Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

 • Start new topics and reply to others
 • Subscribe to topics and forums to get email updates
 • Get your own profile page and make new friends
 • Send personal messages to other members.

dani

Forumowicz
 • Posts

  207
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by dani

 1. Ciekawe te korbowody i tłoki od Hondy. A tak poza tym, to muszę się wziąć za montaż kolektora z Omegi, bo to ostatni mod w mojej. Na wiosnę sprawiłem sobie coś co ma 3,5s do 100km/h.
 2. dani

  Hokej od LAGUNY

  Podejdzie, widziałem niedawno VA z tym hokejem. Ba, pasuje nawet do Eskorta. Cały myk polega na tym, że jest on elastyczny (w VA i VB też) i można go łatwo dopasować. Jedynie po montażu trzeba go dociąć do odpowiedniej długości.
 3. Nie spodziewam się żadnego przyrostu mocy, tylko wyrównania poszarpanego wykresu mocy między 3,000, a 4,000obr/min. Bałem się, że bez zmiany w sofcie silnik zgłupieje bez zmiennej długości kanałów dolotowych. Z rzeczy wymienionych na bank nie mam sportowych wałków i robionej głowicy. Na 2 rożnych pomiarach wyszło 120KM i 172Nm (x18xe). W każdym bądź razie dzięki za rozwianie wątpliwości. Pozdrawiam
 4. Mam już w domu kolektor z Omegi. Pytanko - czy po tej zmianie nie będzie problemów z pracą silnika? Konieczne będzie strojenie?
 5. Fajny, wyróżnia się na plusik.
 6. Kolektor ssący z Omegi jest, teraz tylko montaż.

 7. Arek, ostatnio hamowałem furkę, aby zobaczyć jak się sprawuje kolektor z c20xe. Kosztował mnie 200zł, więc to żaden koszt. A tu w poście 30 masz więcej info http://forum.vectraklub.pl/index.php?showtopic=94073&hl=
 8. Daj spokój, uderz do Harma lub El-teca. Dołożysz trochę, a będziesz miał przynajmniej efekty, a nie wygląd.
 9. Masz zimne luty. Popraw połączenie i będzie dobrze.
 10. Z tańszych środków do pielęgnacji to do skóry polecam Turtle Wax Platinium Series Leather Cleaner & Conditioner, a do weluru piana zrobiona z Vanish'a.
 11. Do silnika wolnossącego powinien być zamontowany tłumik końcowy komorowy, a nie przelot. Zwiększysz tylko głośność.
 12. A ile było przed? Bo te silniki nie trzymają serii po 10-ciu latach.
 13. Miałem to samo. Musisz opuścić rozpórkę jak najniżej na śrubach mocujących poprzeczkę do kielichów.
 14. Jeśli piszesz o tej czarnej dokładce to jest ona od Laguny 1
 15. http://forum.vectraklub.pl/index.php?showt...mp;#entry763437 post 849
 16. Ale do Dzidka trochę mi brakuje. Lecąc w drugą stronę - W-wa>3Miasto>W-wa 5,6l/100km
 17. Nie macie co płakać. Ja do pracy mam niecałe 9km i 19 świateł. Lubię potrzymać viki na wysokich obrotach i łącząc to wszystko komp pokazuje aktualnie 12,4
 18. Ja odczułem. Wspomnę tylko, że sprężyny mam Weitec'a. Układ kierowniczy stał się bardziej "sprężysty" i czulszy na zmianę położenia kierownicy. Ale nie jest to wielka różnica. Ja montowałem rozpórkę u siebie, aby nie zgubić geometri przodu przy obniżonym zawieszeniu. O tylnej myślałem, ale chciałbym, żeby szła jak najwyżej, najlepiej tuż pod półką, ale nie wiem czy takie rozwiązanie będzie miało w ogóle ręce i nogi.
 19. dani

  blokada silnika

  W twoim przypadku najłatwiej będzie zamontować wałki z 3.0 plus podstawa kolektora dolotowego i to wszystko wystroić. Moc podejdzie do około 190KM. Co do ogranicznika obrotów - w moim x18xe moc spada po przekroczeniu 6,256obr/min, a odcinka jest przy 6,500obr. Wyciągnij wnioski.
 20. Pewnie masz przesuniętą geometrię tylnej osi. Ustaw obie osie to kierownica wróci na "swoje miejsce".
 21. Miałem zakładać omegowy kolektor, ale odkładam to na przyszły rok, bo mam już wymieniony cały układ wydechowy i odetkanie dolotu wymusi zmianę softu w ECU.
 22. Zamiast strumienicy wstaw uniwersalny tłumik przelotowy o wymiarach podobnych do katalizatora. Ja mam tak u siebie i w porównaniu z rurką (miałem tak w poprzednim samochodzie) różnica jest dużo ciszej.
 23. Ja bym w swojej tylko siedzenia i pasy zmienił na jasne. A już na pewno zostawiłbym czarne dywany.
 24. Ja zaopatrzyłem się u Stachowiaka. Tu masz link do jego konta na allegro http://allegro.pl/show_user.php?uid=494886
×
×
 • Create New...
UP