Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
piotrek_82

skrzypienie z tylnego koła

Polecane posty

Witam. Mój problem polega na tym, iż jak nacisnę na tył auta to z tylnego koła wydobywa się dziwne skrzypienie. Odgłos przypomina starą wersalkę. Wydobywa się on tylko z tylnego koła. Z góry dziękuję za sugestie.

Napisano (edytowany)

Moja podpowiedź : Tuleje pływające po 2 na stronę. Mają już luz i sparciałe gumy ochronne w skutek czego dostaje się sól i zanieczyszczenia stąd piszczenie.

Zobaczymy co na to inni.

pozdr.

Edytowano przez C-I-N-E-K

Gość zigibom
Napisano (edytowany)

Miałem podobny problem! zaznajomiony mechanik zaproponował mi niezaciąganie ręcznego i po jakimś czasie ustąpiło,więc winne okazały sie zaciskające klocki,po wymianie linki ustapiło, nawet właśnie przy naciskaniu na tył wykonywały minimalny ruch po tarczy i skrzypiały...

Edytowano przez zigibom

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Ręcznego nie zaciągam już od ponad miesiąca ze względu na minusowe temp. gdyż autko stoi pod chmurką.

Kolego nie wiesz o czym mówisz bo z tyłu są tarczobębny i ręczny hamulec działa na szczękach a nie na klockach jak piszesz. A na pytanie odpowiadam podobnie jak kolega stawiam na tuleje wachliwe ale to trzeba sprawdzić i zdiagnozować.

Gość zigibom
Napisano (edytowany)

Może i kolego masz racje aczkolwiek jedno jest pewne spowodowane było to hamulcem ręcznym. Edytowano przez zigibom

Gość Bartek_kasa

Miałem ten sam problem okazalo sie ze to tuleje pływające, po wymianie skrzypienie ustało...

Czyli moja opcja potwierdza się. Podjedź do mechanika podnieś samochod i niech ktoś rusza kołem trzymając je u góry i u dołu a drugi od środka niech trzyma rękę na tulejach pływających luz będzie wyczuwalny. U mnie też skrzypienie po ich wymianie ustało...

u mnie po wymianie tuleji plywajacych dolnych tez zaczelo skrzypic w lewym tylnym kole wczesniej tego nie bylo moze to ten reczny ma wine jak kolega pisze

Gość marekj77

Witam. Miałem podobny problem drugi raz ale tym razem postanowiłem sprawdzić samemu co się dzieje. Pojechałem na szarpaki i co się okazuje luzów nie ma bo tuleje wymieniał mi mechanik w 2008roku przed zimą jest 2010 po zimie i tuleje skrzypią tak jak dwa lata temu. Lemforda te dobre kupowałem. A prawda jest taka że główną przyczyną mogą być same tuleje bo jako nowe nie są zbyt dobrze posmarowane i szybko się poddają srogiej zimie więc polecam przy wymianie napełnić je jeszcze dodatkowo smarem nie wchodzącym w reakcje z gumą tak żeby przy ruszaniu ich aż wylatywał ten smar to na pewno na dłuższy czas powstrzyma sól i wodę.(duża strzykawka z grubą igłą i normalnie zrobić smarowe zastrzyki tulejom) A tak żeby z czystym sumieniem iść spać to jeszcze dodatkowo po zamontowaniu ich dokładnie je odtłuścić i biteksem zasmarować. Obecnie zrobiłem podobny manewr tyle tylko że przy pomocy oleju silnikowego, rozkręciłem wahacze (po kolei, nie wszystkie na raz) zrobiłem takie zastrzyki tulejom i rozruszałem je. PROBLEM ZNIKŁ zawieszenie chodzi cichutko, wiem że jest to rozwiązanie tymczasowe bo tuleje już się zatarły więc na pewno czeka je wymiana. Póki co luzów nie ma a przy wymianie zrobię tak jak opisałem. Pozdrawiam

Gość kraussus

A ja mam problem ze skrzypieniem po lewej stronie z tyłu, jak wszedłem pod auto i pobujałem to dźwięk idzie po całym amortyzatorze. problem jest taki że nie dawno je wymieniałem. Czy to może być coś nad amortyzatorem jakieś gumy czy coś??

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.