Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
opstry

wysokie obroty na biegu jałowym

Recommended Posts

witam!mam problem z obrotami silnika,a mianowicie jak jadę samochodem i wrzucę na luz to obroty mi spadają na 1100-1300,a powinny spaść na 800-900.dopiero jak samochód się zatrzyma to obroty spadają na prawidłowe 800-900.wymieniłem i czyściłem już silniczek krokowy,przepustnicę,nasmarowałem linkę gazu,sprawdziłem wszystkie przewody od podciśnienia-wszystko jest ok.na komputerze nie pokazuje żadnego błędu.nie wiem jaka jest przyczyna tych obrotów.mam pytanie-czy w vectrze jest jakiś czujnik prędkości (skrzyni biegów),który przenosi dane do komputera lub silniczka krokowego i podnosi obroty na biegu jałowym w trakcie jazdy.może ktos ma jakiś pomysł jaka może być tego przyczyna.

Guest rodriguez3

Moim zdaniem jest to normalny objaw... nie wiem jak to jest dokładnie, ale to co piszesz to jakoś to jest. Jest jakiś czujnik za to odpowiedzialny i jak auto sie toczy to jego obroty nie spadają idealnie tylko są lekko podwyższone i dopiero jak zatrzymasz auto to spadną. Myslę, że nie masz co się nie pokoić tylko jeździć dalej

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

ale jest to drażniące. a po drugie stało się tak od nidawna. przez cztery lata od 2006 do 2010 roku było dobrze to znaczy jak samochód się toczył to broty spadały do prawidłowych 800-900 tylko teraz tak się zrobiło że obroty są wyższe jak samochód jedzie na luzie. z tego co jużsię dowiedziałem to mie ma na 99% żadnego czujnika w skrzyni który by odpowiadał za obroty podczas pracy silnika na biegu jałowym gdy samochód się toczy. pomóżcie!!!

Guest ozi

Please login or register to see this quote.

ale po co jeździsz na luzie na biegu się jeździ mniej spala ,a na postoju wszystko dobrze?

ja tez tak mam ze mam wieksze obroty na luzie i żadko sie zdaży żebym na luzie jechał

Edited by ozi