Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

 • Start new topics and reply to others
 • Subscribe to topics and forums to get email updates
 • Get your own profile page and make new friends
 • Send personal messages to other members.

SAFIK

Klubowicz
 • Content Count

  299
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

SAFIK last won the day on May 29 2016

SAFIK had the most liked content!

Community Reputation

5 Neutral

1 Follower

About SAFIK

 • Rank
  Średnio obeznany
 • Birthday 09/30/1976

Informacja o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Biała Podlaska

Dodatkowe pola

 • Województwo
  lubelskie
 • Nr klubowy
  1011
 • Auto
  ASTRA A, VB, VC, INSIGNIA A, ASTRA K, INSIGNIA B
 • Oddział VKP
  Lubelski

Recent Profile Visitors

1982 profile views
 1. Sprawa się wyjaśniła. Omawiana przyczyną leżała po stronie jednej z opon zimowych z przodu. Rok temu wymieniłem oponę bo miała guza. I mechanik przy zmianie na zimówki stwierdził że to może być przyczyną skręcania koła kierownicy. Nadmienię że pozostałe opony były już po 5 sezonach zimowych i miały mniejszy bieżnik o ok. 3 mm. Zbieżność została ponownie ustawiona a ta nowsza opona poszła na tył. Teraz kiera jest prosto na 17 zimowej jak i 19 letniej.
 2. Taka operacja np. 2 razy w roku generuje dodatkowe koszta. Spore... Chyba że masz swojego taniego mechanika (szwagra jak w moim przypadku, który za wymianę uszczelki/robociznę weźmie 100-150 zł).
 3. Te oferowane mapy są od literki B w VIN. Czyli druga połowa 2010 roku. Dla nas tj. 09 i A brak!
 4. Czy 16/17 były? Mało kto twierdzi że tak. Trzeba zweryfikować te dwie mapy pisując konkretne adresy.
 5. Witaj Safik

  Mam insygnię 2010r z navi  DVD800- mapy z 2009 ( 10-ta cyfra w VIN to "9" )

  Czy masz jeszcze płytę z mapami 2014/2015 - jaka jest mozliwość uaktualnienia?

  tel 602514226 - Rzeszów  czpi(at)wp.pl

 6. Ten problem mają auta zarówno 2009 - 2013. Jak uszczelka stwardnieje to nie przylega właściwie i nie robi odpowiedniego ciśnienia oleju. Wtedy po pojawieniu się komunikatu zalecana jest wymiana uszczelki smoka.
 7. Na wiosnę (marzec 2016r.) zmieniłem z 17'' (zima/lato) na 19'' letnie felgi ori. 10 ramienne. Do tych felg opony dedykowane 19'' 40/245 a ja mam 45/245. I po zmianie na wiosnę kiera poszła w lewą stronę a po puszczeniu jej auto szło jak najbardziej prosto (ustawiłem w stacji obsługi kierę była na prosto). Po zmianie w listopadzie tego roku na zimówki (17'') kiera poszła w prawo i ponownie ją skorygowałem. Czy ktoś z Was miał taki przypadek...
 8. A ja wymieniam millers-a co 10-11 tyś. (roczne naloty 22-24 tyś.)
 9. Do założenia stowarzyszenie potrzeba co najmniej 15 osób.

 10. Witam możesz napisać pod co podłączyć kontrolkę żeby wiedzieć kiedy włącza się wypalanie DPF-u.Posiadam vectrę c 2007r z19DTH.Dzięki.

  1. SAFIK

   SAFIK

   Witaj. Podczas procesu wypalania DPF (w oplach) załącza się automatycznie podgrzewanie lusterek i tylnej szyby. Trzeba wpiąć się jednym kablem w przewód od lusterka lub szyby a drugi do masy auta (oczywiście przewód z diodą). Aby sprawdzić czy dobrze się wpiąłeś na włączonym zapłonie wciskasz przycisk grzania (szyby tył/ lusterek) i powinna zapalić się dioda a następnie wyłączasz przycisk grzania. Natomiast podczas wypalania DPF przycisk grzania szyby/lusterek nie będzie się palił a jedynie dioda. Umieść diodę w miejscu widocznym ale żeby nie oślepiała podczas nocnego wypalania. Ja mam przy głośniczku od strony kierowcy. Montaż (lutownica) zajmie nie więcej jak 30-60 min.

  2. misiek2210

   misiek2210

   Dzięki jutro spróbuje to zrobić.

 11. Dziś zamontowałem dodatkowe oświetlenie bagażnika w ST. Założyłem 4 podwójne diody DRL barwy białej. Świeci bardzo mocno. Link do filmu w którym koleś zakłada takie oświetlenie:
 12. Witaj

  Jaki koszt takiego baneru?

  1. Jacek S.

   Jacek S.

   Hej :) 

   Ale pytasz o projekt czy o wydruk? Projekt robiłem w ramach zadania rekrutacyjnego, więc jest gratis, a wydruk Kuba zrobił za 70 zł z tego co mi mówił. Przy zamówieniu przez internet można ograniczyć koszt do 45 zł, ale termin realizacji 5 dni.

  2. SAFIK

   SAFIK

   Ok. Dzięki.

 13. Max. moment jak widzę osiąga przy ok. 2500 obrotów. U mnie max. moment przy ok. 2050 obrotów. Spora różnica. Dlaczego tak jest ma ktoś jakiś pomysł?
×
×
 • Create New...