Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

 • Start new topics and reply to others
 • Subscribe to topics and forums to get email updates
 • Get your own profile page and make new friends
 • Send personal messages to other members.

Hatik

Klubowicz
 • Content Count

  566
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  7

Hatik last won the day on August 18 2018

Hatik had the most liked content!

Community Reputation

54 Excellent

About Hatik

 • Rank
  Obeznany Vectrowicz
 • Birthday 11/20/1970

Informacja o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Białystok

Dodatkowe pola

 • Województwo
  podlaskie
 • Nr klubowy
  884
 • Auto
  VC 1.9 CDTI 150 KM
 • Oddział VKP
  Podlaski

Kontakt

 • GG
  35839148

Recent Profile Visitors

3961 profile views
 1. Skany przekaźników zaktualizowane.
 2. Poniżej większe zdjęcie opisywanego układu (fotki te zrobiłem przy okazji wymieniania i izolowania diod podświetlenia zegarów).
 3. Hatik

  Dyskretny montaż CB

  broda1920 - mocowałeś głośnik w zagłówku? Jeśli nie, to przy gwałtownym hamowaniu może zamienić się w przecinak...
 4. Przez kilka lat używałem szczypiec dentystycznych Przydadzą się też w wielu innych sytuacjach... Jeśli mamy tylko szczypce, to zawsze można je okleić chociażby taśmą izolacyjną, będzie mniejsze ryzyko zarysowania nakładek.
 5. >> Vectra C - opis bezpieczników FOTO
 6. Miałem podobne objawy po wyjęciu akumulatora do ładowania. Przez pierwszych kilka km po podpięciu nie było grzania z nawiewów. Tłumaczyłem to sobie tym, że samochód był totalnie wychłodzony (mrozy ok. -20oC). Po następnym uruchomieniu ogrzewanie powróciło. Inna sprawa to to, że termostat raczej do wymiany, bo silnik nagrzewa się zazwyczaj tylko do ok. 70oC.
 7. Hatik

  AFL czy warto?

  Qbass71 - mam coś takiego w mojej VC, daj znać, to zobaczysz jak działa. Doświetlanie bardzo przydaje się w sytuacjach typu skręt w ulicę prostopadłą. Znacznie lepiej widać chodnik czy pobocze i ewentualnych przechodniów. Można też, odpowiednio ruszając kierownicą, doświetlić drogę do samochodu pasażerom. Światła skrętne - jazda po łukach bez porównania przyjemniejsza. Inne zastosowania: możesz pomachać światłami do przechodniów lub innych samochodów. Nieraz ludzie potrafią się rozglądać i zastanawiać o co chodzi, wrażenie jest jakby ktoś "śledził" światłami. Gdy dojeżdżamy do domu rodziców to już kilkaset metrów wcześniej wiedzą, że to my jedziemy. Omijamy dziury, a światła też to robią. Po przesiadce do innego samochodu bez tych funkcji robi się jakoś ciemno i czegoś brakuje.
 8. Rura wydechowa z Webasto (w mojej VC) wychodzi w nadkolu przedniego prawego koła. Jak działa, to oczywiście potrafi lekko zadymić.
 9. darusch - można jeszcze spróbować wieczorkiem (czyli popołudniem o tej porze roku) z latarką poszukać miejsca skąd wydobywa się dym. Poproś kogoś, żeby przyciskał pedał gazu, a sam z latarką popatrz pod maską lub pod samochodem czy gdzieś nie widać przedmuchów. Na plecionce, jeśli puszcza, powinny być widoczne okopcenia... Wypalanie filtra poznasz m. in. po zwiększonym spalaniu chwilowym (na ekranie komputera pokładowego BC) - trzeba wtedy starać się przejechać kilka kilometrów na podwyższonych obrotach. Przed wymianą plecionki miałem wypalanie DPF, pięknie się dymiło z okolic silnika na skrzyżowaniu w centrum miasta... Patrzyłem tylko czy nikt nie wyleci z gaśnicą do pomocy.
 10. Latem mam 225/45/18, zimą 205/55/16 (chociaż pewnie bardziej zalecane są 215). Autko zimą siedzi przez to niżej (mam i tak obniżone zawieszenie -40) - czasami na słabo odśnieżanych uliczkach można robić za pług. Kupowałem alufelgi i opony 16" ze względu na niższe koszty zakupu. Dodatkowo zimą jest przez to trochę mniej twardo niż latem... Przy 18" kluczowa będzie pewnie jakość opony (mam Nokian WR G2 i sobie chwalę). Wyłącznik kontroli trakcji też często okazuje się niezbędny...
 11. Głośnik centralny można podłączyć jako zewnętrzny do radia CB. Będzie wtedy większy pożytek niż w przypadku wykorzystania go w nowym zestawie car audio.
 12. Rasier - spróbuj jeszcze zadzwonić lub podjechać do serwisu w Białymstoku > Autoklima - bawią się tam w różne instalacje i naprawy, może coś pomogą dobrać lub naprawić.
 13. Przepraszam, że pospamuję , ale: C e z a r - po takim potraktowaniu JarkaS myślę, że teraz inni będą walić drzwiami i oknami, żeby Tobie pomóc. Zawsze to fajnie usłyszeć miłe słowo, po tym jak się próbuje coś pomóc. JarekS zamiast wyszukiwać Tobie linki, mógł w tym czasie zrobić coś innego, ale jednak poświęcił Tobie czas i już po chwili dostał "pochwały" Sądzę jednak, że jakoś to przeżyje i Jego życie od tej chwili nie straci sensu... To twarda "sztuka" Wielu z nas spędziło na forum mnóstwo czasu, żeby rozwikłać jakiś problem i wielokrotnie otrzymało pomóc i z chęcią pomogło innym osobom. Nikt tu nie wymaga od nas "Panowania", ale chociaż okazania odrobiny szacunku innej osobie... Na stresowanie się nie brakuje nam okazji w normalnym życiu, próbujmy chociaż na forum to sobie darować. C e z a r - uśmiechnij się! I jeszcze dodatkowo, zupełnie gratis: wyszukiwarka GOOGLE - przygotowana do przeszukiwania FORUM VKP (by DOMLO) GOOGLE >>> przeszukiwanie forum.vectraklub.pl/
×
×
 • Create New...