Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

 • Start new topics and reply to others
 • Subscribe to topics and forums to get email updates
 • Get your own profile page and make new friends
 • Send personal messages to other members.

janek

Forumowicz
 • Posts

  529
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Everything posted by janek

 1. Ja caly czas jeżdze na 95 i hamowałem też na 95. Kiedyś na 98 było widać, że zapłon się cofa. Co do przeglądu to zawzze biore ze sobą ELM i przed wjazdem resetuje sterownik do korekt 0
 2. Niektórzy polecają 11- łopatkowe zamiast 12 dla zmniejszenia przeciwciśnienia ale brak jakichś wiarygodnych porównań.
 3. Za katem już jest ok ale średnica wydechu środkowego do Y-pipe jest przeliczona na jakieś 260KM.
 4. Z tego co czytałem to td silniki na odpowiedniej turbince i nieco większych wtryskach robią 400KM na seryjnej pompie paliwa bez zakuwania
 5. Dokładnie. Dłubanie wydechu od końca z seryjnym przodem nie ma sensu.
 6. Wg mnie jakieś 2,5 cala bedzie akurat. Taka średnica dpokojnie wystarcza na ok 260KM. Za gruby też nie dobry. Najważniejszy fragment wydechu to pierwszy metr za głowicą i na tym bym się skupił.
 7. Vectra C 2.8T 2006 Fabrycznie 255KM Mody i pomiar z 2017r. - turbo 20T na kutym aluminiowym kole kompresji od WRCS, - IC - FMIC 600x300x76, - wydech 3" DP, - termoizolacja dolotu, - filtr powietrza - stadardowy Filtron - plus kilka drobiazgów Pomiar na Pb 95 Jak widać na załączonym wykresie przy dwóch szybkich pomiarach moment obrotowy spada o 20Nm. Podejrzewam, że silnik się "gotuje" dlatego na dzień dzisiejszy wleciało jeszcze kilka modów: - wydech 3" rozgałęziony na 2x2", - poprawa wentylacji komory silnika, - rozbudowa seryjnego Fmic'a o dodatkowe kolanka aluminiowe i wkładki, - drobna przeróbka gruszki turbiny ... Dodatkowo aktualnie na tapecie modyfikacja kolektora dolotowego i montaż uszczelek teflonowych
 8. Znalazłem cos takiego: - włączamy zapłon, - wrzucamy luz, - klikamy wybór prawego lusterka, - wrzucamy wsteczny, - ustawiamy żądane opuszczenie lusterka, - wyłączamy wybór prawego lusterka, - wrzucamy luz, - znow wybieramy prawe lusterko, - ustawiamy normalną pozycję lusterka. Tyle teorii, nie sprawdzałem tego.
 9. Jeszcze podobno trzeba procedurę programowania pozycji przeprowadzić. Coś, że wrzuca sie wsteczny i ustawia o ile ma sie opuscić.
 10. Skoro 3 cewki zmieniles i dalej szarpie to może pozamieniać je miejscami. Objaw, który opisujesz wskazuje właśnie na słabą cewkę. W momencie dużego doładowania trudniej zapalić mieszanke i na slabej cewce wupadają zapłony. Zdjęcie kolektora to dosłownie 15 min roboty, mierzone z zegarkiem
 11. Znam człowieka, który pomoże uzyskać odpowiedź na to pytanie Pewnym jest, że isia nie ma filtra paliwa, dlatego u siebie zmieniłem ori filtr na znacznie wydajniejszy myśląc, że stanowi on wąskie gardło ale i tak ciśnienie nie przekracza 5 bar pod obciążeniem.
 12. Kilka parametrów podczas jazdy po mieście: MAF, wyprzedzenie zapłonu,obroty, ciśnienie paliwa, pozycja pedału gazu. Jak widać ciśnienie gwałtownie rośnie przy każdym mocniejszym wciśnięciu pedału gazu. Max w piku jaki udało się uzyskać to 498 kPa.
 13. Jarku musimy uwzględnić gęstość paliwa, w przybliżeniu 0,7g/cc Czyli wtryskiwacz 237,2 g/min ma wydajność 338,8 cc/min Z tego pierwszego kalkulatora wynika, że do uzyskania 330KM przy 5 barach, IDC 80%, BSFC 0,6 potrzeba wtryskiwaczy 335cc/min Czyli faktycznie wydajność naszych wtrysków to ok 330KM przy 5 barach. Teraz pytanie jakie max cisnienie paliwa można wytworzyć?
 14. Ciśnienie w 2.8 jest zmienne. Dokładnie nie pamiętam ale chyba do 5 bar może dochodzić przy max obciążeniu. Trzeba by jeszcze sprawdzić dokładnie Ciśnienie paliwa przy starcie zimnego silnika
 15. Cennik gratów od Klasena https://shop.klasenmotors.com/opel/vectra-signum/vectra-c-2002-2008/turbokits-zubeh-ouml-r/
 16. A będą w stanie powiedzieć jakie największe wirniki da się zamontować do naszych muszli? Ewentualnie do muszli z Isi OPC bo tam ponoć muszla zimna jest ciut większa.
 17. No to się za dużo od pana Stephana Klasena nie dowiedziałem. Odsyła do FB i do tego zdjęcia. Coś tam na wykresie mocy i momentu widać.
 18. Tak patrzę na specyfikację tego GTX'a i na miejsce pod maską... No jest ciasno Może tak pomęczyć trochę Klasena napisać kilka maili żeby coś więcej napisali o tej turbince, może z czymś się wygadają. Może jakiś wykres tej czarnej viki wrzucą z TD05.
×
×
 • Create New...
UP