Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Maniuś_

silnik

Recommended Posts

Witam dziś zaobserwowałem takie dziwne trzeszczenie w okolicy rozrządu i nie wiem co to może być proszęhttp://www.youtube.com/watch?v=wVUlZ87oN5Q o pomoc??

Jakies łozysko, może napinacza paska rozrządu.

Guest ozi

albo napnacz paska wieloklinowego zdemontuj pasek odpal samochód i zobacz czy dalej to samo jest jak tak to któraś częśc rozrządu ,rolka napinacz

Ponadto tam przy rozrządzie tak (dziwnie mruczy tak jak by coś tarło albo chrobotało)..Rozrząd miałem robione jakieś 25tyś km temu i już od początku jak go mi zrobili to tak dziwnie chodzi.Jeżeli ktoś coś wie to niech napisze.Pozdrawiam

Hmmmmm, dziwnie ten rozrząd pracuje. Jesteś pewnien co do zakładu w którym wymieniali rozrząd, że wymienili wszystkie rolki?? Pompa wody wymieniona??

Wiesz kolego rozrząd to miałem robiony tak w garażu u mojego ojca znajomego on mi go właśnie polecił i już przy odbiorze mojej viki tak dziwnie chodziła ale on powiedział ze one tak sobie mruczą.Później pojechałem do niego bo wyczytałem w necie że może być za wąska rolka to coś tam niby wymienił ale i tak dziwnie chodzi.Nie wiem czy warto teraz od nowa robić rozrząd jak ma dopiero przejechane 25tyś,czy tylko coś poprawić poradzie jak możecie?POZDRAWIAM.

Myślę że to jakaś rolka od napinacza lub prowadząca. Co za problem odkręcić osłone i zobaczyć. po zdjęciu Paska rozrządu niby drugi raz się nie powinno zakładac.

Guest ozi

Please login or register to see this quote.

mozna załozyć drugi czy trzeci raz ten sam pasek liczy sie przebieg

niech kolega sprawdzi olej na poczatek bo slychac tez popychacze.

taki odglos tez u mnie mialem i mialem problem z oslana rozrzadu o ktora tarlo jedno z kol.

a co do paska to raczej nie powinno sie zakladac dwa razy tego samego poniewaz jesli jest on zalozony

to jest naciagniety i skoro sie go sciagnie to on spowrotem sie "sciaga" i po kolejnym zalozeniu moze juz nie wytrzymac tyle ile powinien.

Mam bardzo podobny odgłos jeśli chodzi o to trzeszczenie i całkiem możliwym powodem tego odgłosu jest to co napisał diablo2204,podczas wymiany czujnika położenia wałka rozrządu mechanik mógł krzywo przykręcić osłonę i gdzieś sobie obciera,chociaż ja bardziej obstawiałem okolice paska klinowego,ewentualnie pompę wody.

Skoro od mechanika wyjeżdża samochód ze zrobionym rozrządem i słychać ten rozrząd a mechanik na to że "one tak sobie mruczą" to przede wszystkim powinieneś zmienić mechanika. Jak zakłada na nowych częściach i wie co robi to nic nie ma prawa "sobie tak mruczeć"

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_excl.png" alt=":excl:"> :excl:

Co do zakładania tego samego paska - owszem można założyć ten sam pasek, wtedy tylko napinacz troszkę inaczej ustawiasz i jest ok, choć w tym konkretnym przypadku ja założyłbym wszystko nowe, kto wie co ten mechanik tam namieszał...

Edited by YaSIu

dokladnie.

w pierwszej kolejnosci kolega manius8324 musi zmienic mechanika bo skoro on powiedzial ze one tak sobie mrucza to widac ze sie nie zna na tych silnikach o ile wogole zna sie na jakis silnikach.

to nie diesel zeby klekotal czy mruczal.

sprawdz ta oslone na poczatek bo mozliwe ze to ona obciera jesli nie to przydalo by sie pojechac do tamtego kolesia i zarzadac zwrotu kasy.

Dziękuje bardzo wszystkim za podpowiedzi sprawdzę tę osłonko rozrządu a jutro może podjadę do innego mechanika to zobaczymy co powie.Odezwę się co inny mechanik powie.

i co mechanik stwierdził?