Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

 • Start new topics and reply to others
 • Subscribe to topics and forums to get email updates
 • Get your own profile page and make new friends
 • Send personal messages to other members.

pudeleQ

Forumowicz
 • Posts

  3322
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  21

Everything posted by pudeleQ

 1. Na wolnych obrotach 4 do 6 kg/h? Na moje sporo za mało.
 2. Trzeba umieć czytać parametry silnika. Bo niekoniecznie sonda może być problemem. Błąd sondy wyskoczy jak będzie nieodpowiedni skład spalin, a jest to pochodna paliwa i powietrza, ale nie wykluczone, że sonda ma dość.
 3. 16 koni po kolektorze ssącym i programie to całkiem sporo. Moim zdaniem producent przeliczył swoje możliwości, albo jego pomiary były wykonywane w wyidealizowanych warunkach, dwa, to kondycja silnika, która jest różna w róznych silnikach.
 4. Do F23 na pewno masz wysprzęglik hydrauliczny, a jak widać do F25 z VA jest łapa i wysprzęglik mechaniczny, także hydraulika musi zostać.
 5. Nie, mają tylko delikatnie inne czasy, zresztą możesz o to zapytać guru od v6, Kukiego, ale nie słyszałem, żeby ktoś do 3.2 wkładał wałki od 3.0, bo w serii są już wystarczajace. Wysokość krzywek taka sama.
 6. Różnice to głównie kolektory wydechowe z katami, 4 sondy, brak egr, el. przepustnica, zupełnie inny sterownik silnika.
 7. Sprawdź wiązkę silnika, w tych silnikach izolacja lubiła pękać i robić psikusy.
 8. Panowie, pacjent to VB v6, a dolegliwość taka, że wentylator silnika nie pracuje. Podłaczony bezposrednio do fazy działa, natomiast po właczeniu klimy nie startuje pierwszy bieg, i to mnie dziwi, bo przeciez na 1 biegu wentylatory są połączone szeregowo, a pracuje tylko wentylator klimy. Czujników przy chłodnicy nie sprawdzałem jeszcze, bo dostęp w v6 do nich jest masakryczny. Jakieś pomysły? EDIT: To jednak działa 2 bieg wentylatorów, czyli słusznie pierwszy bieg nie działa. Próbowałem wyjmować przekaźniki i plusa podać tam gdzie trzeba, żeby ruszył wentylator silnika, wzorując się na schematach z 1 postu i kupa, nic nie rusza. Jutro sprawdzę połączenia do wentylatora, bo dzisiaj zdążyłem sprawdzić tyle, że jest masa.
 9. Chemik dał Ci lekarstwo na ta przypadłość i zrobisz to za góra 10 zł.
 10. Patrzę, że nikt nie zaproponował. Ja jak szukałem na prawdę niedużej nieszczelności, po której po chwili śladu nie było, zrobiłem sobie korek z wentylkiem, dzięki czemu mogłem nabić ciśnienia i sprawdzić gdzie wywala płyn, nawet na zimnym, bo weź tam dotknij cokolwiek na ciepłym. Najlepiej pompować pompką ręczną i kontrolowac ciśnienie, więcej jak 1 bar nie biłem, żeby sprawdzić.
 11. Jak dobrze pamiętam, to żeby zamontować do V6 skrzynię D16, trzeba zmienić sprzęgło i koło zamachowe od c20xe.
 12. Dołem? nie ma opcji. Górą nawet by mi się nie chciał targać silnik do wyjęcia skrzyni.
 13. A wymieniasz tylko skrzynię? Jeśli tak, to bez sensu górą wyjmować.
 14. Jaką masz pewność, że spalony? Skąd jesteś z warmińsko mazurskiego?
 15. Tak bez zmiany programu? Pamiętaj, że wolnossące konie są najdroższe i najtrudniejsze do uzyskania.
 16. Ja nie dawno robiłem UPG i rozrząd to mogę potwierdzić, że paski te same, tylko podstawa się różni, zostawiłem swoją, tylko rolki przełożyłem. Silnik zarzygany, bo uszczelki pokryw zaworów puszczają, miałem to samo, czeka Cię porządne czyszczenie całości, wymień wszystkie uszczelniacze, zarówno wałków jak i wału z obu stron, bo szkoda potem znów wszystko rozbierać.
 17. Nie mam zaufania do AC-Rów, a przynajmniej do czerwonych, może czarne są trwalsze.
 18. Przepływka ma za duże wskazania, powinno być ok 9-11 kg/h na jałowym biegu, a Ty masz aż 15.
 19. Sitko jest na samym dole pompy paliwa, nałożone na króciec od niej.
 20. Wyjmij bezpiecznik od ABSu i przejedź się kawałek, sprawdzisz czy jest okej. Oczywiście potem włóz z powrotem bezpiecznik i jedź naprawić usterkę.
 21. Otóż to, zwłaszcza przy niskich czasach wtrysku i to jest powodem gaśnięcia.
 22. Jest to znak, że mieszanka jest nieprawidłowa.
×
×
 • Create New...
UP