Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

 • Start new topics and reply to others
 • Subscribe to topics and forums to get email updates
 • Get your own profile page and make new friends
 • Send personal messages to other members.

serpiotr

Forumowicz
 • Content Count

  179
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

serpiotr last won the day on June 10 2012

serpiotr had the most liked content!

Community Reputation

14 Neutral

About serpiotr

Informacja o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Legionowo

Dodatkowe pola

 • Województwo
  mazowieckie
 • Auto
  Vectra B '96 CDX X20XEV, Vectra C '03 GTS Z22SE

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. A czy syrena jest taka sama w kombi, GTS, Signum ?
 2. Jeszcze raz wielkie dzięki Patryk mega mi pomogłeś. A masz może do sprzedania klakson ?
 3. Jak alarm się załącza to przekaźnik pracuje jak szalony w RECu. Nie jestem pewny czy wiązka jest z EU. Wtyczka ma trzy piny i faktycznie syrena jest czarna plastikowa. Czyli pewnie tu jest problem? Macie może zdjęcia lub numery poprawnej syreny ?
 4. Wieczorem sprawdzę to cykanie jak wrócę z pracy. Wiązki do syreny nie dorabiałem, ale na początku jej nie miałem. Dokładałem czujniki parkowania i musiałem zmienić wiązkę w bagażniku przez co wtyczka od syreny się pojawiła razem z nową wiązką.
 5. Dzięki wielkie Patryk Podmienilem przekaźnik z R7 na R9 i nie ma już błędu na ekranie i myślę że opcom już też nic nie pokaże. Alarm uzbraja się poprawnie. Jak siedzę w aucie i uzbroje alarm i po 30s zacznę się ruszać to nie ma sygnału dźwiękowego a tylko włączają się kierunkowskazy. Może powinien być też przekaźnik R7
 6. Tak 2003r. Nie jest to tzw. przejściówka. Pierwsza rejestracja była w sierpniu 2003r. Wydaje mi się że pin 61 po drugiej stronie jest uzupełniony. Przekaźnik czarny z fotki dołożony.
 7. Z tego co widzę i dobrze patrzę to brakuje wiazki między BCM (X1 32) a REC (XR2 C5). Pozostałe są. Rozumiem że to może być przyczyną ? A nie jest to tylko dla kierownicy z prawej strony ?
 8. Przekaźnik R7 włożony w tył RECa i syrena w bagażniku jest podłączona. Nie dokładałem syreny pod przednimi zderzakiem, ale jak wyje to tylko z przodu klakson.
 9. Włożyłem bezpiecznik i coś pyknęło w recu. Już nie wyje po uzbrojeniu alarmu. Jak ruszam ręką przed czujnikami to alarm nie wyje, ale jak puknę w czujniki to alarm zacznie wyć. Cały czas mam jeszcze błąd na CID alarmu. W BCM mam błąd B3078-05
 10. Kupiłem drugie czujniki i jest dokładnie to samo. Czujniki są o tym samym oznaczeniu co wcześniejsze, a z tego co wiem było kilka różnych oznaczeń. Czy ma to jakieś znaczenie jakie oznaczenie mają czujniki ?
 11. Jedynie co przerobiłem w wiązce pod zmianie BCM to zniana jednego pinu w modułach drzwi. Bezpieczniki tylko w RECu oraz przekaźnik. myślę że tak, chociaż mam tylko OPCOMa. jak uzbrajam alarm to po ok 10s zaczyna wyć. Jak uzbroję alarm i wcisnę guzik z ludzikiem na konsoli to jest cisza.
 12. Z tego co czytam do tylko w kombi paski od ogrzewania miały powiązanie z alarmem. Ja nie mam modułu NC tylko NF. Mylisz moje posty z postami innego użytkownika. Proszę nie wmawiaj dwa razy z rzędy tego czego nie napisałem. Myślę że nie chodzi tu o wmawianie kto z nas nie doczytał, a o rozwiązanie problemu. Czytałem kilka pierwszych stron i wyszukiwałem też po kodach błędów na forum. Schematy przeglądałem i okazało się że wszystkie wiązki miałem w aucie i nie było potrzeby dorabiania, a jedynie przeróbka w drzwiach i nowa taśma w podsufitce. Nadal alarm nie działa poprawnie.
 13. Ja mam BCM NF. Podpowiesz w jaki sposób podpiąć paski od ogrzewania szyby pod alarm ?
 14. Wiązki miałem kompletne. Jedynie przerobiłem wiązki w drzwiach przednich oraz dołożyłem taśmę podsufitki. Myślałem że syrena musi byc w bagażniku. Bo z tego co wiedziałem że to syrena z przodu nie jest konieczna bo klakson przejmuje jej funkcje. Ogrzewanie szyby działa. Jak uzbroje alarm to po chwili zaczyna wyć.
×
×
 • Create New...