Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

 • Start new topics and reply to others
 • Subscribe to topics and forums to get email updates
 • Get your own profile page and make new friends
 • Send personal messages to other members.

Mikołaj z S-ca

Forumowicz
 • Content Count

  12
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About Mikołaj z S-ca

 • Rank
  Nowy
 • Birthday December 6

Informacja o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Dodatkowe pola

 • Województwo
  śląskie
 • Auto
  VC Kombi i A5 TDI 3.0(240KM)

Recent Profile Visitors

248 profile views
 1. Witam wszystkich użytkowników zwłaszcza Vectra C. Po kilku latach użytkowania Viki z 2008r, W 2013 w marcu wymieniłem 1-rwszy raz ROZRZĄD kpl. na części INA, paski Conti, po przebiegu 113,500 KK. Ponownie (2-gi raz) wymieniłem ROZRZĄD kpl 3.03.2020r po przebiegu 230 000kk,też na części INA i paski Conti (Rozrządu i altern-klima) Z ww wynika, że można zrobić(,, bez obaw") na tym bdb Silniku kolejny interwał 120 000kk. Jak obiecałem tak piszę, ponieważ pomagamy sobie tak ..., a że Viki jeszcze posiadam 1,9 120KM (jako drugi) , to dzielę się informacją nt. Rozrządu... Pozdrawiam wszystkich Forumowiczlów Viki.
 2. ... temat stary, ale przyda się następnym użytkownikom; otóż u mnie było podobne huczenie pochodzące jakby spod silnika, ale po przejechaniu się z Mechanikiem okazało się, że to łożysko tak huczy, w dodatku były też stuki podczas jazdy po nierównościach... i okazało się... że kolejny wydatek mnie czeka, bo były ŁĄCZNIKI przednie do Wymiany.(2x70,-)..., więc : 470,-+180,-= 650,-(części ww+za robociznę), ale co się nie zrobi dla super wygodnej Vectry C( kombi) :). Gwoli informacji: łożysko jest takie drogie ponieważ jest w kpl z piastą i elektryką do ABS-a.
 3. Zleciłem Mechanikom,ponieważ sporo jest roboty,a narzędzi i warunków; Brak. Ponadto Mechanicy też muszą z czegoś żyć :). Przed Wymianą byłem zaskoczony,że to ustroistwo jest w takim kpl-cie i takie drogie !. Objawy były okropne; hałas okropny !,a przy "okazji" stuki,bo....łączniki stabilizatorów też były do wymiany ! i stukały na nierównościach.... Myslałem,że to coś z silnikiem,ale okazały się rzeczy jw. Napiszę coś po Wymianie. Narazie muszę strawić kwotę ( 700 zeta).
 4. SLAVIO -czytać potrafię -nie chodzi o datę a o "przestrogę dla innych"by bzdur nie wypisywali,a że zaglądam tu sporadycznie ,więc nie wytrzymałem czytając "porady" Shinneko.. Bez komentarza.
 5. Shinneko; -jeśli twoje "korzyści " naukowe czerpiesz z forum,to nie zmuszaj nikogo "szantażem",by takowe powielał.
 6. Alkesh ; piszesz bzdury !.VC 12O KM,to Model felerny !?.Poczytaj sobie o modelu 150KM,który to tak zachwalasz,to dowiesz się,który Model Silnika POLECAJĄ Fachowcy (i nie tylko;Użytkownicy VC też to wiedzą w czym jest różnica"na korzyść 120KM 8V. )
 7. Powtórzę się o w/w"przejściach"nt.kapania wody zpod silnika i pomimo,że "wątki/temat są stare",to potwierdzam,dla kolejnych użytkowników którzy będą szukać podobnych problemów,że kapanie zpod silnika pochodzi ze skraplania się wody z klimatyzacji i jest to wszystko normalne przy prawidłowym funkcjonowaniu Klimatyzacji.Powtarzam wątek ponieważ u mnie w vc po napełnieniu (kolejny raz)klimatyzacji dzieje się podobnie tzn.trochę poleci wody na Parkingach itp,więc to tylko woda ....
 8. ..jutro zakładam MANN-a(węglowy),więc napiszę i swoją"przygodę"dot.montażu i użytkowania tegoż filtra...._optowałem za węglowym,ponieważ jest "szczelniejszy"i lepiej filtruje Śląskie powietrze,a jak zachowa się klima/nawiew ?_zobaczymy
 9. -------------------- Silnik od Fiata (w Oplu 1,9 CDTI)_KOLIZYJNY !?-POCZYTAJ więcej nt. tych Silników i zabieraj się z Komentarzami,bo nie masz racji poprostu !!!.Jakim obecnie turlasz się ; gol-fem ?,to poczytaj w testach i Kosztach Napraw.
 10. epson509; dzięki za podpowiedż ,zapewne skorzystam z tych części,a pochwalę się nimi za parę (?)lat ...
 11. Wypowiem się wkrótce nt.wymiany rozrządu,ponieważ planuję wkrótce wymianę kpl. części rozrządu,a że mam trochę czasu (117,650 tyś.km,silnik 1.9 CDTI,120KM,8V ,Z19DT),póki co rozglądam się po Wt-atach...Ceny;900,-,950,-(części 500-550+robocizna 400,-).Jak sądzicie ;jakie części są "odpowiednie" to tych aut ?(pasek,pompa,rolka)....?
×
×
 • Create New...