Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

 • Start new topics and reply to others
 • Subscribe to topics and forums to get email updates
 • Get your own profile page and make new friends
 • Send personal messages to other members.

OMG

Forumowicz
 • Content Count

  950
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

OMG last won the day on February 12 2011

OMG had the most liked content!

Community Reputation

30 Best

About OMG

 • Rank
  Obeznany Vectrowicz
 • Birthday 11/26/1976

Informacja o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Zainteresowania
  Komputery i Vectra no i jeszcze akwarystyka

Dodatkowe pola

 • Województwo
  wielkopolskie
 • Auto
  Vectra B Kombi 1.6 16v LPG

Kontakt

 1. Opcja sonda lambda włączona i potem są do wyboru ustawienia dla sondy ma być włączona czy nie? Pytam bo nie miałem tej opcji zaznaczonej.Sonda chyba jest podłączona bo po zaznaczeniu tej opcji pojawiła mi się jakaś wartość i widać było w okienku ten zielony kwadrat po środku uboga-bogata (wiecie o co chodzi?) I teraz nie wiem czy to aktywować i jaki zakres dla sondy ustawić. Potrzebne to jest do prawidłowej pracy na LPG?
 2. Mi Valtek wytrzymał może 15-20tyś km i zdechł.Tzn szarpał,przerywał nie dało się tego wyregulować. Mam regfast i jest bajka. Valtek zamienisz na regfast bez problemu plug&play. Spalanie mam w trasie w granicach 8l z klimatyzacją.
 3. GZW tuning i Odbudowa.Poczytaj o nich na LPG Forum.Chyba to firma człowieka o imieniu Sebastian. I chyba ma bana na to forum.Nie chcę tu nic pisać wszystko jest na tym forum. 2800zł to trochę nie za dużo? Ja mam. KME Diego G3 Regfast Silver Butla w kole I wszystko ładnie śmiga.Cena tych klamotów to może teraz ze 2100 zł z montażem. Pytaj czy sciągną kolektor. Kiedyś miałem wtryski Valtek i nie było za dobrze-nie daj sobie tego wcisnąć.
 4. Mam 20l takiego oleju\płynu. Niby spełnia normy.Muszę dolać trochę do zbiorniczka .Nadaje się? shell spirax s4 atf hdx http://www.fhprogress.pl/sklep/shell-produkty-dla-transportu/shell-spirax-s4-atf-hdx-20l.html
 5. Na skrzyni biegów jest odpowietrznik jak w hamulcach.Zasada odpowietrzania taka sama.
 6. OMG

  Boje się montażu LPG

  To się zgadza.Można nawet raz w roku zmienić silnik i tak się to opłaci.
 7. OMG

  Boje się montażu LPG

  Nic się nie bój.Dobre graty i dobry majster to podstawa. Podaj może komplet gratow,które masz mieć zamontowane.
 8. Różnic w spalaniu między tymi silnikami wielkich nie będzie. Ja mam 1.6 ogólnie szału nie ma co do mocy ale mi to starcza.Teraz bym kupił 2.0.Ale w 1.6 nic mi się nie rozleciało ani skrzynia ani kolektor ani nie zardzewiał. Znajdz sobie obojętnie jakie auto byleby miało zdrowy silnik do zagazowania.I znajdz dobrego majstra z dobrze dobranymi klamotami i o nic się nie będziesz martwił.
 9. Panowie chyba mi zdechł ten termistor.Po odpaleniu auta mam temperaturę gazu ok 52 stopnie.Temperatura reduktora leci do góry a gazu stoi.Po osiągnięciu przez reduktor temperatury ok 60 stopni temperatura gazu ma może ok 56-58 stopni. Temperatura gazu po odpaleniu silnika chyba nie powinna być ponad 50 stopni? Czy to wynika ze specyfikacji termistora? Mam więcej tych termistorów więc założyć to jest moment ale wolę spytać.
 10. Korekty wyzerowane. Po tym zabiegu zebrałem mapy od nowa.Wszystko ładnie się pokryło. Nie mam już problemu z przymuleniem po przełączeniu.Jak na razie wystarczyło podnieść temperaturę przełączenia na 30* i jest git. Można by się pobawić ustawieniami i zejść z temperaturą niżej ale przy takiej pogodzie jak teraz przełączy się i tak prawie od razu. Z czasem to sobie dopracuję ale na razie wrażenia z jazdy bardzo pozytywne.
 11. Poduszkę pod silnikiem sprawdziłeś?
 12. A ja kiedyś też myślałem jak Śliwa.Ale mi przeszło. Lepiej zrobić 100km za dwadzieścia parę złotych niż za pięćdziesiąt parę. Sekwencja jest bardzo prosta w montażu i ustawieniach. Jak to zrobi kumaty koleś to tylko się cieszyć. Jak nie to nawet sam jesteś sobie w stanie sam pomóc jak masz podstawowe zdolności manualne i umiesz czytać ze zrozumieniem instrukcje.
 13. Jesteś pewna na 100% ze to popychacze? Mi klekotał tak kiedy miałem wywaloną uszczelkę między tłumikiem a kolektorem.
 14. Witam. Na forum jest to temat rzeka. http://forum.vectrak...zynia+regulacja http://forum.vectrak...ic=3217&hl=smar http://forum.vectrak...87 http://forum.vectrak...topic=29366&hl=
×
×
 • Create New...