Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

 • Start new topics and reply to others
 • Subscribe to topics and forums to get email updates
 • Get your own profile page and make new friends
 • Send personal messages to other members.

ogo2103

Klubowicz
 • Content Count

  112
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

4 Neutral

About ogo2103

 • Rank
  Średnio obeznany

Dodatkowe pola

 • Województwo
  małopolskie
 • Nr klubowy
  1247

Recent Profile Visitors

239 profile views
 1. Również dziękuję Fajnie się trzyma tą kierownicę OPC, jest zdecydowanie grubsza od standardowej. Oby służyła jak najdłużej
 2. W końcu użyłeś gumy?
 3. Panowie, trochę odgrzeję temat ale myślę, że warto, bo podświetlenie to jedna z praktyczniejszych modyfikacji. Najprościej jest kupić gotowe zestawy - paski led z kablami i wtyczką pod gniazdo zapalniczki (allegro lub aliexpres). Wtyczka posiada juz bezpiecznik wiec mamy zabezpieczenie. Następnie wykręcamy oświetlenie plastiku (jak wyżej opisane) i dolutowujemy kabel dwu żyłowy ( ok. 2m) do jednego z gniazda lampki (tej która zapala sie po otwarciu drzwi). Kabel prowadzimy podsufitką aż do lewego progu (demontujemu osłonę z podstopnicą). Rozprowadzamy gotowe moduły led według
 4. Teraz to nad dziurami będzie latać A tak na poważnie, to tak jak kolega Cretux pisał. Warto też wcześniej rozeznać temat, bo po założeniu sprężyn już zwrotów nie ma.
 5. A najtaniej będzie zastosować na tył gumy np. 1,5cm i się wyrówna. Koszt ok. 20zl i samemu można to zrobić bez problemu. Ciężko dobrać zamienniki tak żeby odpowiadały idealnie wysokości fabrycznego GTS - albo będzie za wysoko albo za nisko. Nawet 7zap nie pomoże w doborze. Ja wybrałem Eibach ze względu na najlepsze odwzorowanie serii i sprawdzone parametry - bierzesz pod uwagę nacisk na przednią oś i musi pasować. Jak chcesz mieć zawieszenie wyższe niż gts to pozostaje poczytać tematy o sprezynach i zobaczyć jak dany silnik siąda na danej sprężynie. Potem dobrać wg. gustu.
 6. Problem błędów B1461 i B1462 rozwiązany. Polecam poczytać w moim wątku opis usunięcia usterki. Winowajcą okazały się kabelki przy soczewce odpowiadające za ruch lewo i prawostronny, które były pęknięte i jeden urwany. Trzeba rozkleić klosz aby się do nich dostać. Tym oto sposobem został mi sprawny moduł AFL, więc jak ktoś ma problem z bixenon to mogę odstąpić bo warto podmienić go w pierwszej kolejności.
 7. Kalibracja zrobiona, trzeba opcom robić na biegu jałowym Błędy silnika krokowego obu lamp nie zniknęły, ale zastanawiam się czy zrobić reset, bo taka funkcja też jest obok kalibracji. Czy jak zrobię reset to może to jakoś negatywnie wpłynąć? Co on w ogóle daje? Nie chcę zbyt pochopnie czegoś popsuć.
 8. Panowie, wracam z tematem bo wymieniłem moduł AFL w lewej lampie i powyższe błędy nie zniknęły. Dodatkowo pojawił się błąd kalibracji lamp - czy opcom china można zrobić tą kalibracje? Pytanie numer dwa. Jeśli podmiana modułu nie wyeliminowała błędów to oznacza że silniki krokowe w obu lampach są uszkodzone? Zaznaczam że góra-dół działa i jak robię kasowanie błędów to jedna lampa robi ruch w bok a druga góra dół.
 9. Czy może to być spowodowane tym że pomyliłem zacisk lewy z prawym? Ma to znaczenie ?
 10. Panowie, prośbą o pomoc bo zaskoczyła.mnie jedna rzecz przy wymianie. Okazało się że wężyk od plynu hamulcowego jest za krótki i zacisk nie mógł wejść na jarzmo. Wyjąłem więc go z miejsca zakotwienia na amortyzatorze i jest ok, ale.... teraz nie sięga ten metalowy zaczep na środku- załączam zdjęcie o który element chodzi. Czy to oznacza że muszę kupić inny wężyk czy może ten uchwyt się jakoś przesuwa. Próbowałem go ruszyć ale twardo siedzi w miejscu. Jak to rozwiązać?
 11. No i ja tak właśnie zrobiłem. Pamiętajcie tylko, że nie może to być zwykły silikon tylko dekarski żeby nie wchodził w reakcję.
 12. Pewnie chodzi o to że od 2008r jest inny Soft, którego nie da się zrobić PL.
 13. Jak masz radio z navi (wtedy jest większa antena) to na 100% nie będzie pasować. W handelku (chyba inne) możesz kupić uszczelkę drukowaną w 3D.
 14. Poczytaj parę stron wstecz, znajdziesz tam linki do pobrania mapy i spolszczenia.
×
×
 • Create New...
UP