Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

 • Start new topics and reply to others
 • Subscribe to topics and forums to get email updates
 • Get your own profile page and make new friends
 • Send personal messages to other members.

kberest

Forumowicz
 • Posts

  1869
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Everything posted by kberest

 1. Obyś miał rację... zobaczymy jak będzie.
 2. Czytałem ostatnio w jakimś magazynie motoryzacyjnym, że poliftowa Insignia do sprzedaży trafi najwcześniej w 2016 roku niestety.
 3. Mierzyłeś jego parametry, czy tak Ci się wydaje ? Ja też myślałem, że mam w miarę sprawny akumulator. Jak mi Hapko go pomierzył, to się okazało, że szrot.
 4. W kombi pierścieni raczej nie będziesz musiał używać, bo listwa w której będą czujniki (na dole zderzaka) jest skierowana lekko ku górze. Przez to czujniki nie powinny "łapać" odbitych sygnałów od ziemi. Jak podniesiesz podłogę bagażnika i wyjmiesz to wąskie korytko, to zauważysz gumową maskownicę. Zrób w niej otwór i tamtędy przeprowadź kable do środka auta.
 5. Ja mam oryginał, mogę przekazać do testów.
 6. Sugeruj się położeniem drugiego trzpienia od prawej strony (od akumulatora). Z resztą jak spróbujesz pokręcić tymi czterema trzpieniami, to zauważysz, że właśnie ten drugi od prawej nie daje się obracać. Ustaw pozostałe tak jak ten drugi od prawej.
 7. Nowy Motul Specific tez spełnia najnowszą normę Dexos2.
 8. Generalnie im niższa temperatura otoczenia tym większa ilość dziwnych dźwięków pojawiających się z różnych elementów auta, a szczególnie z zawieszenia. Kiedy Ci się to pojawiło ?
 9. Ze swojej strony również polecam Nokiany. Stosunek ich jakości do ceny w wypadku tych opon wygląda bardzo korzystnie.
 10. To zależy od wtyczki. Też mam taką jedną, co wyskakuje z tego gniazda z przodu. Przy podłączeniu do gniazda w tunelu środkowym wszystko jest ok.
 11. Nikt pretensji miał do Ciebie nie będzie. Problem jest wspólny i wspólnie pracujemy nad jego rozwiązaniem, czy też udoskonalaniem.
 12. Vectra to Vectra, a Stilo to Stilo. Prawdopodobnie masz w swoim aucie troszkę inaczej jednak niż w Vectrze i w sposób opisany przez Pawła się nie da zdemontować kolektora.
 13. Na "elektrodzie" też jest sporo o tym.
 14. Pod maskę zaglądałeś ? Poziom płynu chłodniczego w normie ?
 15. Lepiej, żeby były nasunięte, bo spełniają one role zacisków. Bez nich przewody mogą się zsuwać z końcówek dysz spryskiwaczy. Trzeba je albo podgrzać, albo czymś posmarować przewód (z doświadczenia wiem, że wystarczy poślinić )
 16. W VC jest idealny dostęp do EGR-a. Wichpos masz na myśli Zafirę chyba.
 17. kberest

  CB Radio w Vectrze C

  He_niu powiedz proszę coś więcej o Twojej antenie CB. Wyczytałem, że to chyba Sirio Twin Car. Jak wygląda kwestia montażu ? do GPS-u dałeś osobną antenkę, którą gdzieś schowałeś ?
 18. Obyś się nie mylił, ale ten "link rod" to raczej ramię łączące nastawnik klap wirowych z gniazdem pod trzecią klapą, od spodu kolektora.
 19. Przepaliła Ci się któraś z żarówek ewentualnie brak styku.
 20. Zacznij od wyczyszczenia EGR-a i przepustnicy. Możliwe, że jest bardzo mocno zabrudzona, że siłownik nie daje rady zmieniać położenia klapki.
 21. Ja też dziś sprawdziłem i również potwierdzam, że "pinga". Tak jak Sig_Man i Zbigos74 piszą, dopiero po przejechaniu około 100 metrów. Sygnał taki sam jak przy nie domkniętych drzwiach, jednak o większej częstotliwości.
 22. DEKOPSS - po ilu kilometrach użytkowania masz takie nieszczelności w kolektorze ?
×
×
 • Create New...
UP