Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Grisza

Kontrolka zużytych klocków /czujnik zużycia

Polecane posty

Napisano (edytowany)

Witam,

wczoraj zapaliła mi się kontrolka informująca o tym, że mam zużyte klocki hamulcowe. Oczywiście po oględzinach okazało się, że okładziny jest jeszcze całkiem sporo (tak na oko około 5-6mm).

W związku z tym pytanie: sprawdzał ktoś ile można jeszcze pojeździć zanim faktycznie klocki będą do wymiany?

I jeszcze pytanko: od której strony montowany jest czujnik zużycia klocków? Zewnętrznej czy wewnętrznej?

Edytowano przez Grisza

To ile jeszcze pojeździsz to jest pewnego rodzaju loteria, wszystko zależy od stanu klocków hamulcowych a w zasadzie od tego co po nich zostało.

Często zdarza się, ze okładziny są już spękane i mogą ulec oderwaniu, a czym to grozi to wiadomo.

Czujnik jest po stronie wewnętrznej i tylko w lewym kole - tak jest u mnie.

Napisano (edytowany)

Książkowo schodzi ok. 1mm/tys km. Myślę że 2-3 tys możesz śmiało zrobić, szczególnie że w zimie to raczej delikatnie się hamuje. W sobotę zmieniałem klocki (podobna sytuacja)- od zapalenia czujnika przejechałem jakieś 2tys i jeszcze śmiało można było pojeździć. Czujnik tak jak @Kuba napisał jest po wewnętrznej. Cena tego czujnika zakładając, ze to zwykły kawałek drutu zalany plastikiem, który dodatkowo pokazuje zuzycie na 3 tys przed wymianą jest chora. Na szczęście można zworke zrobić i "dojeździć" klocki bez walącej po oczach kontrolki.

Edytowano przez zubek73

Dzięki panowie.

Zatem paniki nie ma i na wiosnę się wymieni klocki i czujnik

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Macie rację z tymi klockami Panowie! Śmiało można jeszcze śmigać nawet ze 4 tys.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Ja wymieniłem zaraz jak kontrolka się świeciła - i dalej świeci, bo czujnika nie wymieniłem

/emoticons/default_laugh.png" alt=":lol:">

Gość Dudek_Ust

jaka to dokladnie kontrolka ?? mi swieci taka zolta kontrolka cos jak jakas rurka wygieta z piorunem w srodkui i za chiny nie wiem co to jest .

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

z tą kontrolką to na kompa - sygnalizuje problem w składzie spalin

Moze sprawdz, czy ten kabelek od czujnika sie gdzies nie przetarl, albo nie kontaktuje - wlasnie przerwanie powoduje zaswiecenie lampki.

U mnie to najpierw zaczely klocki piszczec, zanim kupilem klocki zrobilem z 500km i dopiero wtedy ten czujnik zadzialal.

Raczej nie - ja już nie pierwsze klocki zmieniam, wcześniej było to samo. Zresztą gdzieś już o tym było i parę osób potwierdziło że czujnik wcześnie "leci". No chyba, że to zależy od firmy, która wyprodukowała klocki/czujnik (w sumie możliwe).

Gość P

Ja w lipcu klocki na A1 zgubilem. Wysypaly sie z przodu. Partacze z Nivette przy poprzedniej wymianie zalozyli stary czujnik i spieli go. Wiec jezdzilem sobie zadowolony w oczekiwaniu na sygnal, ze to juz trzeba zmienic klocuszki na nowe, a tu niespodzianka. Oczywiscie na fakturze znalazlem pozycje pt: "czujnik zuzycia okladzin" okolo 75 PLN.

Teraz przed swietami wymienialem klocki z tylu. Byly juz w nieciekawym stanie. Szkoda, ze w VC czujnik jest tylko z przodu (i szkoda ze jest tak drogi, po za ASO widzialem za ok 40 PLN).

Czy Wy tez macie wrazenie, ze w VC szybciej zuzywaja sie tylne klocki?

pzdr p.

To nie wrażenie, coś w tym jest - u mnie to nastąpiło prawie jednocześnie. Tydzień temu zmieniłem przód (jeszcze chwilę mogłem pojeździć) a w tym tygodniu będzie kolej na tył (przypadkowo zajrzałem

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">). Ostatnio wymieniałem razem przód i tył.

Gość bd51xwg

A może wie ktoś jak oszukać czujnik łatwym sposobem, bo tak sie składa że u mnie ktoś wymienił klocki ale kontrolka dalej sie świeci. Może nie zmienił czujnika??? Czujnik wygląda jak nowy ale kontrolka nie gaśnie . Słyszałem że można jakoś zmasować i wtedy zgaśnie .Prosze o pomoc.

W przewodzie idącym do czujnika sa dwa kable - wystarczy je zewrzeć, zaizolować i kontrolka zgaśnie. To działa na zasadzie otwarcia obwodu.

Może zmienił a nie podłączył wtyczki

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Gość bd51xwg

Dzięki za odp. ale mam pytanko bo elektryk ze mnie zaden, ale czy to nie jest tak że jak czujnik się sciera razem z klockami to wtedy kabelki dostają obwód i dlatego sie zaświeca kontrolka. Bo kiedyś miałem audi i wisiał mi kabelek od czujnika urwany . Jak spiąłem je razem to nic nie pomogło , dalej sie świeciła. DZIEKI z góry za odp.1

W oplu jak klocek się sciera to przerywa obwód czujnika - na 100% spięcie pomoże, zresztą robiłem to jakiś miesiąc temu.

czy wymiana klockow jest skomplikowana . Kiedys wymienoalem klocki w oplu astra 98r ,ale tam nie bylo abs i esp .A jak to wyklada w viki 2004 r

Witam z tym czujnikiem to ja np robię tak, jak starł mi sie ten czujnik odciąłem go do końcówek przylutowałem zaizolowany kawałeczek przewodu klocek w miejscu przeznaczonym na czujnik posmarowałem klejem, a w zasadzie to cale miejsce tym klejem wypełniłem i w klej włożyłem ten zaizolowany przewód jak sie klocek ściera to ściera tez klej przecina przewód i kontrolka sie zapala całość zajmuje 10 min a koszt to tylko koszt kleju można tez zastosować taki silikon wysokotemperaturowy do uszczelniania.

Wymiana klocków nie jest bardziej skomplikowana niż w innym aucie (nie ma znaczenia czy ma abs i esp)

Co do czujnika to też właśnie miałem "pomysła" żeby coś pokombinować następnym razem tak jak @lov. Nawet zostawiłem sobie zużyty czujnik żeby na spokojnie nad tym pomysleć. Troche szkoda kasy na zwykły drut zatopiony w plastiku.

Cześć,

mam pytanie czy to normalne że na desce pojawiła mi się kontrolka informująca o konieczności wymiany klocków która poświeciła może 200km i zgasła (w trakcie jazdy na trasie) ? Było to jakieś 2000km temu i do tej pory sytuacja się nie powtórzyła. Wiem że muszę wymienić klocki ale nie jestem pewien na ile jest to pilna sprawa bo z zewnątrz nie wyglądają jeszcze na doszczętnie zużyte.

Nieraz tak jest że zapali się na chwilę a potem jeszcze na jakiś czas zgaśnie. Jednak to oznaka zbliżającego się końca czujnika. Klocki sprwadź ale z reguły czujnik dużo wcześniej się przerywa i można jeszcze sporo pojeździć. Skoro i tak wiesz, że niedługo będziesz wymieniał klocki to póki nie świeci to bym go "wymontował" (zaoszczędzisz ok 40 na wymianie

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">)

Gość cinkers29

Panowie pytanie

Czujnik klockow jest tylko na przednich kołach?

tylko lewy przód

tak , na przednim KOLE jeden z lewej strony

z zewnątrz zawsze bedzie dobrze wyglądać, a w większości przypadków właśnie wewnętrzny klocek ściera się najszybciej. Mi jak się zapaliła kontrolka to zewnętrzny klocek miał z 3mm grubości a wewnętrzny pomiędzy 1,5 a 2 mm.

Za nowy czujnik płaciłem 30zł.

Edytowano przez JosziAKP

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...