Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Gość grażyna

nie odpala od razu jak postoi okolo 8 godzin

Polecane posty

Gość grażyna

witam wszystkich . czytalam duzo na temat mojego tematu ale wraz nie rozumie , moj problem jest taki jak wielu znas ma, jak jest cieply to odpala od razu jak postoi okolo 8 lub wiecej musze go gieldac zeby odpalila . tak przeciez nie powinno byc. pomozcie od czego mam sprawdzac i jak . informuje ze sposob na tyl do gory juz byl ale nic to nie dalo. pomozcie koledzy tylko wytlumaczcie mi to dokladnie od czego zaczac i jak to sprawdzac i mniej wiecej gdzie to jest . PLEASE

Gość Tichy
Napisano (edytowany)

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Klasyczny przykład trudnego odpalania opisany dokładnie (wraz z rozwiązaniami) tutaj:

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Skoro uniesienie tyłu nie pomaga, to 5 (zapowietrzenie układu paliwowego) możesz wykluczyć.

Poza tym musisz podać szczegóły (czy świece grzeją, czy są jakieś błędy...) Proponowałbym zacząć od sprawdzenia akumulatora i wersji oprogramowania ECU. Gdzie to musi Ci już podać ktoś z lubuskiego

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edytowano przez Tichy

Gość grażyna

a wiec swiece grzeja a bledow nie ma . stwierdzili tak fachowcy w serwisie i wgrali nowy soft. chca 1500 zl za wymienienie wszystkiego co moze byc przyczyna tego odpalania ( chyba ich grzeje jak te swiece

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> )

Gość Tichy

Trzeba było podpytać, co chcą wymienić

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> Jeżeli układ paliwowy faktycznie jest szczelny, to może być problem z czujnikiem temperatury dla ECU ale zacznij od dolania jakiegoś preparatu do czyszczenia wtryskiwaczy (np. STP do diesli) i ewentualnie wymiany filtra paliwa i powietrza (jeżeli nie były wymieniane dawno). Posłuchaj też, cz rozrusznik dobrze kręci.

Gość grażyna

oni mowili ze wymienia to co bedzie potrzebne i ze dadza gwarancje ze bedzie palil z kopyta

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">. filtr paliwa byl wymieniany u nich wlasnie wraz z kompletem uszczelek co do tego filtra idzie. zobacze jeszcze do filtra powietrza ale czy mial by on cos do palenia.

Napisano (edytowany)

heh wymienia wszystko co będzie trzeba... dobre.. będize trzeba czujnik za 100zł zapłacisz 1500

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> Bo napewno nie będzie trzeba pompy i nie poweidzą CI 1500

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> Swoją droga nieźli jajcarze:)

JAk masz zapowietrzony za filtrem po wymianie to będzie palil włąśnie tak ciężko... sprawdź przelewowe węzyki i czy z filtra nie cieknie po wymianie filtra ropa ... Zobacz tez ten korek spustowy pod filtrem czy dobrze dokrecony i szczelnie..

Edytowano przez C-I-N-E-K

Gość michal_simon

To od razu zmień tych fachowców a raczej FLACHOWCÓW. Zobaczyli kobietę i chcą naciągnąć, bo się nie zna...

Popytaj w oddziale o dobrego speca od diesla - niech na spokojnie popatrzy co i jak.

Napisano (edytowany)

Ja jestem z lubelskiego w Rejonie Nałęczowa znam dobrego mechanika .

Nie daj się naciągnać na wymiany w stylu 1500 i zrobimy bo to może być głupota.. ;/

Edytowano przez C-I-N-E-K

Gość grażyna

ja juz nie zamierzam do nich jechac. posprawdzam te wezyki. chodz juz raz patrzylam tak z grubsza. wtedy chyba bylo ok . ale teraz sie przyjze nim dokladnie a jeszcze takie pytanie czy sprawdzac na odpalonym czy wylaczonym

Pierwsze pytanie czy wyświetla się check po odpaleniu ? Jak były sprawdzane świece ? Podłączany był komp ( ewentualne błędy - jakie ) ?

Gość grażyna

jak byly swiece sprawdzane to nie wiem . powiedzily mi w serwisie ze sa dobre .check sie nie swieci

Po przekręceniu kluczyka ile CI się świeci spirala od grzania świec?

To ,że powiedzieli nie znaczy ,że są właśnie dobre bo moga chciec kasę wyciągnać - wymienią 2 i krzykną tak jak CI mówili. Można je sprawdzić żarówką ale trzeba zdejmować z nich Kable (na zatrzaski)

Nie do końca , sprawna świeca powinna mieć ok 1 oma na zimno , u mnie jedna miała 17 a druga 25 om i był problem z zapaleniem ( żarówka świeciła ) .

Co fakt to nie jest najskuteczniejsza metoda najlepiej jakby ktoś z interfejsem podjechał i zczytać błędy

Jeśli próba z tyłem wyżej nic nie dała to po pierwsze - pomierzyć świece na zimno , następnie podpiąć kompa i sprawdzić parametry ( zakładam że kontrolka "check" jest OK i nie ma błędów )

Gość grażyna

sorry koledzy ze wprowadzilam was w blad ale przyjechal moj maz i mowi ze ten check sie swieci. on jezdzil nim caly ten tydzien . i nic mi nie mowil o tym check. co teraz mam robic z tym?????? a przeciez w serwisie podobno wgrali mi nowy soft. pomozcie jeszcze raz PLEASE

Gość michal_simon

Świeci się na desce, tam gdzie obrotomierz i prędkościomierz (pomarańczowa kontrolka) czy napis CHECK na wyświetlaczu nad radiem?

Jak to pierwsze to odczytaj najpierw błędy jakimś op-comem lub TECH2

Gość grażyna

swieci sie na tym wyswietlaczu po prawej stronie zegarka pod RDS

Gość grażyna

napis CHECK pod rds z prawej strony zegarka

Gość michal_simon

To nic złego, na pewno nic z silnikiem...

Co jest napisane przy okazji tego checka?

Mogą być zużyte klocki hamulcowe

Za mały poziom płynu w spryskach

Przepalona żarówka

i inne

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Gość grażyna

tam pisze tylko CHECK a to moze miec wplyw na odpalanie po okolo 8 h

Gość michal_simon

Nie, ten napis check nie ma NIC wspólnego z odpalaniem.

Gość grażyna

dzieki bardzo. to w takim razie nie orientujesz sie co to moze byc za przyczyna z tym paleniem ?

Gość Aleksander1978

Witam,

Mam problem z zapaleniem samochodu po kilku godzinnej przerwie, wymieniłem akumulator i dalej był problem.

Dlatego sprawdziłem świece żarowe i okazało się za trzy są do wymiany, pojechałem do warsztatu i poprosiłem o wymianę świec. Na drugi dzień problem się powtórzył i dlatego sam zacząłem sprawdzać co jest nie tak i okazało się ze w warsztacie nie dokręcili mi świec żarowych, jak pojechałem do warsztatu z prośba o dokręcenie to powiedzieli mi ze nie da się dokręcić do końca, a nie zrobią tego na siłę bo mogą złamać świece. Czy nie dokręcone świece mogą być przyczyną nie zapalenia samochodu? Czy mam je dokręcić na siłę?

Mam Opla Vectrę B diesel 2,0.

Z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam....

Alek

Gość grażyna

kolego mamy podobne problemy ale musisz zaczac nowy post bo tu cie nikt nie znajdzie

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.