Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

 • Start new topics and reply to others
 • Subscribe to topics and forums to get email updates
 • Get your own profile page and make new friends
 • Send personal messages to other members.

stanley78

Forumowicz
 • Content Count

  14
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by stanley78

 1. Witam. Mógłby ktoś napisać do jakich silników nie da się założyć LPG ? Słyszałem że poliftowy 2,2 155 KM się nie da, że niby jakaś pompa wysokiego ciśnienia. Prawda to ?
 2. U mnie jak parktronik nie działał (z powodu czujnika) to szybko zlokalizowałem który to. Po włączeniu wstecznego, jak było cicho to przytykałem ucho do czujek. Te działające " tykają " jak sekundnik w zegarku. Ten uwalony oczywiście nie tykał. Ale jak teraz zaczął Ci działać to raczej czujniki są OK.
 3. Witam. Ma ktoś może opis przekaźników znajdujących się jakby na odwrocie skrzynki rodzielczej w bagażniku ? Przeglądałem różne tematy na temat bezpieczników i przekaźników ale nie znalazłem tego co mnie interesuje. Z góry dziękuję.
 4. Witam. Prześledziłem cały temat i nie widziałem a jeśli przeoczyłem to sory. Potrzebowałbym opis i umiejscowienie wszystkich przekaźników jakie znajdują (lub mogą znajdować) się na odwrocie skrzynki bezpieczników w bagażniku. Z góry dziękuję.
 5. Jak kupiłem auto to niedziałał bo jeden z czujników był walnięty. Czujnik wymieniłem no i się okazało że coś jeszcze jest walnięte. Powiedzmy że to moduł. A jakby z innego auta z takiego samego parktronika podpiąć działający moduł ? To będzie działał czy się nie zgra z moimi czujkami ?
 6. Natknęła mnie jeszcze jedna myśl. Parktronik załącza się gdy wrzucamy wsteczny bieg. Więc zapewne jest jakiś czujnik lub włącznik połączony z cięgłem biegu wstecznego. Może z nim jest coś nie tak, jakiś przewodzik nie łączy lub coś takiego. Wie ktoś z praktyki w którym miejscu dokładnie się on znajduje lub jakaś fotka takiego ustrojstwa. Bo niedaje mi spokoju ten pojedyńczy sygnał pojawiający się co jakiś czas na drugim głośniku. Tak jakby coś raz łączyło a raz nie. Gdyby był głośnik spalony to nie było by dźwięku wogule, podobnie moduł gdyby był uwalony to niedziałałby wogule a nie co jakiś czas. Tak mi się wydaje.
 7. Byłem się sprawdzić na TECH 2 i wyszły nastepujące błędy : B 0967 symbol 05 w BCM B 2575 symbol 05 w BCM B 0952 symbol 06 w PAS U 2107 symbol 71 w PAS. Dodam że czujki reagują na ruch bo w trakcie podłączenia do TECH, jak ktoś przechodził to zmieniało się napięcie. Mało tego zauważyłem że od czasu do czasu przy wrzucaniu wstecznego pojawia się pojedyńczy sygnał na drugim głośniczku a później cisza. Niefachowiec stwierdził, że coś jest chyba z masą. Być może gdzieś jakiś przewód nie łączy. Co do włącznika stwierdził, że nie jest potrzebny bo parktronik załącza się przy wrzucaniu wstecznego. No to teraz dałem Wam do myślenia .
 8. Niby gość u którego byłem stwierdził że czujki i moduł są OK ale pojadę do kogoś innego i zobaczymy co się pokaże
 9. Byłem u mecha a ten z lapkiem podpiął się do gniazda, sprawdził błędy i takie coś mu się pokazało. Poszukam innego mecha z takim urządzeniem niech sprawdzi i zobaczymy czy pokaże taki sam błąd
 10. a ten opornik to wsadzić w miejsce gdzie powinien być włącznik ?
 11. Błąd jest taki jak napisałem wyżej: B0967 Obwód włącznika czujników parkowania Otwarty lub napięcie za wysokie C-013 po wrzuceniu wstecznego w okolicy kolumny kierowniczej słychać jedno piknięcie a na desce zapala się i świeci cały czas taka ikonka:
 12. Na 99 % to ten: B0967 Obwód włącznika czujników parkowania Otwarty lub napięcie za wysokie C-013 A co z włącznikiem ? Powinien być czy nie ? Na wielu zdjęciach wnętrza viki w panelu obok radia jest włącznik i gość u którego byłem stwierdził, że ten błąd jest wynikiem jego braku.
 13. Witam. Mam pytanko. Mam w swojej viki orginalny (tak mi się wydaje) parktronic BOSCH tylko tył, ale nie działa . Na pulpicie po lewej i prawej stronie przy radiu nie mam rzadnego włącznika a wydaje mi się że powinien być. Na opcomie wychodzi że czujniki i modół są OK. Pokazuje się jakiś błąd B 09.... i coś tam dalej i coś o napięciu. Czy jest taka opcja, że brak tego włącznika jest związany z przerwanym obwodem i przez to parktronic nie działa ? Z góry dziękuję za odpowiedzi.
 14. Levy_sdz czy te pukanie jest słyszalne gdy wszystko jest wyłączone ( kluczyk wyjęty ze stacyjki )? Czy jeżeli czujnik jest zabrudzony też będzie " pukał " ?
×
×
 • Create New...