Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

sdfsdf.jpg

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Tomek.W

gasnie nawet jak ciepły pomocy

Recommended Posts

CZesc dwa tygodnie temu kupilem VB 2.0 16v wymieniłem chlodnice na nową i tylne guy na wachaczach wszystko bylo ok do dziś od paru dni byly problemu z obrotami na benzynie na gazie ok wszystko gra na paliwie zapalil ładnie ale dusiło go cos ale nie zgasł dzis jak do pracy jechalem w tlumiku byl wubuch i auto stracilo moc na gazie jakis taki mułowaty sie zrobil jak postal 8 godzin na paliwie zapalil jak przyjechal do domu postal moze 30 min wsiadłem zapalam i kupa zapali od szczalu obroty skoczą do 1000 i odrazu gasnie nawet nie pomaga jak gazu dodam a na gazie odpali bez problemu co to moze byc z tym bo ja niemam pojecia mam małą dziurke przed sądą lambda ale przedtem chodzilo a jak kupowalem to juz wogule giara była prosze o pomoc

aha no i od poczatku jak kupilem swieci sie pomaranczowa lampka z silniczkiem miesiac temu ostatni wlasciciel wymienial czujnik wałka rozrządu jak bylem na serwisie to muwili ze jest błędny odczyt z niego ale to bylo przed tym problemem z odpaleniem

edit:

Łaczę posty.

Napisz to po polsku uzywając znaków przestankowych bo po drugiej linijce kręci się w głowie od czytania.

zubek

Edited by zubek73

Odczytaj kody błędów i je tu wklej jak to zrobić jest tutaj:

Please login or register to see this link.

A co który oznacza tu:

Please login or register to see this link.

Na przyszłość nie pisz postu pod postem, tylko edytuj poprzedni.

Pozdrawiam.

Edited by JarekS

witam

u mnie takie objawy wskazywały na czujnik położenia wału. Nie wiem czy też tak miałeś czasami, że gasł ci czasami w trakcie jazdy i po odpaleniu musiałeś auto trzymać na wysokich obrotach wg mnie sprawdź jeszcze raz ten czujnik u mnie po wymianie pomogło

Edited by zubek73
nie cytuj całych postów - usuwam / zubek

przy walnietym czujniku polozenia walka rozrzadu czy walu korbowego auto przejdzie w stan serisowy i bedzie silnik pracowal normalnie, nie ma to nic wspolnego z falujacymi obrotami, przerabialem wymiane juz obu czujnikow

falujace obroty bardziej wskazuja na silniczek krokowy i ERG i od tego bym zaczal

nie wiem jak to jest rozwiazane z instalacja gazowa wiec pisze o objawach na benzynie

no u mnie przy walniętym czujniku przechodził w tryb awaryjny ale nie zachowywał się normalnie obroty spadały i trzeba było trzymać auto na wysokich obrotach. Zwykle kontrolka silnika zapalała się przy rozgrzanym silniku i tez gasł.

podstawą jest zczytanie błędów. Bez tego ciężko będzie Ci cokolwiek ustalić.z tego co ja wiem to jednym z objawów uszkodzonego czujnika wałka rozrządu jest to że silnika nie można wkręcic powyżej 4-4,5 tyś obrotów i autko ogólnie jest zamulone na benzynie jak i na gazie.