Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

 • Start new topics and reply to others
 • Subscribe to topics and forums to get email updates
 • Get your own profile page and make new friends
 • Send personal messages to other members.

nighthunter

Forumowicz
 • Content Count

  144
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by nighthunter

 1. Niestety nie pomogę Ci kolego. Jak sterowniki zainstalowane i soft nie wykrywa interfejsu to wygląda na uwalony. Może ktoś jeszcze jakiś pomysł podrzuci. Jak nie to pozostaje wylutowanie uC i próba wrzucenia softu programatorem. Jak się nie powiedzie to wymiana chipu na nowy. Przypomina mi się, że ktoś pisał (może xpirat) o jednorazowych Microchipach. Ciekawe czy to nie jest jakiś chiński procek, ale z oznaczeniami Microchipa.
 2. Jak robiłem u siebie update interfejsu plus zmiana numeru seryjnego w ftdi to musiałem na nowo sterowniki zainstalować. Prawdopodobnie to przez ftdi, ale sprawdź czy masz sterowniki zainstalowane. Ciekawe czy PIC oryginalny. Spotkałem się już z klonami ftdi, to może i microchipa już zaczęli podrabiać
 3. Soft już podesłałem do kolegi. W sprawie wersji testowych piszcie do mnie na pw.
 4. Dotarłem do wiadomości jakie pisał do mnie kolega JareckiRSV. Problemy, które on opisał oraz to że problemy pojawiły się po jakimś czasie wskazywały na uszkodzenie elektroniki w module. Poprosiłem aby odesłał on do mnie moduł, po czym ja miałem mu odesłać nowy. Niestety z jakiegoś powodu modułu do mnie nie wysłał. Moduł do mnie nie dotarł dlatego nie miałem możliwości sprawdzić co się uszkodziło. Problem, który opisujesz wydaje się zupełnie inny. Często zdarzają się te 'błędne' sygnalizacje wypalania filtra DPF? Jeżeli halogeny masz ustawione jako dzienne w module, to nie widzę problemu bo mo
 5. Pierwszy raz słyszę o takim przypadku, też sprawdziłbym opcomem czy rzeczywiście nie próbuje wypalać. Moduł pobiera informację o wypalaniu z szyny CAN, jeżeli miga spiralka to znaczy że taka informacja na CANie się pojawia. Informacja ta z kolei wysyłana jest przez CIM, który robi za bridge pomiędzy magistralami HSCAN i SWCAN. Sprawdź czy nie masz błędów odnośnie DPF'a w sterowniku. Po za tym spalanie na postoju pomiędzy 1.8 a 2.2 l/h? Nie wiem jakie powinno być dla 3.0DT, ale według mnie jest za duże.
 6. Koledze nie wysyłałem nowej wersji, więc raczej pisze o obecnej. Napisz coś więcej bo tak to nie wiadomo co masz na myśli. Jeśli chodzi o wersje testową to wolałbym abyście pisali do mnie na PW. Ewentualnie może dobrym pomysłem byłoby założenie nowego tematu dla testowych wersji oprogramowania.
 7. Funkcja dodana do nowej wersji. Wersja 1.4 Beta 4 została rozesłana do kilkunastu osób, gdyby ktoś chciał jeszcze przetestować to proszę o wiadomość PW.
 8. Chodzi o animacje przy zamykaniu, otwieraniu czy może w obu przypadkach?
 9. OPC Scan podczas jazdy oznacza restart cpu w module. Gdy soft w module z jakiegoś powodu się zawiesi, po upływie około 500 ms cpu jest resetowane przez układ zabezpieczający watchdog. To tyle teorii, kwestia znalezienia z jakiego powodu soft w module potrafi się przywiesić. Kolega @popencjusz może mieć rację odnośnie błędów na magistrali CAN. Czy w wersji oprogramowania V1.3 wyżej wymieniony problem również u kogoś występował?
 10. Tak jest taka możliwość. Tylko trzeba import animacji dorobić w pierwszej kolejności. 1.4 Beta 3 jest w miarę ok, ale nie wszystko zostało w niej skończone. Od ponad pół roku projektu nie ruszałem. Finalna wersja 1.4 na pewno wyjdzie, nie obiecuje kiedy, ale mam teraz więcej czasu to się do tego zabiorę. Jeżeli jesteś zainteresowany to zgłoś się do mnie na PW.
 11. Komfortowe zamykanie, czyli domykanie szyb z czujnika deszczu? A masz ustawioną funkcje FMH? Szczerze to nie bardzo jestem w stanie sobie wyobrazić w jaki sposób moduł miałby coś zakłócić. Po zamknięciu auta usypia się tak jak inne sterowniki. Sprawdź czy aby na pewno bez modułu Ci to działa.
 12. Oprogramowanie 1.4 zostało rozesłane do kilku osób. Jeżeli ktoś też chciałby potestować u siebie to zapraszam na priv.
 13. Spokojnie panowie, pamiętam co napisałem. Projektu też nie porzucam, pracę trwają. Do końca tygodnia dostaniecie testową wersję. Jak się sprawdzi to zostanie udostępniona na forum.
 14. Czego użyłeś do zaprogramowania ECU? Podobno MPPS nie radzi sobie z odczytem pamięci EDC16C9. Sam modyfikowałeś dump, czy wgrałeś gotowca?
 15. To co dostałeś na priv'a to testowa wersja. W tej chwili połączyłem projekty i są one rozwijane wspólnie. Będzie na dniach kolejna wersja do testów dla paru osób, jeżeli testy wypadną pomyślnie to zostanie udostępniona dla wszystkich.
 16. Robi się Pogoda w styczniu nie dopisała, więc od grudnia żadnych testów z Astrą nie było. Sorry, ale taki mamy klimat:) Kolega popencjusz testuje soft z grudnia. Aktualnie działa: OPC Scan Światła dzienne. Ryglowanie zamków WTTC i FMH Niestety, ale nie da się zrobić doświetlania zakrętów w Astrze, bo protokół nie umożliwia wysterowania pojedynczego halogenu. W silniku 1.7 dodatkowo nie działa sygnalizacja wypalania DPF. Nie wiem jak z innymi bo jak na razie w 2 autach był testowany. Tak, działam dalej w tym temacie. Nie chcę podawać konkretnych terminów, bo znowu coś nie wyjdzie. W styczniu
 17. Poszło PW. Hmm nic nie zdawałem, ale niech będzie że tak:)
 18. Chwila.. Należy rozróżnić 2 typy operacji. 1. Konfiguracja modułu aplikacją CAN Smart Configurator. 2. Aktualizacja firmware modułu. Za te 2 funkcje odpowiadają odrębne części oprogramowania w module. Zworka służy do wyboru w jakim trybie moduł ma się uruchomić. 1. Jeżeli w chwili podłączenia modułu do gniazda USB nie ma zworki to uruchomi się tryb konfiguracji. 2. Jeżeli w chwili podłączenia modułu do gniazda USB zworka jest założona to moduł uruchomi się w trybie aktualizacji oprogramowania. Wersje softu w module można sprawdzić konfiguratorem. Ps. Podczas podłączania modulu do auta zworka
 19. Soft do testów jest gotowy, podeślę na dniach do testów. Niestety w tym miesiącu finalnego softu do Astry jeszcze nie będzie. Został jeden problem/zagadka do rozwiązania, a auto do testów będę miał dopiero po nowym roku:) Również dziękuję i pozdrawiam Problem o którym piszesz będzie rozwiązany w wersji V1.4 Niestety, ale do gniazda OBD jest ciężki dostęp w Vectrze i nic się na to poradzi. Da się to zrobić bez demontażu czegokolwiek, kwestia wprawy. Dzięki za opinie i pozdro
 20. Jakbyś przeczytał to co rozesłałem do testów to byś wiedział. "Dodano dodatkowy parametr, w którym wybiera się rodzaj posiadanych świateł (Standard, Xenon, Bixenon) na podstawie tego będzie dobierana animacja w finalnej wersji" Tak jak napisałem ten parametr będzie obsłużony w finalnej wersji, w tej nie jest obsłużony i nie ma prawa działać. To jest wersja testowa, dlatego nie udostępniam jej wszystkim. Lepiej żebyś o ewentulanych błędach pisał do mnie jeśli wgrałeś testową wersję, bo ma ona prawo zawierać błędy, a tylko się śmietnik w temacie robi.
 21. Wersje testową oprogramowania dla Vectry rozesłałem po paru osobach. Jeśli ktoś inny również chce potestować to zapraszam na PW.
 22. Krótkie info dotyczące nowego softu, żeby każdemu nie musieć na priv odpisywać. Soft będzie dostępny na dniach do testów (2-3 dni). Głównie to poprawki plus drobne zmiany w funkcjach FMH i WTTC. Co do softu do Astry to powstaje on równocześnie z softem do Vectry. Postęp jest zobaczymy jak spiszę się aktualna wersja testowa. Jeżeli wszystko będzie ok, to pierwsza wersja powinna być dostępna przed świętami.
 23. Robi się Soft jest w tej chwili testowany. W międzyczasie napotkałem na mały problem. Tylko nie wiem czy to przypadłość auta czy modułu. Druga sprawa w Astrach to z tego co się dowiedziałem nie wszystkie są wyposażone w moduł REC. Funkcjonalność bez tego modułu może być ograniczona. Jak podepniesz moduł z softem od Vectry to nic się nie stanie, po prostu nie zadziała. Protokół komunikacji jest trochę zmieniony względem tego w Vectrze C/Signum.
 24. Podesłałem koledze @dare40 jeszcze jeden soft do przetestowania. Trudny temat, wygląda jakby uzbrojenie alarmu wpływało na komunikację na magistrali. Co nie jest w cale takie głupie patrząc pod kontem bezpieczeństwa. Obawiam się, że jeżeli ta poprawka w niczym nie pomoże, to ja nie jestem w stanie już nic więcej zrobić. @pawelek110: Nie da się nic zrobić.
×
×
 • Create New...
UP