Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

 • Start new topics and reply to others
 • Subscribe to topics and forums to get email updates
 • Get your own profile page and make new friends
 • Send personal messages to other members.

ludek255

Forumowicz
 • Content Count

  12
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About ludek255

 • Rank
  Nowy
 • Birthday 06/06/1983

Informacja o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Sieradz

Dodatkowe pola

 • Województwo
  łódzkie
 • Auto
  signum 2.0 T
 1. Potrzebuję się dowiedzieć jakie powinienem kupić sprężyny do Signum 2.0T 2003 VIN W0L0ZCF4831139481 na diagnostyce widziałem, że są zmienne zwoje. Czy można założyć z jednakowymi zwojami. Auto posiada hak?
 2. może sprawdź świece i cewki zamiast znowu wymieniac motor
 3. ale płyn uciekał ci w blok na korku lub bagniecie było widać. Skąd taki pomysł o wyminie motoru
 4. Po powrocie sprawdź termostat u mnie tego była wina i wyżucało zbiorniczkiem wyrównawczym jak była za duża temp.
 5. Dzisiaj sprawdzony został wentylator op comem żadnych błędów nie było. Wentylator działa na każdym biegu, płyn podgrzany do 100 stopni jest chłodzony przez wentylator włącza się dopiero przy temp. 96-98 stopni. Co do pompy to jeżeli nie było by obiegu to w wężach powrotnych przy zbiorniczku nie przepływał by płyn. Istnieje możliwość, że auto zostało źle odpowietrzone i w silniku powstała poduszka powietrzna przy czujniku i dlatego wentylator nie zawsze jest załączany?Po ostatnim wyrzuceniu płynu zassało korek, że nie dało się go wyjąć. Auto dzisiaj jeździ temp w normie nawet płynu nie wyrzuciło termostat jeszcze sprawdzę.
 6. wczoraj sprawdzałem i wentylator przy temp 90 stopni się nie włączył a wode znowu wyrzuciło. Teraz to nawet korka od zbiornika nie mogę wyciągnąć. Jutro jadę do mechaniora podłączyć komputer. szkoda tylko, że mechanicy do których wcześniej jeździłem o tym nie pomysleli
 7. Ja mam podobny problem tylko, że u mnie wyrzuca płyn przez przelew w zbiorniczku korek też był wymieniony i bez zmian. Na uszczelkę też nic nie wskazuje. Wymienioną ostatnio miałem tylko chłodnice oleju
 8. Chlodnica oleju została wymieniona i olej przestał się pojawiać. Pojawiły się za to kolejne problemy Pierwszy płyn chłodzący zaczął znikać. Na bagnecie i korku oleju żadnych śladów, oleju nie przybywa. Na korku zbiorniczka wyrównawczego padła uszczelka. Wymieniłem korek na nowy. Problem z płynem pozostał. Zauważyłem, że temp podczas postoju dochodzi 90-95 i wtedy płyn wyrzucany jest przez przelew w zbiorniczku. Termostat chyba sprawny bo chłodnica jest gorąca. Węże nie puchną , wiec sam już nie wiem czy wytwarza się duże podciśnienie czy auto się grzeje jak cholera. Może macie jakieś pomysły co mogło paść. Czy był by to początek końca?
 9. Jeżeli był już taki temat to z góry przepraszam Ostatnio zauważyłem, że zaczyna znikac olej. Wycieków nigdzie nie było widać. Wszystko przepatrzone ale musiałem wymienic moduł w alternatorze i mechanik zdjął wąż od wody a tam śmietana o zabarwieniu kawy z mlekiem. I tu moje pytanie czy to juz uszczelka? byłem i innego mechaniora i stwierdził, że może być to chłodnica oleju ale mówił że szukamy w ciemno. Macie może jakieś pomysły?
×
×
 • Create New...