Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

 • Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
 • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
 • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
 • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Piotreq

Moderator
 • Zawartość

  10 103
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  116

Wszystko napisane przez Piotreq

 1. Piotreq

  Układy zasilania gazem propan-butan

  Daj znać tutaj, ktoś ten temat wskrzesi i zrobi z nim porządek.
 2. Piotreq

  Poradnik do OP-COM

  Zakładając, że geometria jest ok i koła są na wprost podczas kalibracji, a także jeśli obrót koła kierownicy od osi środka w lewo i prawo jest taki sam, to przy tym błędzie faktycznie może być uszkodzony czujnik kąta skrętu.
 3. Piotreq

  Poradnik do OP-COM

  Otóż przede wszystkim tego czy mu ktoś tę kontrolkę "wyłączył" programowo właśnie na zegarach (chodzi o IDS a nie o poziom płynu). Mam na myśli to, że odznaczenie opcji "występuje" spowoduje brak świecenia kontrolki ostrzegawczej, nie spowoduje usunięcia komunikatów błędów zapisanych w module czy sterowniku, bo nie likwiduje się tu przyczyny. Jeśli ktoś decyduje się na zmianę zawieszenia z IDSowego na zwykłe, można przeprogramować moduł tak, by wywalić sam IDS bez ingerencji w "sport" bo jazda na uszkodzonych amortyzatorach raczej nie ma sensu. Poza tym wiele było już wątków, opisywanych na forum, dotyczących usterek układu IDS. Często zdarzała się tutaj "kabloteka" czyli uszkodzenie wiązki albo zaśniedzenie wtyków (pinów), i w wypadku tego typu usterki należy zacząć od sprawdzenia wiązki i wtyczek. Jeśli się mylę to poprawcie ale wydaje mi się, że nie każdy "sport" miał IDS, a skoro tak to są to funkcje rozdzielne. Przedlift nie miał ani jednego ani drugiego jak pamiętam. Ja u siebie by mieć "sport" musiałem zmieniać moduł (poliftowy BCM), bo przedliftowe nie miały takiej opcji i nie można ich było "przeprogramować" ("sport" mam dołożony). Ta funkcja poprawia reakcję na pedał gazu i maleje siła wspomagania przez co samochód staje się bardziej "wyczuwalny". Dodatkowo usztywniało się zawieszenie ale w przypadku kiedy było zamontowane zawieszenie IDSowe.
 4. Piotreq

  Poradnik do OP-COM

  Kontrolka "z chłodniczką" mówiąca o niskim poziomie płynu ( w układzie - chociaż konkretnie odnosi się do zbiorniczka, w którym jest pływak i czujnik) zapali się po uruchomieniu silnika i nie zgaśnie póki nie uzupełnisz poziomu. Zresztą odepnij wtyczkę z czujnika i daj na zapłon a potem uruchom silnik, sam zobaczysz... IDS z czujnikiem płynu to raczej niewiele ma wspólnego, chyba, że ktoś Ci coś tam w tych zegarach tak pomodził, że teraz ciężko dojść do ładu. Możesz sobie zrobić test kontrolek opcomem, też warto bo czegoś więcej się dowiesz.
 5. Piotreq

  Poradnik do OP-COM

  Nie do końca...
 6. Piotreq

  Poradnik do OP-COM

  Mówisz o zegarach czy CDC?
 7. Piotreq

  Poradnik do OP-COM

  Chodzi Ci o kontrolkę płynu w układzie chłodzenia?
 8. Piotreq

  Poradnik do OP-COM

  Z pewnością zmienił w zegarach opcję z "występuje" na "nie występuje", wtedy kontrolka się nie zaświeca ale błędy nadal są bo IDS nie został wyprogramowany z CDC. Jednak w przypdku polifta to trzeba zrobić tylko techem, o ile dobrze pamiętam nie wyprogramowuje się "całości" tylko "częściowo", tak aby pewne opcje uruchamiane spod "sporta" nadal działały.
 9. Piotreq

  jaki akumulator

  Akumulatory GM pochodzą od Varty, tak mi się coś kojarzy...
 10. Piotreq

  DO ZAMKNIECIA

  Wiadomość wygenerowana automatycznie Ten temat został zamknięty przez moderatora. Jeśli nie zgadzasz się z tą opinią poinformuj o tym Administratora Forum. Pozdrawiam, Administracja Vectra Klub Polska
 11. Piotreq

  Poradnik do OP-COM

  A nie można w W10 założyć wirtualnej maszyny (VMJ na przykład) i w ten sposób nie mieć problemów ze sterownikami?
 12. W jakim celu "raportujesz" własny post??
 13. Jeśli ma parametry fabrycznego to wszystko będzie ok. Zresztą pisałem wcześniej abyś zaczął od wymiany płynu bo to nie zaszkodzi a zazwyczaj pomaga. Moim zdaniem wszystko będzie ok. Ktoś kiedyś "płukał" układ wspomagania a wyglądało to tak:
 14. Psiknij sobie w krzyżak smarem półpłynnym (jak kto woli półstałym), który za chwilę zrobi się "stały" (tylko nie WD40 albo innym pseudo mazidłem !!) i pokręć kilka razy kierownicą. Jeśli ustąpi to wiadomo, że krzyżak. Jeśli nie ustąpi to szukasz dalej... Czy na podniesionym samochodzie z uruchomionym silnikiem też się przycina? Sprawdzałeś poziom płynu w zbiorniczku na pompie oraz jego kolor czy konsystencję? Jeśli jest "brązowy" to oznacza, że to szlam. Wymień płyn, tylko ORI i zobacz czy się poprawi. Jeśli i to nie pomoże to zostaje pompa a na koniec magiel. Generalnie - gdyby to był magiel albo krzyżak to utrudnienia w kręceni by były w stałych położeniach koła kierownicy co możesz zaobserwować i "wyliczyć" kręcąc nią. Przy padającej pompie bywa tak, że raz działa a raz nie albo co jakiś czas są utrudnienia, zwłaszcza na zimnym silniku. Poza tym sprawdź ładowanie, alternator (ze szczególnym uwzględnieniem sprzęgiełka kierunkowego czyli tak zwanej "rolki" alternatora) i aku bo wspomaganie (to znaczy pompa) pobiera w cholerę prądu i być może czasem go po prostu brakuje...
 15. Piotreq

  Poradnik do OP-COM

  A co takiego "modyfikowałeś" opcomem??
 16. Wróżbita Maciej się kłania... A skąd niby ktokolwiek miałby to wiedzieć? Podepnij pod komputer i sczytaj błędy. Poza tym nie pisz gdzie popadnie. To pierwsze i ostatnie ostrzeżenie...
 17. Piotreq

  Poradnik do OP-COM

  Spróbuj, życie jest pełne niespodzianek...
 18. Piotreq

  Poradnik do OP-COM

  Czy cokolwiek się pojawia na wyświetlaczu po przekręceniu zapłonu? Wykręć wyświetlacz, zejdzie razem z ramką i zobacz oznaczenia z tyłu. Ten akurat był logowany do radia (CCR 600) i dlatego nic nie pokaże. Aby BC zadziałało i manetka, musisz mieć wyświetlacz, który nie wymaga logowania do radia, na przykład z modelu CDR2005... Po wymianie wyświetlacza, kilkadziesiąt złotych, po ponownym procesie aktywowania, BC i wyświetlacz zadziałają.
 19. Piotreq

  Poradnik do OP-COM

  Jaki masz tam wyświetlacz? Wiesz jakie tam było oryginalne radio?
 20. Piotreq

  Poradnik do OP-COM

  Możliwe, że to problem z samym oprogramowaniem. Może odinstaluj i zainstaluj ponownie to oprogramowanie albo zdobądź je z innego źródła. Wiem, że są wersje "stabilne" i "mniej stabilne", być może Twoja jest ta wadliwa... Tech2 to sprawa pewna ale w ostateczności, jeśli masz u kogo to zrobić to nie będzie żadnych niespodzianek.
 21. Fakt, Goodyear Eagle NCT5 215/50R17 to były pancerne kapcie i bardzo dobre jeśli idzie o trakcję... Ale już ich, niestety, nie produkują...
 22. Owszem, made in Japan... Ze ścieralnością się zobaczy... Może kiedyś znów się przesiądę na 215/50? Ale muszą stanieć... Poza tym, wybór gatunkowy w rozmiarze 215/50 jest w porównaniu do 225/45 baaardzo skromny.
 23. Piotreq

  Poradnik do OP-COM

  Wykasuj błędy, zobacz co w UEC siedzi, potem odepnij aku. I spróbuj zaprogramować ponownie opcomem.
 24. Piotreq

  Poradnik do OP-COM

  Z tym pierwszym nigdy nie było problemów. Wejdź sobie do UEC i sprawdź czy tam jakiś babol nie siedzi, wykasuj jeśli jest, potem przeskanuj resztę. I programuj od początku, musi się udać. Spróbuj ustawić wariant 3.
 25. Piotreq

  Poradnik do OP-COM

  Są 4... 😛
×