Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

 • Start new topics and reply to others
 • Subscribe to topics and forums to get email updates
 • Get your own profile page and make new friends
 • Send personal messages to other members.

barmii

Forumowicz
 • Content Count

  1064
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  9

barmii last won the day on February 24

barmii had the most liked content!

Community Reputation

66 Excellent

1 Follower

About barmii

 • Rank
  Specjalista początkujacy

Informacja o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Dodatkowe pola

 • Województwo
  podlaskie
 • Auto
  vectra c 1.9 cosmo 120KM 2006/7

Recent Profile Visitors

1314 profile views
 1. A nie wyciągnąłeś nigdy pinów? Od czoła wtyczki wsuwasz w rowki obok pinów grubsze igły albo jedną igłę, zależy to ile konektor ma wąsów blokujących ( wąsy wtedy się zwężają), i następnie wyciągasz konektor trzymając za kabel, lekko kiwając na boki i powinno wychodzić bez większej siły.
 2. Znajomy podłączył pod zasilacz laboratoryjny i radio załączyło się. Po podłączeniu zewnętrznej anteny, wyszukaliśmy nawet stacje radiowe. Nazywam to "włączeniem na stole". Nie wiem w tej chwili czy przekładka dotyczyła kabla żółtego, czy czerwonego. W oryginale radio cały cas pobiera prąd i jest na czuwaniu, a włączenie następuje przyciskiem na radiu. Po przeróbce radio załącza się na włączonym zapłonie lub tylko włożonym kluczyku. Moje nie ma funkcji automatycznego wyłączenia, jak w oryginalnych oslowskich. Więc bez kluczyka radia nie posłuchasz. Przy każdym włączeniu android uruchamia s
 3. Miałem ten sam problem i znajomy elektronik przerzucił mi tylko pin z zasilaniem i już u siebie na stole uruchomił radio. Tylko teraz nie powiem, który to był pin.
 4. Nie tak do końca z tą gwarancją, tylko, zależy od rodzaju transakcji. Niektóre mają darmowy zwrot. W moim przypadku chińczyk przysłał nawet nowy wsad z aktualizacją nawigacji i pomagał to wgrać. Oczywiście komunikacja z translatorem nie ułatwia sprawy. Ale kontakt szybszy niż ze sprzedającymi z allegro.
 5. Na aliexpres też niby wszystkie są do vectry c, ale może 5% aukcji ma ramki bez noska. Co zauważyłem w swoim chińczyku, to wymiary zewnętrzne pasują do otworu idealnie, ale niestety zaczepy to taka fuszerka, że nie ma opcji równo zatrzasnąć radio. Ja ramka przerabiałem i malowałem na nowo.
 6. Przypomnij się jutro to rzucę okiem, może są oznaczenia.
 7. W analogach prawdopodobnie tak jest, że wystarczy sekwencja przycisków zegara sterującego i pilota.
 8. Sama procedura parowania jest prosta, ale jedynie dostępna na Tech-2. Tech podpowiada co po kolei robić.
 9. Raczej nie ma możliwości. Poczytaj tutaj. https://forum.vectraklub.pl/topic/200284-dołożenie-zegara-modułowego-do-ogrzewania-eberspacher-analog-na-przykładzie-piecyka-b5ws/
 10. Ja testowałem jedynie zwykły moduł radiowy, który został mi z demontażu załączania bramy garażowej. Natomiast tylko mailowałem z osobą która miała moduł GSM, bo zanim się zdecydowałem, to znalazłem oryginał opla.
 11. Tak dokładnie. Tak jak na załączonym filmie.
 12. https://photos.app.goo.gl/HJKvYmQif5YThJd87 Biję się w pierś, mój błąd. Ten żółty kabel utkwił mi w pamięci od podłączania piecyków analogowych na stole. Rzeczywiście to jak widać na filmie zasilanie idzie na niebiesko biały.
 13. Sprawdzałem napięcia na żółtym i niebiesko białym. Na żółtym jeśli moduł jest odpięty nie ma nic, na biebiesko-białym zwykły miernik pokazuje skoki napięcia, bez względu czy żółty jest zasilany czy nie. Gdzieś w tym temacie podawałem nawet skrajne wartości. Bez oscyloskopu niczego sensownego nie zobaczysz. Identycznie przecież jest w vectrze. W saabie też może działać ten moduł, bo swego czasu naprawiałem sterownik piecyka, którego nr 1275876 nigdzie nie występował jako kompatybilny z vectrą, natomiast na rosyjskich stronach opisany był jako sabowski. Sterownik ten skomunikował się z
×
×
 • Create New...
UP