Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

 • Start new topics and reply to others
 • Subscribe to topics and forums to get email updates
 • Get your own profile page and make new friends
 • Send personal messages to other members.

Mirabelek

Forumowicz
 • Content Count

  688
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  15

Mirabelek last won the day on October 9 2018

Mirabelek had the most liked content!

Community Reputation

144 Good

1 Follower

About Mirabelek

Informacja o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Małopolska

Dodatkowe pola

 • Województwo
  małopolskie
 • Auto
  Opel Vectra C 1.9 CDTI 120 KM DPF

Recent Profile Visitors

2252 profile views
 1. Jeśli już masz kupować to DVD90, na CD Navi70 mapy już są stare i nie będzie nowszych.........Co do instalacji to nie wiemy co miałeś wcześniej ale wszystko idzie uzbroić. Jaki masz obecnie wyświetlacz??? Kompletny wyświetlacz z radem DVD90 + kabel RGB to koszt od 700zł w górę. Zależy jak trafi. Radia CD Navi70 bym nie kupował. Sam takie mam i nie ma już na to nowych map. Ostatnia dobra mapa o ile dobrze pamiętam to mapa z BMW z 2015r. Do DVD90 dostaniesz jeszcze najnowsze mapy. Jeśli będziesz kupował radio to koniecznie wylogowane lub z radio z kodem z auta w którym było zalogowane....A że tak zapytam. Czy poprzedni właściciel dał ci kod Car Pass do twojego Opla??? Będzie ci potrzebny przy wymianie radia, wyświetlacza jak i wymianie innej elektroniki w aucie.
 2. Z ciszą i smrodem w kabinie się zgodzę...ale mocy przybyło??? Cosik kręcisz.
 3. Skrzynia zwykła czy automat Benzyna czy diesel Nadwozie sedan - hatchback - kombi Wiele zmiennych aby dobrze zaprogramować indeks w PDC
 4. Po zamontowaniu wszystkiego trzeba programować. To, że zamontowane zabawki są z Vectry nie oznacza że twoja Vectra o tym wie.
 5. Możesz spróbować podpytać kolegi reset. Jest tutaj na forum. Z tego co wiem naprawia i wymienia CIMy. No i jest z Tychów. Znajdziesz go na olx. Tutaj masz nr telefonu.: 511 490 904
 6. Masz rację z tym sprawdzeniem czy sprężarka pracuje ale żeby to sprawdzić musi: 1. zdemontować część osłony pod silnikiem przynajmniej z prawej strony przy kole 2. jeśli klimatyzację ma pustą to sprężarka i tak się nie włączy
 7. Pokaże. Przecież w silniku w blokach pomiarowych ma dane ciśnień na klimatyzacji. U mnie ciśnienie czynnika klimatyzacji na postoju w temperaturze około 22*C na zewnątrz wynosi około 705kPa. W trakcie pracy klimatyzacji ciśnienie rośnie w zależności od obciążenia i mieści się zakresie 1450-1700 kPa. Poza tym jak wejdziesz w bloki pomiarowe: Nadwozie->Klimatyzacja ECC to widzisz czy spada temperatura na czujnikach w kratkach oraz widać temperaturę parowania czynnika czy spada. Poniżej zamieszczam screen z pliku w excelu z mojego monitoringu ciśnienia czynnika w układzie klimatyzacji na wyłączonej klimatyzacji. Mam co prawda klimatyzację półautomatyczną SAC ale to i tak nic nie zmienia bo układy klimatyzacji poza sterowaniem temperaturą na kratkach w kabinie (SAC i ECC) są takie same.
 8. W ubiegłym roku w lipcu płaciłem 250zł za nabicie. 25zł za 100g czynnika. A wchodzi 730g. Reszta to usługa. 5 lat temu za kompleksowe nabicie klimy z czynnikiem i usługą płaciłem 100zł. Niestety to prawda, że czynnik jest drogi. Żartobliwie pisząc to "wina Tuska". A na serio nasza Unia Europejska najlepiej całkowicie chciałaby wycofać czynnik R134 z eksploatacji. Jak na razie próbuje zniechęcić jego stosowanie wysoką ceną....
 9. A co ci da takie porównanie???? Jeden zarżnie Lemfordera na dystansie 20tkm jeżdżąc po dziurach drugi zarżnie TRW na autostradzie przy podobnym przebiegu. Czy to oznacza że Lemforder jest do kitu???? Lub TRW takie super???
 10. Na pewno jazda z otwartym zablokowanym EGR doprowadzi wcześniej czy później do zamordowania DPF......Na początku to tylko brak mocy i błędy z rzędu P0400. Później kolejne P1901 od różnicy ciśnień.......... u mnie tak było..... Po zaślepieniu EGRa i wypaleniu filtra w trasie problem ustąpił...Na moje szczęście. Zamierzam kupić emulator od Relmac i nie wymieniać EGRa. I tak po czyszczeniu nie działa zbyt długo więc się nie opłaca.
 11. No to uważaj bo jak się silnik przytrze to wypali cały olej z ropą z miski olejowej ............Grozi zatarciem silnika, pożarem auta itp itd...........Ważna sprawa to w miarę możliwości nie przerywać wypalania DPF. Lepiej wypalić do końca...Ale o problemach z DPF jest inny dział i temat na forum....Moja Vectra ma nalatane 285tkm i nie mam problemu z wypalaniem DPF, nie ma także problemu z ropą w oleju. Zawsze pilnuję aby dokończyć wypalanie filtra cząstek stałych. W trakcie wypalania staram się trzymać obroty w okolicach 3,5 tysięcy obrotów. Im gorętsze spaliny tym mniej ropy dolewane jest do wypalania DPFa. Ale o tym jest inny dział. Poszukaj na forum....Co do problemów z EGR to gdy zablokował mi się w pozycji otwartej (otwarty tak w około 1/3) to miałem problem z przepełnieniem filtra DPF i występował błąd chyba 1901.... Objawem było zrzucenie mocy i odcięcie turbiny. Po wyczyszczeniu EGRa i wypaleniu filtra na trasie wszystko wróciło do normy i się nie powtórzyło do tej pory..... Dolewanie ropy do oleju jest następstwem nieprawidłowego wypalania DPF. Natomiast dolewanie oleju 2T do ropy to co innego. Olej 2T wlewasz do zbiornika paliwa w celu smarowania - czyszczenia wtrysków.
 12. Czy EGR działa można sprawdzić OP-comem na odpalonym silniku. W silniku masz takie coś jak test elementów a dalej test bodajże solenoidu (czyli cewki) EGR. Tam jesteś w stanie aktywować ręcznie otwarcie lub zamknięcie EGR`a. Parametrem wskazywanym podczas testu jest procent otwarcia (w zwykłych egr jest albo na full otwarty albo zamknięty) oraz dane z przepływomierza. Normalnie przy zamkniętym zaworzew silniku 19, CDTI na wolnych obrotach wskazanie to wynosi około 50-55 kg/h. Po aktywacji zaworu czyli jego otwarciu wartość ta spada do około 30-36 kg/h. Jeśli podczas aktywacji wartość z przepływki spadnie z tych powiedzmy 50 do 30 to wprawnym uchem usłyszysz nawet zdławienie silnika. Po deaktywacji wartość przepływki powinna z powrotem wzrosnąć. Jednak taki test nie daje żadnej pewności 100% poprawnego działania zaworu ponieważ zawór może się blokować i kilka razy się otworzy na full, czasem się nie domknie....Jednak daje to obraz że cewka jest wysterowywana (a przynajmniej sterownik silnika dąży do otwarcia zaworu). Jeśli podczas testu wartość odczytu z przepływomierza się nie zmienia to świadczy to o zablokowaniu zaworu EGR (może być całkiem zamknięty, otwarty lub niedomknięty) lub gdy sprawny zawór jest całkowicie zamknięty to uszkodzeniu cewki lub obwodu jej zasilania. Ale to wszystko powinno objawić się na desce błędem autka z kluczykiem a dalej check . Zawór podczas jazdy może nie domykać i turbo zamiast do kolektora ssącego będzie częściowo dmuchać do wydechu.....I kolejny możliwy problem w dłuższej perspektywie jazdy z otwartym zaworem EGR to problem z filtrem częstek stałych.
 13. bez problemu wymienisz na koziołkach. Ja wymieniłem poduchy z użyciem najazdu. Robota mało skomplikowana. Resztę masz na prv.
 14. Jak auto z niemiec to prędzej szukaj w papierach czterocyfrowego kodu pod nazwą: "Code der Wegfahrsperre" - jako kod immobilizera.....
 15. Tak jak napisał matosław - to klucz z 33 zębami ja demontowałem takim narzędziem Toptul JDBD3317 Sorki, że od razu nie zamieściłem w swojej instrukcji jakim kluczem odkręcałem.
×
×
 • Create New...