Jump to content

W dniu dzisiejszym został odblokowany i oddany z powrotem do użytku garaż dla klubowiczów VKP

Znajdziecie go w menu pod nazwą Garaż lub pod linkiem:

https://forum.vectraklub.pl/garage/

Pozdrawiam Admin

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

 • Start new topics and reply to others
 • Subscribe to topics and forums to get email updates
 • Get your own profile page and make new friends
 • Send personal messages to other members.

skalbek

Forumowicz
 • Content Count

  174
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

skalbek last won the day on April 20

skalbek had the most liked content!

Community Reputation

4 Neutral

About skalbek

 • Rank
  Średnio obeznany
 • Birthday July 11

Informacja o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Kraków
 • Zainteresowania
  motoryzacja, podróże, film, muzyka, nowoczesne rozwiązania

Dodatkowe pola

 • Województwo
  małopolskie
 • Auto
  bedzie opel vectra gts black devile - był :(

Recent Profile Visitors

718 profile views
 1. Panowie możecie mi łopatologicznie wytłumaczyć krok po kroku jak wyłączyć w VC poliftowej TMPS przy pomocy op coma? Tak aby nic nie było na kompie ani na desce, całkowita dezaktywacja.
 2. Właśnie... Też się nad odbiornikiem zastanawiam. Potrzebuje Ori nr fabryczny tego dziada
 3. Tak, komunikat jest cały czas od obu przednich kół niezależnie od których ( zawsze przód)
 4. Tak jak napisałem wcześniej, koła zmienione parami przód na tył i tył na przód, taki sam efekt - błąd na dwóch przednich kołach. Co ciekawe po odpaleniu auta i przejechaniu kilku km bezproblemowo się odczytuja, mowa o czujnikach. Ponowna kontrola op comem - efekt, zero błędów a na kompie komunikat, na desce czerwony wykrzyknik.
 5. Kolego Cretux jak napisałem w swoim poscie, po podłączeniu Op Coma zero błędów. Co wiecej, po com podłączany kilkukrotnie, zaraz po zatwierdzeniu błędu oraz w czasie jego występowania, jak wcześniej zero błędów
 6. Panowie, mieliście taki problem z czujnikami ciśnienia że po zmianie koła na letnie (19) nowe opony, po przejechaniu ok 1000km wywala na kompie błąd obu czujników przedniej osi? Na kompie komunikat + na blacie czerwony wykrzyknik... Próbowałem wymienić koła tył z przodem i dokładnie ten sam błąd ( przednia oś oba koła). Kombinowałem z ciśnieniem w różnych wariantach i to samo. Cały czas przednia oś, oba... Co ciekawe jak zatwierdze błąd na kompie to po jakimś czasie czerwony wykrzyknik z deski znika. Po podłączeniu Op Coma po pojawieniu się błędu nic nie pokazuje - żadnych błędów.
 7. Ok byłoby super. Dziękuje.
 8. Byłbyś w stanie podać mi nr ori części tego odbiornika dla VC po FL, odbiornika oczywiście przód?
 9. Curtis czy jesteś w stanie łopatologicznie naprowadzić mnie gdzie jest ten odbiornik? Ściągnąłem koło odkręciłem część plastikowego nadkola, ale nie widzę takiego małego czarnego dziada z antenka... W którym to jest m.in. miejscu? Bliżej zderzaka czy bliżej w stronę drzwi kierowcy?
 10. Wydaje mi się, że zanim zaczniesz pouczać innych w tematach tmps, które znasz jak to napisałeś z roznych źródeł, lepiej się doszkolić z działania takich czujników w poszczególnych markach. Jak widać powyżej upierasz się przy swoim nie mając zupełnie racji. Żadne zamiany miejscami ID, żadne adaptacje, wystarczy założyć czujnik i ruszyć autem przy odp prędkości i odległości same się zaadoptują. Jedyna roznica o ile się nie myle jest w czujnikach przedliftowych i poliftowych. U mnie ewidentnie problem lezy wg mnie i już krótkiej i konkretnej sugestii po stronie odbiornika, a nie po stronie czujników, które jak widać na foto pięknie się zaadaptowały, a jedynie problem występuje jakby na przedniej osi, co wiecej, napisałem że zmieniłem koła tylnie na przód i ten sam problem, więc ewidentnie wskazuje to na jakiś inny problem, a nie czujników - odbiornika lub coś jeszcze innego... Pozdrawiam Cię i życzę sukcesów w dalszych szkoleniach tych czy innych tematów.
 11. Bzdury. Czujniki same się adoptuja do systemu w VC. Zanim zaczniesz wypisywać herezję to zapoznaj się z działaniem tmps w VC
 12. Ok, ściągnę koło i odkrece nadkole plastikowe, będę szukał. Może faktycznie wystarczy popsikac kontaktem i będzie ok...
 13. A przód? Też strona kierowcy?
×
×
 • Create New...