Witam,

Mam problem z zapaleniem samochodu po kilku godzinnej przerwie, wymieniłem akumulator i dalej był problem.

Dlatego sprawdziłem świece żarowe i okazało się za trzy są do wymiany, pojechałem do warsztatu i poprosiłem o wymianę świec. Na drugi dzień problem się powtórzył i dlatego sam zacząłem sprawdzać co jest nie tak i okazało się ze w warsztacie nie dokręcili mi świec żarowych, jak pojechałem do warsztatu z prośba o dokręcenie to powiedzieli mi ze nie da się dokręcić do końca, a nie zrobią tego na siłę bo mogą złamać świece. Czy nie dokręcone świece mogą być przyczyną nie zapalenia samochodu? Czy mam je dokręcić na siłę?

Mam Opla Vectrę B diesel 2,0.

Z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam....

Alek

0

Kolego świece powinny być dokręcone, wiadomo że nie aż do momentu przekręcenia gwintu ale tak aby poczuć opór Twoi mechanicy powinni je tak właśnie dokręcić pozatym siłę dokręcenia napewno da się znaleźć w jakiejś książce obsługi vectry b. Jeżeli autko nie odpala po kilkugodzinnej przerwie to może być związane z pompą wtryskową.

0

przyłącze sie do tematu. czy przy wymianie swiec warto gwinty posmarowac smarem miedziowym czy wkrecac bez niczego???

0

Please login or register to see this quote.

wiesz co ja wymienialem w poniedzialek swieczki i chlopaki dali mi w sklepie jakis smar ja posmarowałem ,zeby nie miec klopotu w przyszlosci z wykreceniem ,chociaz o dziwo teraz mi latwiutko poszło tylko na cieplym silniku

0

Please login or register to see this quote.

jeśli chcesz po jakimś czasie(przy wymianie) je wykręcić bezproblemowo - to smaruj

jeśli Ci nie zależy (czytaj: niech się martwi przyszły właściciel) - nie smaruj

ale generalnie - smarować

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_rolleyes.gif" alt=":rolleyes:">

0

Koledzy mały związek z powyższymi odpowiedziami ale może komus się przyda

/emoticons/default_rolleyes.gif" alt=":rolleyes:"> a, zatem niedająca się wykręcić/pokruszona świeca żarowa/ przekręcony gwint to sprawa trudna ale do zrobienia koszt około 150 zł/ szt robią to w zakładach gdzie obrabiają silniki (planowanie głowic itd.., )

0

wystarczy zwykly wd40 i powoli dokrecasz i wracasz troche to zajmie ale swiece wchodza do konca

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> to niezłych mechaników masz u siebie jesli ci swiec niedokrecili :)ciekawe czy u siebie w maluchach tesh by tak robili

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

0