Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

 • Start new topics and reply to others
 • Subscribe to topics and forums to get email updates
 • Get your own profile page and make new friends
 • Send personal messages to other members.

Krzysiekk884

Forumowicz
 • Content Count

  2499
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  9

Krzysiekk884 last won the day on January 28

Krzysiekk884 had the most liked content!

Community Reputation

93 Excellent

1 Follower

About Krzysiekk884

 • Rank
  Specjalista
 • Birthday 11/29/1984

Informacja o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Piotrków Trybunalski

Dodatkowe pola

 • Województwo
  łódzkie
 • Auto
  Vectra GTS Z22SE

Recent Profile Visitors

2867 profile views
 1. Która kontrolka świeci? Od ciśnienia oleju, czy poziomu?
 2. Twardy pedał hamulca to możliwy problem z podciśnieniem. Silnik może łapać lewe powietrze i stąd błąd wypadania zapłonu
 3. W tis-e jest informacja, że w niektórych przypadkach sterownik silnika może nie odcinać paliwa w celu ochrony katalizatora.
 4. Zimą raczej nie czekam. Odpalam i jadę moja babcia (15lat) cały czas chodzi na oleju 0W-40 ma 300tys. km, a takie traktowanie jeszcze jej nie zabiło. Oczywiście przykładów niewolnictwa jest mnóstwo, ale dlaczego sobie jeszcze ich dokładać. Ja osobiście mam odczucie, że czas tak pędzi że jakaś masakra. Cały czas jakieś zobowiązania. Najlepiej jak by doba była z gumy. Do diesla nie jestem przekonany bo raz, że jest większe prawdopodobieństwo wystąpienia drogiej awarii, a po drugie większość jeżdżę na krótkich odcinkach tzn. zakupy, żona do pracy ma 7km w jedną stronę jeszcze po drodze zachacza o sklep. Nie wiem czy wskazówka od temp. silnika zdąży się ruszyć - pewnie tygodniami nie. Przynajmniej tak było w fordzie z 2.0tdci 140kuni. Na chwilę obecną mam jedno auto i jak nic dodatkowego nie kupię to przebieg roczny mi wyjdzie 25-30tys. nie wiem jak diesel to zniesie dlatego odpuszczam. Poprostu uważam że diesel do kręcenia się wkoło komina nie ma sensu.
 5. Być może trafił na felerny egzemplarz Jestem na tym forum pare lat znam regulamin, ale faktycznie nie zwróciłem uwagi. Nie umie jeździć nowoczesnym dieslem. Może i tak. Podsumowując dzisiejsze auta są bardziej uciążliwe niż dawniej. Chociaż za czasów syrenek i maluchów dobrze było mieć jakieś pojęcie o mechanice i dziś znowu do tego wracamy. Czasy kiedy "informatyk" mógł jeździć autem bezawaryjnie właśnie się skończyły. Mam świadomych znajomych odnośnie dpf i nie raz się spotkałem z tym, że wyskakiwali na trasę tylko po to żeby przepalić dpf. Dla mnie jest to takie.... sam nie wiem jak nazwać żeby nikogo nie urazić, ale niech będzie to niewolnictwo.
 6. Ja swoja w zeszłym roku zrobiłem trase Piotrków Trybunalski-Międzyzdroje-Piotrków Trybunalski w 9,5godz. S8 średnią można sobie wyliczyć i na bagnecie nie widziałem różnicy jak było 3/4 stanu przed wyjazdem tak i po powrocie
 7. Czy to właśnie nie jest chore. Dawniej podpinało się auto pod kompa jak cos się działo. Teraz się podpina żeby się nie stało. Planowanie wypalania dpf czy celowa przejażdżka trasą to jak dla mnie to już niewolnictwo. Ja mam wsiąść w auto kiedy chce i jechać gdzie chce i nie czekać ze zgaszeniem bo dpf się wypala. Na seacie toledo w dieslu zrobił 850tys. km czy nie umie? Jest to starszy gość który jeździ normalnie i jak widzę dba o turbo bo zawsze go studzi, a poprostu nie zwraca uwagi na dpf. Użytkuje na zasadzie wsiadam odpalam zajadę chwilę odczekać i gaszę. Że był w serwisie 4x na wypalaniu
 8. Kolega z pracy ma insignie w dieslu 2014r niecałe 90tys. km nalotu i narzeka na dpf, a do roboty ma 23km. Ja jestem z kolei z tych którzy nie lubią wycinania tego typu filtrów. Jak jest fabrycznie to ma być działać i z takiego wychodzę założenia.
 9. Ja już sam nie wiem na co się nastawić. Insignia po lifcie w hb mi się podoba, a do tego chciał bym mocną benzynę. Diesel ze względu na krótkie odcinki odpada.
 10. To ja napiszę coś co kiedyś słyszałem w programie motoryzacyjnym. Mianowicie od kilku lat w autach nie stosuje się prawdziwej skóry tj. Merc, bmw poza modelami limitowanymi z najwyższej półki
 11. Za mały moment obrotowy. Żeby to mniej odczuwać musiał byś mieć pod maską jakieś wolnossące niskoobrotowe 5.0L. Ewentualnie jeszcze wolniej puszczać sprzęgło.
 12. Skąd wiesz że stara była do wymiany skoro na niej silnik dobrze pracował
 13. Ciekaw jestem też tego spalania 2.0t w mieście. Żona codziennie dojeżdża do pracy 7km w jedną stronę.
×
×
 • Create New...