Jump to content

W dniu dzisiejszym został odblokowany i oddany z powrotem do użytku garaż dla klubowiczów VKP

Znajdziecie go w menu pod nazwą Garaż lub pod linkiem:

https://forum.vectraklub.pl/garage/

Pozdrawiam Admin

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

 • Start new topics and reply to others
 • Subscribe to topics and forums to get email updates
 • Get your own profile page and make new friends
 • Send personal messages to other members.

kudlatek

Forumowicz
 • Content Count

  16
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About kudlatek

 • Rank
  Nowy

Informacja o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Olsztyn

Dodatkowe pola

 • Województwo
  warmińsko-mazurskie
 • Auto
  Vectra C kombi 1.9 CDTI Z19DTH 150 KM Automat

Recent Profile Visitors

199 profile views
 1. Spróbuj zdjąć tę osłonę od bezpieczników po lewej stronie i przez szczelinę sprawdź czy można włącznik lekko wysunąć lub głębiej wcisnąć. Podejrzewam, że włącznik jest w nieprawidłowej pozycji i dlatego zapadki nie mogą się swobodnie wysuwać/chować co objawia się tym, że pokrętła nie można wcisnąć. Daj znać czy pomogło. Wszystko jest ok.. faktycznie pokrętło się wciska, nie sadziłem ze aż tak mocno. Dzięki
 2. niestety u mnie pokrętło nie da rady wcisnąć ani wyciągnąć w żadnej pozycji , a wygląda jak na foto.. jak w takim razie wywlec
 3. Jak sprytnie wyciągnąć włącznik świateł
 4. Tak napis airbag na wyświetlaczu zgasł... oczywiście trzeba błąd skasować.
 5. tak.. było odczytywane, brak zasilania, dla potomnych..... bezpiecznik od airbag to F26
 6. Witam.. panowie czy Vectra z 2008 posiada bezpiecznik od poduszek (airbag) jeśli tak to gdzie ? który ? na liczniku tam gdzie kilometry po przekręceniu stacyjki na chwile wyświetla się airbag i świeci samochodzik z kluczykiem... o co chodzi ? przyznam się ze troszkę grzebałem przy bezpiecznikach może dałem plamy i pomyliłem miejsca, w książce nic nie ma na temat bezpiecznika airbag. proszę o pomoc w zlokalizowaniu bezpiecznika.
 7. no własnie nie, zdjęcie poglądowe wspornik tez gdzieś trzyma i nie mogę dostrzec gdzie, miejsca zaznaczone czerwonymi kółkami odkręciłem ale dalej trzyma
 8. Witam. Panowie czy możliwe jest że u mnie w separatorze oleju (czarna puszka) na dole jest mocowana na śrubkę a nie na trzpień ? nie mogę tego ściągnąć, oczywiście dwie na górze śrubki odkręciłem już próbowałem z całym wspornikiem to zwalić ale dostęp do śrub wspornika jest tez bardzo kłopotliwy i poległem. prośba do was o porady.
 9. Nie wiem jak w Vectra ma rozwiązany układ kierowniczy ale w Omega B miałem taki objaw, luz na wsporniku drążka kierowniczego, myślę że należy przyjrzeć się dla układu kierowniczego.
 10. Witam Panowie czy przy wymianie przegubu wewnętrznego muszę spuszczać olej ze skrzyni (automat) czy wystarczy podnieść jedna stronę auta dość wysoko i jak wysoko..?
 11. Witam Panowie czy wykluczenie chłodniczki spalin z chłodzenia może uszkodzić EGR ? albo nie poprawną pracą EGR ? chodzi mi o bypass chłodzenia na chłodńiczce Drugie pytanie, czytałem gdzieś na forum o tym ze można całkowicie wywalić chłodnice spalin, zrobić bypass chłodzenia a otwór w kolektorze wydechowym zaślepić , a co z EGR ? tez całkiem zaślepić ?
 12. Hejka Wydaje mi się ze ciśnienie jest za duże , no i biały dym ze zbiorniczka tak jakby w chłodniczce była dziura i część spalin idzie w obieg ,przy tym pompuje układ i zwiększa ciśnienie. Co do płynu to trochę mi wywaliło ale było trochę ponad dopuszczalne… jak utrzymuje płyn troszkę poniżej Zagrzewu to jest ok. Barcik powiedzmy ze rdzenie chłodnic się pocą i jest gdzieś niewidoczna nieszczelność , chociaż już dokładnie oglądałem auto pod spodem i nic, to skąd ten białawy dym w zbiorniczku to raczej nie normalny objaw.. jak jest w waszych furach…? Zauważyłem jeszcze taką przypadłość do póki silnik pracuje płynu raczej nie ubywa ale gdy silnik stygnie ubywa , tak jakby podczas pracy silnika spaliny w chłodniczce pompują układ chłodzenia poprzez nieszczelność z stąd tez większe ciśnienie w zbiorniczku i biały dymek wtedy płyn nie ucieka. A gdy silnik stygnie ciśnienie w układzie chłodzenia wyrzuca płyn do chłodniczki… Taka moja teoria ale czy słuszna.
 13. Witam Panowie i Panie proszę o pomoc, ubywa mi płyn chłodniczy, nigdzie nie widać wycieków od razu przychodzi mi na myśl uszczelka pod głowicą. Ale… Brak majonezu na korku oleju i bagnecie, oleju nie przybywa niema tez śladu oleju w płynie chłodzącym, auto nie kopci, korek zbiorniczka nowy, oprócz tego ze ubywa płyn po odkręceniu korka leci biały dymek ze zbiorniczka … pytanie czy może być nieszczelna chłodnica spalin egr. ? jak to sprawdzić ?
×
×
 • Create New...