Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Matuch

Uszkodzone zaczepy przedniego zderzaka

Polecane posty

Witam.

Jadac ul Fordonska i wysadzajac kolege z pracy na Wislanej kierunek Fordon wjechalem w dziure, mam skrzywiona felge od wewnatrz i uszkodzone zaczep przedniego zderzaka od str kierowcy.

Co radzicie zroic? Na klej czy jechac do firm klejacych zderzaki?

Zderzak jest caly lecz zaczepy urwane, i odstaje troche.

Uszkodzenia sa przy lampie- tam wlasnie odstaje na samym rogu nadkola.

Dziekuje za porady i pozdrawiam.

Przy Atr spotkalem policje i mowilem o zdarzeniu lecz powiewdzieli ze wypisac moga nie ma problemu ale ze dostane kase z ubezpieczalni to nie mam na co liczyc.

Napisano (edytowany)

Aby kase dostac to musisz przedstawić rachnek za naprawe i jeszcze inne cuda. A co do zderzaka to ja miałem podobny przypadek i urwał się zaczep z tej samej strony.Przykleiłem go na klej do szyb. Trzyma juz chyba z 3-4 miesiące i wszystko jest jak należy.Myslę że najlepiej było by go zespawać lecz ja u siebie nie znalazłem nikogo co to robi i w koncu skleiłem.

Edytowano przez dexter23pl

Napisano (edytowany)

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Klejenie raczej nie wytrzyma długo. Jeśli masz dostep do lutownicy na gorące powietrze albo czegoś innego co punktowo wieje tak z 350st to możesz wyciąć paseczki z jakiegos innego elementu (tworzywo w tym miejscu to pp+epdm)

i pospawać. Jeśli nie czujesz sie na siłach to firmy zajmujące sie regeneracją zderzaków powinny naprawić coś takiego za niewielkie pieniądze.

Edytowano przez lad

No ja raczej tego nie pospawam jak kolega pisze, nie mam czym ani gdzie-brak garazu.

Pojezdze po warsztatach i zobacze co powiedza czy mi to zrobia czy nie, a jak nie to sprobuje na jakis klej.

Zawsze jakis wydatek. Te dziury nasze doprowadzaja do szalu.

Tylko nie wiem czy podczas spawania lakier nie odejdzie po jakims czasie. wacko.gif

Bylem u mechanika koszt spawania 50 zl lecz bedzie do pomalowania zderzak. Bo lakier odejdzie od temperatury.

To lepiej co pół roku kleić zderzak niż spawać za 50 zł i malować za 300-500 :/

To samo chciałem napisac.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Mam podobną przygodę ze zderzakiem. Jak będziesz na kolejnym spocie (6 lutego) to porozmawiamy i rozwiążemy problem. Mam znajomego mechanika/lakiernika

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

No i mnie jeden z zaczepów się odłamał (od kierowcy) ... za spawanie plastiku zapłaciłem 20zł, trwało to 10minut, żaden lakier nie odszedł, zero śladów po stronie zewnętrznej zderzaka, trzyma do dziś - już 8 miesięcy będzie...

Metoda zastosowana tutaj to nie wtapianie uchwytu w zderzak ... a zespojenie uchwytu ze zderzakiem poprzez "nadlanie"/nadspawanie w okół zaczepu w miejscu stykania się go ze zderzakiem...

Mówię - ja jestem zadowolony z tego jak mi zrobili i żadnych problemów przez to nie ma ... widać zależy od warsztatu i umiejętności spawającego.

nastę#pnym razem wezwij policję albo SM żeby udokumentować zdarzenie i po odszkodowanie do zarządcy drogi

wypłacają odszkodowania gdyż są ubezpieczeni od takich rzeczy

Ostatnio widzialem od wewnątrzzderzak VB i zalezy jak uchwyty pourywane. MOżna to zrobić bardzo delikatnie i nie powinno być sladu po zewn. stroniebo zderzak zderzakiem a uchwyty są jakby osobno do zderzaka dokładane:)

Jakbyś blizej mieszkałto bym naprawił to

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Koszt zapewne połowe mniejszy od tego co co ten fachman powiedział i byc moze bez malowania

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Potwierdzam - mikruss ostatnio Zenderka ładnie skleił

/emoticons/default_piwoj.gif" alt=":piwoj:">

Dzieki kolego.

No szkoda ze taki kawal drogi.

Dobrze tylko ze nie mam sportowego zawieszenia bo w tedy to juz wogle bym zbieral czesci.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.