Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
dycu7

Duze spalanie- Sonda Lamba ??

Polecane posty

Napisano (edytowany)

Witam

Mam pewien problem z moja vectra,a mianowicie strasznie jest ona lakoma na paliwo czy tez gaz. Kilkakrotnie spradzalem tankujac gaz za 20 zl gdzie weszlo kolo 9 litrow i to starczylo mi maksymalnie na 50 km jazdy. Mam brata ktory jest mechanikiem samochodowym i podlaczyl mi on komputer na ktorym okazalo sie ze jest walnieta sonda lamba

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20"> Dlatego mam kilka pytan odnsnie tego Czy mozliwe ze ta sonda gdzies nie styka przez co wyskakuje mi jej blad czy trzeba ja wymienic ?? a jesli wymienic to na orginalna ( droga

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20"> ) czy mozna kupic uniwersalna. nie ukrywam ze przez te spalanie raniczam jezdzenie bo mnie najnormalniej w swiecie nie stac zeby tyle placic. Czy jest mozliwe ze jeszcze cos innego sie zepsulo co wplywa na spalanie a komputer tego nie wykazal?? bardzo prosze o jakas fachowa pomoc

dodam jeszcze ze okazuje sie ze przeplywomierz mam do wymiany a on chyba tez wplywa na spalanie

Edytowano przez zubek73

Napisano (edytowany)

Skoro mechanik (w dodatku brat) stwierdził (chyba mierzył a nie tylko zczytał błedy) że jest walnięta to chyba masz do niego zaufanie...

Żadnych uniwersalnych wynalazków nie zakładaj bo nic nie zaoszczędzisz. Niestety sonda nie jest wieczna i parę złotych kosztuje.

A ten przepływomierz to skąd wiesz że masz do wymiany? Może najpierw w takim razie podmień od kogoś na próbe przepływomierz. Może się okazać że niesprawny przepływomierz powoduje bład sondy (może też być odwrotnie).

PS. Nie sprawdza się spalania na tankowaniu za 20zł.

Edytowano przez zubek73

wiem ze sie nie sprawdza za 20 zl ale ostatnio ciezko z kasa mialem i dlatego musialem kilka razy tankowac po 20 zl. a co do przeplywomierza to brat mi sprawdzal i powiedzial ze jest walniety bo ja sie kompletnie na tym nie znam dlatego zdaje sie na niego ( on chyba powoduje ze obroty rzadko chca mi spac ponizej 1000 obr bo zazwyczaj mam w granicy 1500-2000 ) a co do podminy to skad moge sobie podmienic zeby sprawdzic?? od jakiegos klubowicza czy kupic na gieldzie i powiedziec ze chce sie sprawdzic i najwyzej potem oddac??

Napisano (edytowany)

Wiesz co... zacznij od odczytania błedów samodzielnie (piszesz że wyskakuje błąd)

Co do obrotów to wyczyść silnik krokowy - nie sądzę, żeby przyczyną ich wariowania był przepływomierz.

Tu masz wszystko opisane

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Jeśli Twój Brat tak samo sprawdzał sondę jak przepływkę to nie chcę podważać opinii mechanika, który miał auto do wglądu ale mam obawy co do trafności tej diagnozy.

Edytowano przez zubek73

jesli chodzi o mojego brata to czasem sie zastanawiam czy aby na pewno wszystko dobrze robi, ale przynajmniej zawsze mam czesci po cenach hurtowych i bez robocizny wiec oplaca mi sie, a samemu to nie wiem czy dam rade to sprawdzic. A w internecie pisza ze przeplywomierz odpowiada za dobor paliwa wiec moze rzeczywiscie jest do wymiany tylko nie wiem jak do tego doszedl moj brat, chyba bede musial go wypytac o to dokladniej

Gość Borysewicz

Witam koleżko. Mój kolega miał podobnie i powiedzieli mu że ma walniętą przepływkę a okazało się że silniczek krokowy, czyszczenie i jest O. K.

wlasnie przed chwila bylem sprawdzic jeszcze bledy samemu i wyskoczyl mi blad 0130 Regulacja poza zakresem / nieprawidłowy sygnał sondy ? l

wiec wyglada na to ze sonda jest do wymiana a co do silniczka krokowego to moze tez sobie sprawdze, a czy od razu mam czyscic zawor egr?

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

to jeszcze nikomu nie zaszkodziło

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

no to w takim razie szykuje mi sie porzadne sprawdzenie auta i troche pracy a nikt nie mowil ze bedzie lekko

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20"> tylko zebym pozniej wszystko ladnie poskrecal bo jeszcze mi sie silnik rozsypie

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.