Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
pizmak

Problem z tankowaniem

Polecane posty

Witam wszystkich;)

Jestem tu nowy więc proszę o wyrozumiałość;D

Otóż mam problem z Viki B 99' 1,8 16V. Mianowicie, jak podjeżdżam na stację i chcę zatankować, to wybija mi pistolet(nie ważne jaka ilość paliwa czy 20l czy 2l). I żeby zatankować mu paliwo to muszę ledwo wciskać przycisk na pistolecie i stać bardzo długo zanim powoli mi wleje paliwo.Początkowo myślałem że może pistolet jest uszkodzony na stacji, ale przy każdym tankowaniu przy innych dystrybutorach jest to samo;( Jaka może być przyczyna tego i co trzeba zrobić, aby nie wybierać się z tym do warsztatu;)

W aucie mam LPG, ale wiadomo, rozruch następuje na benzynie. I bardzo często jeżdżę na benzynie, nie to żeby poszła w odstawkę.

Proszę o jakieś porady;)

PS.

Jeżeli taki temat był, to przepraszam za zaśmiecanie forum, ale mimo usilnych prób, nie znalazłem nic na ten temat;)

Pozdrawiam

Kamil

Gość rodriguez3

Prawdopodobnie nie jedno krotnie był juz taki temat

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> więc radze głębiej poszukać...

A co do przyczyny kolego to masz zapowietrzony układ, a dokładnie to takie coś co znajduje się przy wlewie paliwa, taki odpowietrzacz. I przez to nie możesz nalewać, zostaje tylko wymiana. Pozdro

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Mam to samo

jak się nazywa ta częśc którą trzeba wymienić przy wlewie?

Gość rodriguez3

Chyba są to jakieś wężyki odpowietrzające i one mogą być zatkane albo skrzywione. A o wiele więcej macie tutaj napisane:

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Myślę, że pomogłem w jakimś stopniu

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

i tu jest problem bo weżyki sprawdzałem i dalej nic...

Gość rodriguez3

To może cały zbiornik jest zapowietrzony, jak to jest w tym linku podane? Moja znajoma miała też taki przypadek ale w Hondzie Civic z 95' ale ona to pojechała do serwisu i kupiła oryginalną część za 300 zł, a uszkodzone właśnie było coś koło wlewu, jakiś wąż.

Witam. Mam to samo co wy koledzy, ale w zwiazku z tym ze mam LPG i PB tankuje co jakis czas tak na uzupełnienie stanu nie zawracałem sobie tym głowy. Fakt iz zalanie 10 litrów paliwa odbywa sie przez kilkakrotne naciskanie pistoletu bo co chwile odcina jest denerwujace.

Sugeruja tutaj iz zbiornik moze byc zapowietrzony, ale czy nie powinno przy tym wystepowac psykniecie przy odkrecaniu korka, które własnie sugruje o zapowietrzeniu baku?

U mnie takiego efektu nie zauwazyłem

Gość rodriguez3

A czuć benzynę jak przejdziecie koło auta lub ewentualnie jak otworzycie wlew to czuć bardziej benzynę?

Nic w tym stylu. Wszystko wyglada wporzadku

Gość rodriguez3

MOże czasami tak bywa, że może nie czuć. Zawsze jest tak, że coś czuć. Powodu trzeba szukać w układzie odpowietrzenia zbiornika. Albo ewentualnie gdzies podczas tankowania paliwo ucieka.

Jak nadejdzie wiosna to cos moze tam podłubie. Jak narazie to tak pozostanie bo i tak tankuje co 3 tyg po 5 l tak do stanu 20 l

Gość rodriguez3

No to życze powodzenia w dalszej jeździe z taka ilością benzyny. Powiedz mi jak pompa Ci siądzie albo zacznie buczeć. No i co się dziwić czemu takie problemy są z zapowietrzeniem.

Kolego jezdze juz tak od 1.5 roku od kiedy kupiłem auto i narazie zadnych problemów z pompa nie miałem. Tak jak napisałem jezdze na LPG a stan 20 litrów w baku przy gazie to takie min. które gdzies tam wyczytałem

Gość rodriguez3

A jeżeli mówisz, że 20 litrów to min. to zwracam honor

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> źle zrozumiałem... Ale znam takich właśnie co myślą, że jak mają do 10litrów benzyny to wystarcza, bo i tak jeżdzą na gazie.

Witam ponownie,

wybaczcie że tak długo, ale niestety sesja się zaczęła i trochę brakuje czasu...

No ja jeżdżąc na gazie również mam w baku ok.15-20l, to zależy od tego ile chce mi się na stacji stać

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> zawsze tankuję paliwo jak tylko rezerwa włączy się "złodziej";D dlatego zawsze do 15 litrów będzie w baku. Mówiliście o wymianie tej płytki, a droga ona jest? tzn czy jest sens wymieniać, czy po prostu dłużej stać i tankować?

Gdzieś też wyczytałem, żeby od spodu zajrzeć na wężyki czy nie są gdzieś zagięte. Z tym niestety muszę się wstrzymać do wiosny, gdyż w taką pogodę to nawet garaż nie pomaga gdyż cały mokry od tego śniegu...;/

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.