Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
simeone

Uszkodzony układ wspomagania - co robić?

Polecane posty

Po raz kolejny zwracam się z prośbą o pomoc. Tym razem problem dotyczy układu wspomagania kierownicy.

Zaczęło się od tego, że w pewnym momencie pompa wspomagania zaczęła hałasować, ale okazało się, że jest za mało płynu. Po dolaniu przez chwilę wszystko było OK. Jednak dzisiaj, podczas dość intensywnego manewrowania, płynu znowu ubyło i podczas uzupełniania coś trzasnęło i cały płyn wylądował na ziemi. Zajrzałem pod auto i zobaczyłem pękniętą gumę na maglownicy, przez którą skapywały resztki płynu.

Poniżej zamieszczam zdjęcia, które od razu zrobiłem i bardzo proszę o poradę oraz wskazówki - Co mogło się stać? Jak rozwiązać problem - czy wystarczy wymiana dziurawej gumy czy może coś więcej? Jakie mogą być koszty części/roboty?

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

S6303213.JPG

Gość zolty

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

kolego czeka cie regeneracja maglownicy niestety zalezy gdzie to koszt do 1100zl samemu jak wyjmiesz to bedzie taniej mi wyszlo 600zl, za regeneracje dalem 400zl

Napisano (edytowany)

Mógłbyś napisać coś więcej? Widzę, że jesteś z Wrocławia. Gdzie robiłeś regenerację i za co dodatkowo, oprócz regeneracji zapłaciłeś? Trzeba kupić jakiś zestaw naprawczy? Ile trwa taka zabawa i czy nie lepiej opłaca się kupno nowej/używanej maglownicy? Można jeździć z taką maglownicą bez płynu w układzie?

Edytowano przez simeone

Gość zolty
Napisano (edytowany)

regeneracje robilem pod wroclawiem czyli w mirkowie ul.rzemieslnicza numeru niepamietam ale za regeneracje calej maglownicy wyjetej dalem 400zl +plyn do spomagania kolo 35zl +2 szt.gumowe oslony co uciebie jedna pekla 30zl+ 2 szt.drążki poprzeczne 135zl .a jeszcze robilem zbieznosc po znajomosci 50zl razem wyszlo 650zl.Nowa jest droga ,jak ci szczeliła oslona to nie jezdzij juz bo pompe zepsujesz a uzywana maglownica nie wiadomo w jakim stanie jest lepiej regenerowac. Jezdze juz 7 miesiecy jak dotej pory i nic sie niedzieje

Edytowano przez zolty

Gość ozi

chyba że sam zrobisz to bedzie dużo taniej

spróbuj kupić od anglika i poprzekładaj na pewno będzie taniej ja tak zrobiłem i elegancko jest

To jest pewne ryzyko, którego nie podejmę. Oszczędność góra 200 zł a szansa powodzenia 50/50

Skoro wyciągłeś sam, to i pewno sam załorzysz

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Napewno lepiej oddać do regeneracji, bedziesz miał na to gwarancje. O warsztaty zajmujące sie regeneracją pytaj na oddziałowym topicku

Napiszę jak kształtuje się sytuacja na chwilę obecną.

Otóż po wymontowaniu maglownicy zawiozłem ją do regeneracji do częstochowskiej firmy "Argo" znajdującej się przy ulicy Warszawskiej 320. Koszt przy zwrocie uszkodzonej części wynosi 550zł w przypadku przesyłki kurierskiej. Ja otrzymałem 30-sto złotowy rabat ze względu na odbiór osobisty. W zestawie otrzymałem oprócz maglownicy dwie osłony gumowe, komplet nowych obejm montażowych, instrukcję montażu oraz 12-sto miesięczną gwarancję. Panowie dają możliwość przedłużenia gwarancji o rok w cenie 250 zł.

Przed montażem maglownicy, zgodnie z zaleceniem, pokręciłem trochę rozrusznikiem w celu wypompowania resztek starego płynu. Następnie zamontowałem zregenerowaną maglownicę i zalałem płynem. Zdziwiła mnie trochę ilość płynu jaki zmieścił się w układzie, gdyż było to niecały 1 litr. Wnioskuję z tego, że stary płyn nie został wyrzucony w całości z układu.

W każdym razie jest już około 200 km jak jeżdżę z wymienioną maglownicą i puki co nie ma żadnych problemów. Całkowity koszt jaki poniosłem to 566zł za maglownicę i płyn do wspomagania, plus podróż do Częstochowy (nie liczę 2 dni spędzonych pod samochodem

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">.

Dziękuję wszystkim za udzieloną pomoc.

jak przejeździsz około 1000 km to sprawdź czy ci się osłony nie poskręcały

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.