Jump to content

W dniu dzisiejszym został odblokowany i oddany z powrotem do użytku garaż dla klubowiczów VKP

Znajdziecie go w menu pod nazwą Garaż lub pod linkiem:

https://forum.vectraklub.pl/garage/

Pozdrawiam Admin

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

 • Start new topics and reply to others
 • Subscribe to topics and forums to get email updates
 • Get your own profile page and make new friends
 • Send personal messages to other members.

wladyslaw_w908

Forumowicz
 • Content Count

  7
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About wladyslaw_w908

 • Rank
  Nowy
 • Birthday 05/10/1984

Informacja o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  TUREK
 • Zainteresowania
  Bardzo dużo czasu pochłania mi elektronika, interesuję się też CAR AUDIO, od około roku jestem włąscicielem viki `91 z silniczkiem c 20 ne, to też w pewnym stopniu zainteresowanie.

Dodatkowe pola

 • Województwo
  wielkopolskie
 • Auto
  opel vectra silnik C20NE 2.0i

Kontakt

 1. Rezystor czerwony wyrzucamy a szare wymieniamy Na zielono oznaczono miejsce żarówki Uważajmy na elementy w niebieskiej ramce żeby nie wystrzeliły przy rozbiórce przełącznika.
 2. Dla kolegi "JANUS" Układ działa praktycznie przy 1 kOhm,ale tworzą się problemy przy pracy.Czas poniżej 2s mija się z celem, nie wiem jak jest w pańskim wypadku, ale u mnie ok. 2s zajmuje pełny cykl wycieraczki na osuszonej szybie. Taka częstotliwość kolidowała by cykliczną pracę w postaci zatrzymywania się wycieraczek w różnym miejscu. Nie wykluczam jednak, że w pańskim wypadku, mogło by to działać przyzwoicie. Opory można dobrać eksperymentalnie, i wedle własnego upodobania, ja tylko podałem pośrednie czasy wraz z rezystorami. Dla kolegi "SOPEL" Zakresu pracy regulatora od OMEGI nie znam, ponieważ nie miałem z nim styczności. A co do dłubania to wiem, że jest jeszcze wielu ludzi, których bardziej cieszy zrobienie czegoś we własnym zakresie, niż kupowanie nowych elementów.
 3. Witam wszystkich forumowiczów. Z góry zwracam się do moderatora forum - jeśli temat znajduje się w nieodpowiednim dziale, proszę o przeniesienie. Posiadam Vectre rok 91 z silnikiem c20ne. Brak jest w niej regulacji prędkości pracy czasowych wycieraczek (stała czasowa to ok 5s). Przy słabym deszczu troszkę za szybko się załączają. Naczytałem trochę na forum na ten temat i do VA nie ma nic jedynie VB jest i to wiąże się z wymianą przekaźnika, a programowanie polega na załączaniu wycieraczek czasowych na określony czas, lub poprzez spryskiwacz. Ja u siebie zastosowałem inną metodę, a mianowicie przy samochodach Vectra, Calibra, Astra, znajduje się obok regulacji świateł jeszcze jeden otwór montażowy, na drugi regulator. Wykorzystałem to na regulację czasu wycieraczek. Udało mi się zakupić regulator świateł na "Alledrogo.pl" za 5zł + przesyłka 6zł. Razem 11zł wydaj się wcale nie za drogo. U mnie zastosowano przerywacz wycieraczek taki jak na zdjęciu.1. Rozebrałem go i wylutowałem opornik oznaczony na zdjęciu.2 (u mnie tego opornika już nie ma ale zaznaczam miejsce w którym on był zamontowany). W jego miejsce można wstawić zworkę, lub tak jak w moim wypadku wstawiłem dwa przewody które wyciągłem na zewnątrz obudowy. W wypadku gdy wstawimy zworkę w układzie, należy przeciąć przewód koloru Czarno - Żółtego z tyłu gniazda. Te dwa przewody które nam zostały(czerno-żółty lub tak jak w moim wypadku czarno-czerwony)podłączamy do styków nr 2 i 8 w regulatorze świateł który wstawiamy.Oświetlenie pod piny 1 i 7. Nie znam dokładnie rezystancji wewnętrznej układu, gdyż jeszcze go nie dostałem, ale zamiast tego układu wstawiłem potencjometr celem regulacji i kontroli pracy czasomierza. Najlepiej będzie gdy rozbierzemy układ i powymieniamy rezystory (przełącznik jest to standardowa drabinka rezystorowa), oraz wyrzucamy rezystor podłączony do masy. Jak tylko dostanę to urządzenie to podeśle zdjęcia na forum (celem dokładniejszego opisu). Poniżej podaje tabele rezystancyjną i przybliżone czasy załączania wycieraczek (przełącznik jest 4 pozycyjny). NASTAW OPÓR CZAS 0 8.2 kOhm ok. 5s +3.3 kOhm 1 11.5 kOhm ok. 8s +3.3 kOhm 2 14.8 kOhm ok. 12s +3.3 kOhm 3 18.1 kOhm ok. 16s +3.9 kOhm 4 22 kOhm ok. 20s Opory jakie należy zakupić to 8.2, 3x3.3 oraz 3.9 kOhm Układ pracuje całkiem poprawnie, ja jestem w zupełności zadowolony, wiem,że regulacja odbywa się stopniowo, ale biorąc pod uwagę fakt, iż do tej pory nie było regulacji wcale, mi to nie przeszkadza. Jedynie przy montażu, należy zwrócić szczególną uwagę na rezystancje MINIMALNA nie może spać poniżej 8.2 kOhm (niższa rezystancja powoduje nakładanie się załączanie i nie cykliczna pracę), oraz MAKSYMALNA 22 kOhm (powyżej tej rezystancji układ nie pracuje). Poniżej zamieszczam zdjęcia układu z zaznaczonym opornikiem, oraz symbol tego układu.schemat wewnętrzny przełącznika regulacji świateł. P.S: Po otrzymaniu przełącznika, dodam fotki z wymiany rezystorów. POZDRAWIAM
 4. to było by w miarę logiczne co piszecie musiał bym jeszcze sprawdzić trzymając wyższe obroty i wyłączyć dmuchawę nagrzewnicy, i zobaczyć o wtedy jak będzie z ogrzewaniem.
 5. koledzy i koleżanki mam taki problemik ze swoim autkiem (auto jak w temacie). A więc: Brakowało ogrzewania i temperatura na wskaźniku nie podnosiła się ani trochę. Wymieniłem termostat (firmy VERNET), troszkę sie poprawiło temperatura zaczęła sie utrzymywać w granicy 50 stopni C. i znalazło się ogrzewanie. Nie podobała mi sie temperatura ponieważ silnik powinien mieć ok 90 stopni C. Doszedłem do wniosku że uszkodzony jest termostat, wiec go wymieniłem w sklepie na gwarancji. no i już jest lepiej temperatura utrzymuje sie ok 70 - 85 stopni C. Było by to już do przyjęcia , ogrzewanie jest super, tylko tkwi taki problem. jeśli jadę samochodem temperatura utrzymuje sie w tych granicach, ale gdy tylko się zatrzymam i na postoju temperatura dojdzie do momentu kiedy włączy sie wentylator na chłodnicy ogrzewanie ginie do momentu kiedy w układzie temperatura płynu osiągnie 70 stopni C. i tak jest w koło. w samochodzie jest instalacja gazowa. czy może taka sytuacja być spowodowana złym podłączeniem nagrzewnicy i parownika. Proszę was bardzo o pomoc.
×
×
 • Create New...