Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

 • Start new topics and reply to others
 • Subscribe to topics and forums to get email updates
 • Get your own profile page and make new friends
 • Send personal messages to other members.

radeqs

Forumowicz
 • Posts

  742
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by radeqs

 1. W związku z tym, że dostałem od jednego z kolegów zapytanie o użytkowane przeze mnie łączniki o których wspominałem na 3 stronie tego wątku melduję posłusznie, że nadal sprawują się idealnie, a mają już za sobą jakieś 70 tys. km po polskich drogach. Myślę, że jak za tą cenę (35 zł/szt.) warto... Kupiłem je od tego sprzedawcy na allegro: http://allegro.pl/li...hp?us_id=454489 PS. Widzę, że teraz nawet do wersji z IDS'em mają za całe 40 PLN/szt :-)
 2. Chcesz się bawić w spawanie jak powyżej masz linka do gotowca plug'n'play za 110 (z przesyłką 130) brutto? Ma to jakikolwiek sens?
 3. Sprawdź kolektor dolotowy: oraz łącznik elastyczny tzw. plecionkę na wydechu.
 4. Podaj najlepiej adres gdzie tak ładnie zdzierają to już ich chyba nikt nie odwiedzi. Nawet w ASO da się to taniej zrobić...
 5. To w takim razie powinieneś napisać "MOJA Vectra to samochód specjalnej troski", a nie "Vectra to samochód specjalnej troski".
 6. Bo to nie jest auto miejskie i powinieneś zdawać sobie z tego sprawę przed zakupem. Jak chcesz śmignąć to punto spod świateł kup Abarth'a 500-tkę, będziesz szybszy. Czy zapakujesz do niego tyle samo klamotów/ludzi i w takim samym komforcie przejedziesz kilkaset kilometrów za jednym zamachem to już inna sprawa. Nie istnieje rozwiązanie które jest duże, komfortowe, szybkie, jeździ o kropelce i w dodatku kosztuje tyle co matiz. Najwyraźniej źle dobrałeś samochód do swoich potrzeb. Trzeba było kupić przynajmniej Z19DTH a nie Z19DT to mniej punciaków by Ci odchodziło ze świateł
 7. Sam z siebie nie koniecznie. Mi zrobili aktualizację po mojej wyraźnej prośbie - nie miałem wgranego nowego softu.
 8. Na 3 przy 115 jest w okolicach 4,5 tys obr/min, a nie 3,5 Sprawdzone empirycznie 20 minut temu
 9. Sprawdziłem dzisiaj na mojej Viki i do 140 idzie na 4 bez najmniejszego problemu (najlepiej buja się od 100 w górę). Na większą prędkość niż 140 nie było warunków na drodze... Coś masz faktycznie zdrowo skopane, jak na 4 masz problem z wyjściem powyżej 110. Może przy demontażu pompy wysokiego ciśnienia coś się z rozrządem rozjechało? PS. Też mam kolektor od Jablokg'a , ale skutków ubocznych brak
 10. Chyba wszystko co potrzebujesz wiedzieć jest w tym wątku: Wystarczyło poszukać...
 11. Przecież to (o ile pamiętam) w instrukcji obsługi jest napisane.
 12. Ja testuje wynalazki Kupiłem z Allegro od tego użytkownika: http://allegro.pl/listing.php/user?us_id=454489. Koszt 35zł/szt. Zrobiłem już na nich 40 tys i nadal żadnych objawów zmęczenia. Będę meldował kiedy się skończą, ale na razie nic tego nie zapowiada
 13. Wjedź na kanał, niech ktoś przygazuje, a tym sprawdź, czy nie dmucha ostro spalinami gdzieś bokiem z łącznika. Będziesz wiedział czy to on czy nie. Prostszej metody chyba nie ma. Jeśli będzie trzeba, to polecam wymianę rury razem z łącznikiem z Polmo Ostrów. Koszty porównywalne do wspawywania samej plecionki, a robota znacznie prostsza.
 14. Masz na myśli rok modelowy czy dokładną datę produkcji? Bo ja mam rok modelowy 07, data produkcji - wrzesień 2006 i spalanie na postoju na rozgrzanym silniku waha się wokół 0,5 L/h.
 15. Dopuszczenia Mercedesa i BMW jako longlife też zdaje się nie ma... Przy częstszej wymianie na pewno będzie OK, nikomu nie każę go zlewać, ale należy zapomnieć o ecoflexie. Natomiast spuszczenie 5W30 celem zalania 5W50 (nad czym zastanawiał się kolega powyżej) uważam za krok raczej w niewłaściwym kierunku...
 16. Zdaje się, że Mobil 5W50 nie ma GM-LL-B-025 ani tym bardziej DEXOS2... Zalecany olej przez Opla to (0/5)W(30/40). Więc 5W30 jest chyba odpowiedniejszym olejem w naszych warunkach klimatycznych. No i 5W50 nie jest chyba long lifem. Tylko tyle.
 17. 5W30 jest bardziej odpowiedni do CDTI
 18. radeqs

  Spalanie

  A takie obroty dla benzynowego silnika to co to jest niby jeśli nie ecodriving? Gdybyś miał silnik diesla, to nie załapał byś się na definicję ecodrivingu, ale w przypadku benzynowego silnika to jeździsz idealnie zgodnie z zasadami ecodrivingu. Ecodriving nie polega wbrew pozorom na przyspieszaniu do 40 km/h przez 30 sek. jak to niektórzy uskuteczniają przy ruszaniu ze skrzyżowań... edit: nie cytujemy fotek zubek
 19. To może zacznij jednak od EGR'a. On może być jak najbardziej przyczyną kopcenia.
 20. Z Twojego opisu wynika, że sprawdzałeś poziom oleju na działającym silniku. Nie widzisz w tym nic niewłaściwego? Poziom oleju sprawdza się co najmniej 5 min po wyłączeniu silnika.
 21. Gdyby test próżniowy nie przeszedł pomyślnie to musiałbyś mieć dziury chyba wielkości palca Jak uciekł cały czynnik i to był jedyny test jaki przeprowadzili to winszuję firmy serwisującej klimę. Powinni nabić azotem i odczekać kilka godzin i sprawdzić spadek ciśnienia azotu. Sugeruję: podjedź po kilku dniach i niech kontrolnie odessą czynnik i niech sprawdzą ile ubyło. Jak mają trochę przyzwoitości to jeśli czynnika nie ubyło to Cie nie skasują. Jeśli ubyło to zaoszczędzisz na tym co jeszcze zostało w układzie.
×
×
 • Create New...
UP