Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

 • Start new topics and reply to others
 • Subscribe to topics and forums to get email updates
 • Get your own profile page and make new friends
 • Send personal messages to other members.

rafalcool1

Forumowicz
 • Content Count

  85
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by rafalcool1

 1. W pierwszej coś musiało być robione nie tylko tam gdzie ruda.Lewy przedni błotnik jest inny.
 2. Uruchomienie samej ikonki nic nie da.Trzeba moduł UWA,mikrofon i wiązka musi być.
 3. VC lewa stona drzwi kierowcy i błotnik wygląda na malowany. W zegarach "grzebane".
 4. Jak pisałem wcześniej coś było robione z przodem lub lampami. Bo w oryginale były xenony.
 5. Wygląda na swap na pierwszy rzut oka. Przebieg mógł być "robiony" razem z wymianą zegarów.
 6. Raczej to drugie. Wymiana samego zderzaka to nie powód żeby nie kupować ale trzeba być czujnym.
 7. Najpierw... a potem... no i spryski bez xenonów w niemczech?
 8. Moim zdaniem naj ładniejszy fabryczny wzór 17'' do VC Miałem w VC przedlift: https://forum.vectraklub.pl/topic/183957-swiss-gts-von-rafalcool1/?tab=comments#comment-2723487 A potem w Astrze H:
 9. W Z22se też testowałem różne. 5w50 Mobila się dobrze sprawdzał ale i tak będzie brał olej. Szczególnie na trasie przy wyższych obrotach. Taki urok tego silnika.
 10. Brak zdjęć środka ze startu zniechęca potencjalnego kupującego.
 11. W przedliftach były za kołem.
 12. Oczywiście. Pierwszy post tego tematu.
 13. O tym mówiłem wyżej.Na 5w40 X-cess zero "klekotania" na zimnym czy ciepłym. Przy zakupie był zalany tym olejem i klepało na zimnym 1-2 sekundy po około 1000km to znikło. Teraz jest już drugi raz zalany i 20 tyś zrobione i cisz . Wzorowo nie wzorowo i tak będzie coś brał . Chyba że "cegła pod gazem"
 14. Sprawdź specyfikację X-clean.... Dpf... Dexos2 X-cees.... PB Chociaż oba można stosować na PB.
 15. Mam też Z18XER najlepiej sprawdza się Motul X-cees 5w40 +płukanka co 10 tyś. Zaletą tego silnika jest to że praktycznie jako jedyny wolnossący motor Opla nie bierze oleju.
 16. Z polskiego salonu szału nie ma. Wygląda dobrze kilka drobiazgów jak -wciśnięty włącznik świateł -brak odbojnika na pułce
 17. Podstawa w tym silniku to : Luzy zaworowe co 30 tyś. (zapobiegawczo). Najlepiej sprawdzić u gazownika od razu jak ściąga kolektor . https://forum.vectraklub.pl/topic/166640-luzy-zaworowe-w-18-xer/ KFZR https://forum.vectraklub.pl/topic/184452-z16xerz18xer-koła-zębate-sterowania-zmiennymi-fazami-rozrządu-profilaktyka/ Co do reszty to jak w każdym samochodzie jak karoseria "zdrowa" oraz zawieszenie nie wymaga dużych nakładów to można zakładać lpg. .
 18. Tutaj masz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania. https://forum.vectraklub.pl/topic/151107-gaz-w-vc-18-140km-z18xer-jak-by-ktoś-chciał-zakładać/ Krótko mówiąc jak silnik i reszta w dobrej kondycji to warto. Dobra instalacja około 2500zł.
 19. To mnie oświeć. Można to bardzo szybko sprawdzić zakręcając dopływ lpg. Jeżeli na samej benzynie też będzie nierówna praca silnika to co ma wspólnego z tym instalacja gazowa?
 20. - nieszczelności (lewe powietrze) - świece ( zużyte) - puszczanie wtrysku gazu (podlewanie) - syf w baku ( zapycha pompę) - filtr paliwa - przepustnica - przepływaka - filtr powietrza Pojeździć na benzynie parę kilometrów. Raczej z instalacją gazową to nie ma nic wspólnego skoro tylko na zimnym. Gaz się załącza zazwyczaj gdy silnik osiągnie około 30st. Jak rozwiążesz problem nie zapomnij się pochwalić na forum co było przyczyną.
 21. Zacznij od zmiany mechanika. Przeważnie leją GM dexos 2 5w30. Lepiej dolać do stanu. Niektóre oleje można mieszać. Tydzień lub dwa nic mi nie mówi. Lepiej napisz ile planujesz km zrobić do wymiany. Przy następnej wymianie i zrób płukankę. Silnik Z22se ogólnie bezobsługowy tylko lubi olej brać.
 22. Dopuszczalna szerokość felgi dla rozmiaru 205/55/16 to 5.5-7.5 J optymalna to 6.5J ET 39 jest ok. Zapytaj jeszcze sprzedającego jaka jest średnica otworu centrującego. Powinna być 65.1
×
×
 • Create New...